FUTBAL / II. liga Západ - 24. kolo

HFK Prievidza – ŠK Vegum
Dolné Vestenice 4:1 (1:1)
Góly: 35. a 71. Uškovič, 46. a 57. Vurčík - 45. Pánis.
Domáci mali, podľa očakávania, v zápase viac gólových šancí. Prvú už v 3. min, kedy Hrabač z priameho kopu mieril tesne vedľa. Hostia „vystrčili rožky“ o 20 minút neskôr, pri Zimmerovej hlavičke sa vyznamenal brankár Furka. Potom opäť pohrozili domáci. Pekár sa pekne uvoľnil na ľavej strane pokutového územia, no nezakončil presne. Onedlho Uškovič pred bránou minul prihrávku Kubíka. V 35. min sa už menil stav. Uškovič nečakanou strelou spoza 16-tky prekvapil gólmana Vegumu Jurenku, od ktorého sa lopta odrazila do brány. V nadstavenom čase prvého polčasu Cíger zacentroval do 16-tky a bývalý prievidzský hráč Pánis zblízka vyrovnal. Domáci mali vynikajúci vstup do druhého polčasu. Už po pár sekundách Rybár z pravej strany prihral Vurčíkovi a bolo 2:1. V 57. min sa opäť strelecky presadil Vurčík, po Uškovičovom umnom priťuknutí zblízka prekonal Jurenku. Hostia sa snažili spraviť niečo s výsledkom, no prievidzská obrana stála na pevných nohách. Pri dvoch únikoch Šorca v poslednej chvíli výborne zasiahol Pekár. V 71. min našiel Michalička presným centrom v 16-tke Uškoviča a ten hlavou upravil na 4:1. A to mohli Prievidžania v prestížnom súboji vyhrať aj vyšším rozdielom.
Pred 1020 divákmi rozhodoval Gábor. ŽK: Šlosár – Šorec, Mráz.
Branislav Bucák

Spartak Vráble – FK Slovan Nemšová 2:2 (2:0)
Góly: 7. Gonda (11 m), 33. Tužinský – 59. Šmelko, 65. Ďuďák.
Vráble si celú svoju energiu i futbalovú kvalitu minuli na lídra už v prvom dejstve. V 7. min. po prísnej penalte poslal Spartak do vedenia Gonda. O desať minút Šándorova bomba mierila tesne vedľa. Onedlho Tužinský volejom z prvej nedal Bobotovi šancu – 2:0. Potom Ürge obišiel i brankára, ale mieril do bočnej siete. Kto nevidel, neuverí, ako po zmene strán Nemšová vstala z popola. Najskôr po rohu padla lopta až k nohám Šmelka a ten nemal problém doraziť. Potom zaspala domáca obrana a voľný Ďuďák šancu využil – 2:2. Potom mal dve šance Nemšovčan Ďuriš. Najskôr jeho lob skončil na brvne a potom bravúrne zasiahol Straka. Hostia mohli pykať, ale Simonides v nájazde nedal a Vondrov volej z 5 metrov šiel mimo.
Rozhodoval Cuninka. ŽK: Tužinský, Pavelka, Šándor – Schlesinger, Ďuriš, Zverec, Bahno, 650 divákov.
SLOVAN: Bobot – Šmelko – Augustín (74. Kročian), Kresánek, Laco – Trška (60. Rožník), Ďuriš, Schlesinger (84. Bahno), Ďuďák – Zverec, Suchý.
Ľuboš Modzga

Nové Mesto – Púchov 3:1 (1:1)
Góly: 30. Gardian 52. Balocký, 56. Omasta – 33. Martinka.
Diváci videli najlepšie stretnutie sezóny. V 17. min mohol otvoriť gólový účet Barkóci, no čistú šancu nepremenil. V 30. min prekvapil peknou strelou z 25 m brankára hostí Gardian a bolo – 1:0. O tri minúty nato domáci obranca odkopával loptu, nastrelil však Martinku od ktorého sa lopta odrazila do domácej bránky –1:1. Začiatok druhého polčasu vyšiel domácim, ktorí v priebehu štyroch minút dali dva góly a rozhodli o víťazovi.. V 52. min využil zaváhanie obrany hostí Balocký a v 56. min skóroval Omasta. Do gólových príležitosti sa dostával aj najlepší hráč Púchova Salomon, no brankár Trančík bol na svojom mieste.
Rozhodoval Vorel, ŽK: P. Šupka, Holčík, 250 divákov.
AFC: Trančík – A. Šupka, Otočka, P. Šupka, Stano, Gardian, Hanko, Balcír (51. Drahno), Balocký, Bogora (90. Hulínek), Barkóci (51. Omasta).
Roman Bajčík

Ostatné výsledky: ŠKP Dúbravka - Nitra B 0:1 (0:1), Vrbové – Rača 3:0 (0:0), SFM Senec - Slovan B 3:1 (2:1), Artmedia B - Trnava B 0:1 (0:0).

13. FC Nitra B 24 6 6 12 30:36 24 (-12)
14. D. Vestenice 24 5 5 14 19:43 20 (-16)

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Dukla bojovala, proti Novým Zámkom vydrela body

Zverenci trénera Jána Pardavého zdolali Nové Zámky.

Trenčín prehral s Miškovcom o tri góly.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.