Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. liga Západ - 22. kolo

Vrbové – Nemšová 0:2 (0:1)
Góly: 45. Ďuriš, 85. Rožník.
V prvom polčase mali miernu prevahu domáci. V 16. min Kubišovu hlavičku vykopol Šmelko z bránkovej čiary. Gól do šatne však dali hostia, keď si rozhodca nevšimol ležiaceho T. Gažíka pred pokutovým kopom hostí. Tí preniesli hru na opačnú stranu, Suchý zacentroval na hlavu Ďuriša a hostia išli do vedenioa 0:1. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, ale šťastie mali na kopačkách hostia. Ani jedna zo sľubných šancí sa vyrovnaním neskončila. K slovu sa opäť prihlásili hráči Nemšovej. V 85. min prihral Ďuďák Rožníkovi a ten zabezpečil svoju mužstvu tri body.
Rozhodoval Lieskovský, ŽK: P. Gažík - Schlesinger , 420 divákov.
MFK: Sedláček – Vlado, Stančík, P. Gažík, Ohrablo (72. Sumer) – Andrísek, Koyš (72. P. Bogora), T. Gažík, Hnilka (60. Uváčik) – Ščepko, Kubiš. Tréner J. Kravárik.
FKS: Bobot – Augustíni, Šmelko, Ďuriš, Bahno, Ďuďák (89. Oliš), Laco, Schlesinger, Častulín (84. Rožník), Zverec (75. Kročian), Suchý. Tréner P. Tomáš.
Peter Sedláček

ŠK Vegum Dolné Vestenice – Slovan Bratislava B 1:0 (0:0)
Gól: 77. Kotula.
V dôležitom zápase pre domácich prvý pohrozili v 5. min Bratislavčania, no Schleifer z hranice 16-tky mieril len do Jurenku. V 17. min prudkú Cígerovú strelu z ľavej strany Lehuta vyrazil na roh. Potom po peknej akcii hostí spálil dobrú príležitosť Peťovský, keď z 5 m prestrelil domácu bránu. V 31. min zahrávali gumári trestný kop z pravej strany a Zimmerova hlavička tesne minula bránu. Oba celky sa snažili hrať útočný futbal. V 42. min strela domáceho Kermieta z 20 m tesne preletela bránu. Druhý polčas začali domáci tlakom. V 48. min v obrovskej šanci Šorec zo 6 m mieril len do padajúceho brankára Slovana. Hlavičku Šimurku zasa zastavilo brvno. Z hostí pútal pozornosť veľmi dobre hrajúci Schleifer, ktorý zahodil v 75. min najväčšiu príležitosť hostí. Rútil sa sám na Jurenku, no trafil len bočnú sieť. Z protiútoku sa domáci Kotula pohral s obrancom hostí a prudkou krížnou prízemnou strelou vsietil rozhodujúci gól. Domáci už vedenie udržali a získali tri dôležité body k záchrane.
R Kráľovič, ŽK: Mráz - Habai, Emrich. ČK: 80. Emrich.
VEGUM: Jurenka – Zimmer, Kermiet, Koreň, Šorec, Cíger, Kotula, Pánis, Obert, Šimurka, Kollár (52. Mráz).
Milan Vážan

Nové Mesto – Vráble 2:1 (2:0)
Góly: 3. Horúcka, 39. M. Bogora – 72. Pavelka.
V stretnutí dvoch susedov v tabuľke videli diváci kvalitné stretnutie. Prvý polčas sa hral v réžii domácich. Už v 3. min domáci Horúcka využil chybu obrany hostí a bolo 1:0. V ďalšom priebehu úvodného polčasu mali viac z hry domáci, ktorí nevyužili tri čisté gólové príležitosti. V 39. min využil peknú prihrávku Končitíka Bogora a zvýšil na 2:0. Druhý polčas sa hral bojovne. V 72. min znížil Pavelka na konečných 2:1. Hostia domácich zatlačili, no hráči AFC hrali disciplinovane a víťazstvo si ustrážili.
ŽK: Horúcka, P. Šupka,-Gonda, 200 divákov, Rozhodoval Bródy.
NOVÉ MESTO: Trančík - A. Šupka, Stano, P. Šupka, Gardian, Drahno (78. Hulínek), Hanko, Končitík, Horúcka, Barkóci (87. Lintner), M. Bogora (89. Omasta).
VRÁBLE: Straka – Gonda, Šándor, Ťuťuris, Golián, Balko (59. Toman), Tužinský, Turčan, Sepeši, Vondra (59. Simonides), Pavelka.
Roman Bajčík

Ostatné výsledky: HFK Prievidza – FC Nitra B 3:1 (2:0), Artmedia B - Púchov 4:1 (1:1), ŠKP Dúbravka - Trnava B 1:0 (0:0), SFM Senec - FK Rača 2:2 (0:2).

13. FC Nitra B 22 5 5 12 26:33 20 (-13)
14. D. Vestenice 22 5 5 12 17:37 20 (-13)

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 952

Nadácia REDOX vyzýva na zodpovedné nakladanie s odpadom, v kontexte šírenia vírusu COVID-19

Manipulácia s bežným komunálnym odpadom v čase pandémie môže predstavovať riziko prenosu nákazy.