FUTBAL / V. liga Sever - 26. kolo

Kamenec p/Vt. – Prečín 3:2 (0:1)
Góly: 70., 73. a 90. T. Nechala (jeden 11 m) – 13. Raček, 65. Michel, 280, Labai. ČK: Buday (Prečín).
V úvode zápasu mali domáci navrch, no nepremenili gólové šance a hostia sa v 14. min ujali vedenia. Gólu predchádzala strela na kameneckú bránu, neistý zásah domáceho brankára a zlý odkop obrancu. Tento stav platil až do 65. min, keď hostia zvýšili na 2:0. Kamenčanom sa zvýšenou snahou a bojovnosťou podarilo v priebehu ôsmich minút vyrovnať a v závere zápasu strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Prečín od 75. min dohrával s desiatimi hráčmi po červenej karte Budaya. Zápas mal priemernú úroveň.
Š. Nechala

Pov. Teplá – Borčice 1:6 (1:2)
Góly: 5. Smatana – 58. a 90. Ilas, 39. a 80. Vodecký, 26. Berde, 66. Turza.
Posledný celok začal nebojácne, Smatana potrestal chybu lídra a v 10. min Urík zahodil ďalšiu šancu. Potom začali hrať hostia, strelám Berdeho a Vodeckého chýbala presnosť, no Berde hlavou nakoniec vyrovnal. V závere polčasu Vodecký strelou zo šestnástky dostal Borčice do vedenia. V 57. min ešte Turza bránu netrafil, ale o minútu Ilas premenil krásnu Kopačkovu prihrávku – 1:3. Nasledovali góly spoza šestnástky v podaní Turzu a Vodeckého a konečnú podobu výsledku dal v 90. min Ilas.
Pov. Teplá: Lutišan – Kolembus, Vrábel (Špalek), Hrubo, Krasňanský, Sádecký, Hluško, Urík, Smatana, Sárinec, Vozatár.
Borčice: Kopčan – Decký, Kuric, Staňo, Košťál (Martinko), Kopačka, Ilas, Berde, Ďuriš (Bútora), Turza, Vodecký.
(ves)

Púchov B – Brezová 0:2 (0:1)
Góly: 20. Michalička, 47. Duška.
Po nezáživnej dvadsaťminútovke získali hostia miernu prevahu. Vedúci gól po zaváhaní obrany dal zblízka Michalička. V 33. min Kaveckého strelu domáci zblokovali a v 35. min Kaplan spoza šestnástky tesne minul bránu hostí. V 40. min Kavecký trafil žrď. Ďalšiu šancu zahodil hosťujúci Michaličku v 41. min a na druhej strane Stehel prehlavičkoval bránu v 45. min. Po chybách obrany Duška v úvode druhej časti zvýšil na 0:2. Po údere dostal v 61. min Kaplan červenú kartu a v 70. min Hološko opečiatkoval brvno. Šesť minút pred koncom zmaril gólovú radosť Kaveckému Gužma.
Púchov B: Guzma – Rojko, Poljak, Mihálik, Jánoško (Stehel), Hološko, Chovanec, Kaplan, Hrnčiarik, Rosina, Holeščák.
Brezová: Vajaš – Dobrovodský, Šido, Miča, Marík, Duška, Havlík (Sadloň), Potúček (Kutlák), Kavecký, Michalička (Klein), Šimek.
(gaš)

M. Lednice – Z. Kostoľany 1:4 (1:2)
Góly: 31. Petráš – 32. a 65. Cmarko, 42. a 85. Pavkeje.
Prvá polhodina bola bez vzruchu až v 31. min Petráš prvou strelou na bránu otvoril skóre. Po rozohraní Cmarko po nedorozumení obrany vyrovnal. Tri minúty pred prestávkou Pavkeje strelou spoza šestnástky prekvapil Konušíka – 1:2. V 65. min Cmarko hlavou zvýšil na 1:3, Hráči M. Ledníc vážnejšie neohrozili M. Zvala, v 85. min Pavkeje po sóle obstrelil brankára a potvrdil výhru hostí.
M. Lednice: Konušík – P. Lednický, Ľ. Vančo, M. Vančo, M. Hudek, T. Hudek (J. Lednický), M. Lednický, J. Čelko, T. Čelko, Čerňanský (Mišutka), Petráš.
Z. Kostoľany: M. Zvalo – Hulényi, Výškrabka, Záhon, Hancko, Duda, A. Zvalo (Obžera), Oršula, Mokeš, Cmarko, Pavkeje.
(led)

Trenč. Jastrabie – Oslany 6:2 (5:1)
Góly: 10., 19.a 25. Mikušík, 18. Fodrek, 45. Beleš, 70. Piláthy – 24. Černák, 60. Jančich.
Domáci vedomí si dôležitosti zápasu vyvinuli veľké úsilie, čoho výsledkom bol polčasový stav 5:1. Hostia ohrozovali domácu bránu iba z ojedinelých útokov, z čoho dosiahli dva góly.
Pred 150 divákmi rozhodoval Pavlačka.
(glas)

Selec – Podolie 3:0 (1:0)
Góly: 40. Paulíny, 65. Horňák, 90. Horňák.
Domáci po dlhom čase opäť takmer kompletní, chýbal iba Vavruš, chceli prelomiť 9-zápasovu sériu bez výhry. V prvom polčase sa hral priemerný futbal bez príležitostí. Hostia napádali domácich hráčov, ktorí sa ťažko presadzovali. Jediný gól v prvom polčase padol v 40. min, keď sa v šestnástke najlepšie zorientoval Paulíny a poslal domácich do vedenia. Druhý polčas priniesol viac vzruchu ako prvý najmä zásluhou domácich. V 65. min sa po ľavej strane presadil Puna a center trafil Horňák, ktorý zvýšil na 2:0. V 89. min sa opäť Horňák predral cez obranu hostí a brankárovi nedal šancu.
(mas)

Hôrka – Nováky 1:0 (0:0)
Gól: 54. Petruš z 11 m.
Vo vyrovnanom zápolení sa stretli mužstvá z hornej polovice tabuľky a o výsledku zápasu rozhodla 54. min, keď po faule na Ostrenku s prehľadom premenil pokutový kop R. Petruš.
Sledovalo 100 divákov.
(rš)

V. Uherce - H. Poruba 3:2 (1:0)
Góly: 5. a 90. Svrček, 57. Král - 62. Staňo, 82. M. Živčic.
Prvý polčas sa v podstate hralo na jednu bránu a to na brámu hostí. Skóre otvoril už v 5. minúte po peknej akcii z 12 metrov Svrček. V druhej časti hry boli akcie už viac vyrovnané v 57. minúte zvyšoval náskok domácich Král, no už o päť minút korigoval na 2:1 Staňo. Aj keď hosia dokázali v 82. minúte vyrovnať M. Živčicom ich nádeje zmaril na konci zápasu strelec prvého gňolu keď upravil skóre na 3:2 pre Uherce. Rozhodoval: Monček, počet divákov: 200.
H. PORUBA: D.Staňo - Meliš, P. Živic, Prostiňak, Suchomel, A. Staňo, M. Živic, Buchta (26. Papp), Jozefovič, M. Staňo, T. Staňo.

1. Borčice 26 21 3 2 81:35 66 (+27)
2. Nováky 25 17 5 3 62:19 56 (+20)
3. Brezová p/Br. 26 15 3 8 58:31 48 (+9)
4. H. Poruba 26 14 5 7 63:32 47 (+8)
5. Hôrka n/V. 26 13 8 5 54:30 47 (+8)
6. Púchov B 26 12 8 6 53:30 44 (+5)
7. Kamenec 26 13 4 9 46:36 43 (+4)