V. Palička: „S výsledkom nie som spokojný, mali sme rozhodne vyhrať!“

Futbalová Corgoň liga

10. kolo prelínacej súťaže:

AS Trenčín - Inter Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 18. Baranyai - 53. Pet. Majerník. ŽK: Mičenec, Majtán, Dobeš, Czinege, Pet. Majerník, Kaprálik. Pred 1126 divákmi rozhodovali Vlk (Kubica, Schmidt). Strely na bránu 5:1, rohové kopy 4:2.

AS: Hodál - Čogley, Cs. Horváth, Mičenec, Szkukalek, - Baranyai (77. Kurbegovič), Czinege, M. Kaščák, Dobeš (64. Tubonemi) - Kamenský (72. Šebek), Doubek. Tréner: V. Palička.
INTER: Bernady - Tarek, Ševela, Pet. Majerník, Brisuda (77. Petrán) - Mezovský (22. Hejčík), V. Horváth, Hodek, Kaprálik, Musil - Majtán. Tréner: L. Jurkemik.

Stretnutie malo úradný začiatok o 19.30 h, ale začalo sa s dvadsať minútovým oneskorením, pretože hostia kvôli zápche na diaľnici prišli na štadión iba necelú polhodinu pred stanoveným výkopom. Aj napriek tomu začali oba kolektívy v rezkom tempe, domáci však predsa len pôsobili aktívnejším dojmom, ale...

NAJZAUJÍMAVEJŠIE MOMENTY
• V 16. min sa V. Horváth znenazdajky ocitol v šestnástke domácich, ale obrancovia odvrátili loptu na roh.
• V 18. min Dobeš presnou prihrávkou vysunul Baranyaia, ktorý sa rútil do pokutového územia a zblízka prekonal gólmana žltočiernych - 1:0.
• Na ukazovateli času bola 43 min, pekný center však V. Horváth trestuhodne prehlavičkoval.
• V závere úvodného polčasu dezorientovaný Majtán zaváhal pred šestnástkou a znenazdajky sa zbavil lopty.
• Poisťovací druhý úspech mal v 48. min na kopačkách Doubek, ktorý išiel sám na brankára Bernadyho, ale tento včas vybehol a ešte stačil nohou vyraziť tutovku Trenčanov.
• V 53. min centroval Musil od rohovej zástavky, najvyššie vyskočil Majerník, ktorý nekompromisne hlavičkou poslal loptu pod brvno Hodálovej brány a bolo vyrovnané - 1:1. Bol to nepochybne ukážkový a oku lahodiaci gól.
• V 66. min mali hostia výhodu štandartnej sitácie, ale domáci brankár bol pozorný.
• V závere zápasu sa ešte hráči Interu chceli pokúsiť o strhnutie víťazstva na svoju stranu, ale Hejčíková strela z uhla minula presný cieľ.
• V zápase bolo pomerne veľa ošetrovaní zranených hráčov, hoci sa vôbec nehralo príliš tvrdo a ani zákerne.
• Za zmienku stojí aj zákrok Mičenca na Majtána, ktorý zaváňal červenou kartou, ale arbiter Vlk sa rozhodol pre kartu žltej farby.

OČAMI TRÉNEROV
Ladislav JURKEMIK (Inter): „Myslím si, že to bol zápas priemernej úrovne, prvý polčas bol viac futbalovejší, v druhom už prevládal boj. Gól sme inkasovali po našej chybe, keď sme „nezakryli“ hráča. Mali sme dve možnosti na strelenie góla. Povedali sme si, že je tu možnosť „chytiť“ bodík, s jeho ziskom som spokojný. Pre nás je to cenný bod, veď v závere sa môžu rátať vzájomne zápasy a tie proti Trenčínu máme lepšie“.

Vlastimil PALIČKA (Trenčín): „Počítali sme s tým, že keď Interu nevyšiel ostatný zápas proti Šali, tak proti nám bude urputne bojovať. Práve agresivita hostí nám robila obrovské problémy, bolo tam dosť nepríjemných faulov, ale taký je trend. Naši hráči najmä v prvom polčase boli veľmi nervózni, veď je to baráž o záchranu, a každý chcem mať čím skôr istotu zotrvania. Chceli sme zápas vyhrať, ale sa nám to nepodarilo. V druhom polčase z jedinej strely na bránu súper vyrovnal, škoda, že Doubek v 48. min neskóroval a Bernady jeho šancu perfektne chytil. Bolo to viac o bojovnosti, ako o futbalovosti.
Výsledok je možno spravodlivý, nie som však spokojný, mali sme vyhrať...“

Karol Ďurina

Ostatné výsledky: Šaľa - Dubnica 1:1, Z. Moravce - R. Sobota 2:1, Močenok - Trnava 1:2.