Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. trieda juh - 20. kolo

Lubina – Považany 3:3 (2:1)
Hostia začali útočne, boli to však domáci, ktorí sa v 6. min ujali vedenia gólom Golányho po centri Suchého. V 35. min Jarábek po peknej prihrávke od Suchécho vsietil druhý gól. Po kope z rohu Kubán hlavou v 40. min znížil. Hostia už v 50. min využili kiks domácej obrany a bomba Munka skončila po odrazení od brvna v domácej sieti. V 85. min neodpískal rozhodca faul na domáceho hráča, hostia získali loptu a Kubica vsietil. V 88. min za faul Vido z pokutového kopu vyrovnal. Hostia hrali veľmi tvrdo, čo rozhodca netrestal.
Góly: Golány, Jarábek, Vido z pok. kopu – Kubán, Munk, Kubica. Rozhodoval: Babrnák, 50 divákov.
Dorast: 2:3 (0:3). Góly: Dunajčík, Poláček - Rehák, Lukáš, Sedlák. Do prestávky mali hostia prevahu, ktorú využili, v druhom polčase sa hra čiastočne vyrovnala a domáci skorigovali výsledok.
(ej)

Mor. Lieskové – Očkov 2:1 (1:0)
V prvom polčase sa hral bojovný zápas medzi šestnástkami. Po ojedinelej peknej akcii vznikol pre domácich rohový kop, ktorý bol nakopnutý do šestnástky hostí a peknou strelou z voleja vsietil Mikláš. Potom sa hra odvíjala z jednej strany na druhú. Do konca polčasu mali domáci kapitán Kukuča dve šance, ktoré bravúrne zneškodnil brankár hostí Behúl a tak sa skončil aj prvý polčas. V druhom polčase po 15. min domáci spravili hrubú chybu v obrane, ktorú po centri z ľavej strany potrestal útočník Rehák. V závere zápasu sa hral bojovný zápas a už to vyzeralo, že sa zápas skončí deľbou bodov, ale v štvrtej minúte nastavenia po nezištnej prihrávke Šimovca sa predsa len podarilo s prehľadom vsietiť domácemu kapitánovi Kukučovi.
Góly: Mikláš, Kukuča – Rehák. Rozhodoval: Sloboda, 100 divákov.
Peter Straka

Kálnica – Brestovec 0:2 (0:1)
V stretnutí, v ktorom domáci dve tretiny zápasu obliehali domácu bránku, no gól nie a nie dať. Hostia sa ujali vedenia v 9. min vlastným gólom domácich. V závere stretnutia, keď vyrovnanie viselo na vlásku v 84. min po brejku hosťujúceho kapitána Černáka bolo 0:2.
Góly: vlastný, Černák. Rozhodoval: Horňák, 100 divákov.
Dorast: Kálnica – Kostolné 10:1 (3:0). Góly: Jendrušák 5, Koreň 2, Macek, Čičmanský, Kuchta – Mihálik. Žiaci: Považany – Kálnica 1:3 (0:1). Góly hostí: Benák, Olech, Králik.
Dušan Filip

Bošáca – Lubina kop. 7:1 (4:1)
Bol to zápas 45-ročného Figuru, bývalého ligového brankára, ktorý hráva v rodnej Bošáci na poste útočníka. Bol autorom prvých šiestich gólov. Prvý dal už v 2. min, potom hostia o minútu vyrovnali Gulanom, ale to bolo z ich strany všetko. Figura dal tri góly hlavou, dva z trestného kopu a šiesty po samostatnej akcii krížnou strelou. Posledný gól dal striedajúci Janeček po ideálnej prihrávke Fukasa.
Góly: Figura st. 6, Janeček – Gulan. Rozhodoval: Sokol, 250 divákov.
Dorast: Bošáca – Lúka 6:1 (0:0). Góly: Šamák 3, Žembera A. 2, Žembera D. – Kriška. Žiaci: Bošáca – V. Bierovce 7:3 (3:0). Góly: Vavro 3, Kostelan 2, Ochodnický, Kukuča – Turaj, Svätík, Mikolášek.
Vladimír Kozáček

Myjava B – Brezová B/Košariská 4:4 (3:2)

Bzince p/J. – Vrbovce 1:0 (0:0)
Kvalitný súper predviedol v prvom polčase kombinačnú hru, z čoho pramenili šance hostí, ktoré však bravúrne zneškodnil domáci brankár Ješko. Cez polčasové sprchovanie trénerom Rojkom začali domáci hrať futbal, na ktorý sú diváci zvyknutí a po perfektnej akcii Hasala Less 1:0. Hostia sa snažili vyrovnať, no však ani ďalšie šance nepremenili a nakoniec Bzince dosiahli tri body.
Gól: Less. Rozhodoval: Vl. Mrázik, 130 divákov.
Ivan Kuhajda

Hrádok – Tr. Bohuslavice 2:1 (0:1)
V 17. min zápasu vystrelil na domácu bránu Hanták, brankár jeho strelu vyrazil, ale Macejka hlavičkou otvoril skóre zápasu. V 30. min vystrelil na bránu hostí Sevald, brankár Krajčík loptu vyrazil a dorážku Nešťáka vyrazil rukami z prázdnej brány Ševcech, za čo videl červenú kartu. Pokutový kop však domáce nepremenili, keď kapitán Nešťák trafil iba ľavú žrď brány hostí. V 40. min sa sily na ihrisku vyrovnali, keď za stiahnutie Brišku videl červenú kartu domáci Gábor. V 58. min sa domáci dočkali vyrovnania, keď Sevaldovu strelu brankára vyrazil, ale Ocet vyrovnal na 1:1. V 73. min vystrelil z 25-metrov domáci Rudý, lopta však skončila na pravej žrdi. V 79. min zúžitkovali domáci svoj tlak, keď Kačina uzavrel skóre zápasu na konečných 2:1. V domácom drese bol najlepším hráčom brankár Babic, ktorý zneškodnil niekoľko vyložených šancí hostí.
Góly: Ocet, Kačina – Macejka. Rozhodoval: Macejka, 100 divákov.