Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. liga Západ - 20. kolo

ŠK Vegum Dolné Vestenice – FK Rača 3:0 (2:0)
Góly: 13. Kermiet, 21. Šimurka, 90. Dvonč.
K domácim sa v dôležitom zápase konečne priklonilo strelecké šťastie a rýchlo získali dvojgólové vedenie. V 8. min síce ešte Cíger nedal, no v 13. min sa už menil stav. Kermiet prenikol stredom ihriska a proti jeho tvrdej strele z 30 m pod brvno nemal brankár hostí šancu. V 21. min nie príliš prudkú strelu Kotulu tečoval Šimurka a bolo 2:0. Aj hostia ukázali svoje kvality, mali viacero dobrých šancí. Najmä Lipiak podkuroval domácej obrane i brankárovi, v prvej 45-minútroke mal tri šance. Aj pri ďalších príležitostiach Ďuriša a Žifčáka stálo pri domácich šťastie. Diváci v prvom polčase videli kvalitné stretnutie pričinením oboch celkov. Druhé dejstvo už neprinieslo taký futbal ako prvé. Domáci sa snažili udržať dvojgólový náskok. V 74. min Kohút po rohovom kope hlavičkoval z 5 m nad. Onedlho strelu domáceho Šorca Pentek kryl. Na druhej strane strely Žifčáka a Kováčika pozorného Jurenku neprekvapili. V 89. min zbytočne fauloval Ščibrány unikajúceho Kotulu v strede ihriska a videl druhú žltú a následne červenú kartu. V nadstavenom čase unikol po pravej strane Šorec, prihral Dvončovi, ktorý uzavrel skóre na 3:0. Diváci tak po dlhšom čase odchádzali spokojní.
R Korista, ŽK: Pánis – Ščibrány, Dargaj. ČK: 89. Ščibrány, 400 divákov.
VEGUM: Jurenka – Zimmer, Kermiet, Koreň, Šorec, Cíger, Kotula, Pánis, Obert, Šimurka (70. Dvonč), Mráz (58. Štefanička).
FK: Pentek – Bielák, Štroffek (52. Valúch), Ďuriš, Žifčák, Homola (80. Nagy), Kováčika, Lipiak, Ščibrány, Dargaj, Bernidakis (55. Kohút).
Milan Vážan

Nové Mesto n/V. - Artmedia B 2:1 (0:1)
Góly: 47. Otočka, 82. Barkoci - 1. Rihák.
Úvod stretnutia zaskočil prítomných divákov, keď už v 15. sekunde vyhrávali hostia gólom Riháka. Domácich to prekvapilo a dlho sa hľadali. V 27. min mali domáci šancu na vyrovnanie, no v „závare“ neuspeli. Gól na kopačke mal Horúcka, ale spálil tutovku. Druhý polčas vyšiel domácim, keď v 47. min po chybe obrany hostí vyrovnal Otočka - 1:1. Novomešťania sa postupne dostávali do šancí a po peknej akcii zvýšil Barkoci na - 2:1. V nadstavenom čase mohol ešte zvýšiť Bogora. Diváci videli kvalitné stretnutie.
Rozhodoval Doboš, ŽK: P. Šupka, Horúcka, Otočka, Piroška, Gáll, Koiš, 200 divákov.
AFC: Trančík - Lintner (46. Omasta), A. Šupka, Otočka, P. Šupka, Horúcka, Gardian, Hanko, Balcír (67. Hulínek), Kadák (74. Bogora), Barkoci.
ARTMEDIA B: Kučera - Horváth, Nagy, Koiš, Gall, Gajdoš, Kalina (68. Horný), Kertész, Piroška (55. Hanták), Rihák, Najman.
Roman Bajčík

SFM Senec - Nemšová 3:2 (1:0)
Góly: 16. Pizúr (11 m), 67. Szollos, 76. Šmelko (vlastný) - 50. Laco, 88. Rožník.
Lepšie začali domáci. V 16. min zrazil brankár hostí v šestnástke Futa a Pizúr pokutový kop premenil. Hostia postupne vyrovnali hru a po prestávke vyrovnal aj skóre Laco. Senčania ale strhli vedenie na svoju stranu zásluhou Szolosa a vlastný gól si dal potom Šmelko. Záver zdramatizoval gól Rožníka, ale tri body ostali v Senci.
Rozhodoval Šulgan, ŽK: Bobot, Šmelko (Nemšová), 250 divákov.
FKS: Bobot - Augustíni (69. Rožník), Šmelko, Kresánek, Ďuriš, Laco, Kročian, Schlesinger, Častulín (61. Trška, 87. Oliš), Zverec, Suchý.
Alexander Matlák

Ostatné výsledky: HFK Prievidza – Spartak Trnava B 0:1 (0:0), Slovan Bratislava B - FC Nitra B 1:1 (1:1), ŠKP Dúbravka – Matador Púchov 1:1 (0:0), Vrbové - Vráble 2:1 (0:0).

13. FC Nitra B 20 4 5 11 21:30 17 (-13)
14. D.Vestenice 20 4 5 11 16:33 17 (-13)

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Bánovce nad Bebravou chcú vytvoriť 14 odberných miest

Bánovská samospráva pripravuje testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Brankárska rošáda v Trenčíne, Kanaďana strieda Fín

Vedenie HK Dukla Trenčín dva dni zvažovalo situáciu, až sa nakoniec rozhodlo podporiť talentovaného kanadského brankára v jeho ďalšom rozvoji.

Rybník sa počas zimných mrazivých dní mení na miesto pre športy.