Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever - 29. kolo

Selec – Hôrka 2:1 (1:0)
Góly 34., 63. Šišovský – 51. Farkaš.
V prvom polčase sa hral svižný behavý futbal ,bez výraznejších príležitosti. Zo začiatku mali loptu na kopačkách častejšie hostia, ale postupne sa presadzovali domáci hráči, ktorí aj otvorili gólový účet. v 54. min, keď Hornák prihral Šišovskému a ten z 5 m do prázdnej brány nemohol nedať. V druhom polčase hra upadla do priemeru, hosťom sa podarilo vyrovnať po chybe domácej obrany gólom Farkaša. Domáci sa dostali do vedenia v 63. min keď autorom víťazného úspechu bol opäť Šišovký.
(mas)

Podolie – Trenč. Jastrabie 4:1 (4:0)
Góly: 6. M. Luštík, 25. R. Augustín, 34. M. Ivana, 42. Križák – 53. P. Mikušík.
Domáce mužstvo začalo v prvom polčase vo veľmi dobrom tempe, hráči hrali „bago“ a z toho padali aj góly. Medzi najkrajšie momenty patrila prihrávka na R. Augustína, ktorý ju zužitkoval na presný zásah.
Dorasty: Podolie – Mel.-Lieskové hostia sa nedostavili.
Žiaci: Podolie – Nemšová 3:7. Góly domácich: Vito, Udržák, Pyšný.
(srn)

Brezová p/B. – Horná Poruba 5:1 (2:0)
Góly: 55., 78. a 87. Kavecký, 4. Potúček, 22. Dobrovodský – 90. Kuček.
V súboji súperov z hornej polovičky tabuľky domáci predčili hostí vo vytváraní sľubných gólových príležitosti. Hostia výkonom neoslnili a vytvorili si minimum šancí na gólové vyjadrenie.
(vr)

Prečín – Pov. Teplá 2:0 (1:0)
Góly: 5. Michel, 80. Abík.
Úvod vyšiel domácim nad očakávanie, keď po Zahradníkovom centri v 5. min otvoril skóre Michel. Hostia hru vyrovnali, no dve Almasyho tutovky zmaril ich brankár Špalek. V druhom polčase hostia predviedli solídnu hru, za ktorú sa nemuseli hanbiť. Po centri Briestenského dal v 80. min na konečných 2:0 Abík.
Prečín: Bartovič – Almasy, Kostelanský, Ľ. Sádecký, Raček, Abík, Orávik, Zahradník (Kadúch), Blaško, Michel (Kopáč), Briestenský (Hlavoň).
Pov. Teplá: Špalek – Vrábel, Michálek, Hrubo, Urík, P. Sádecký (Kolembus), Hluško, Lutišan, Škrkoň, Sárinec, Zlatoš.
(mam)

Borčice – V. Uherce 2:1 (1:0)
Góly: 7. Staňo, 72. Švikruha – 66. Cifrík (11 m).
V 7. min po tečovanej strele zo šestnástky dostal domácich do vedenia Staňo. Kopčan sa v 17. min vyznamenal po strele M. Kráľa. Dve tutovky Turzu v 21. a 27. min skončili vysoko nad. V 38. min vynikol Kopčan pri Cifríkovej gólovej strele, na druhej strane v 42. min sa rovnako vyznamenal po strele Berdeho hosťujúci Kršiak. Svrčkova šanca v 49. min gól nepriniesla. Po faule na Berdeho v 52. min Kopačka nepremenil jedenástku, ktorú mu Kršiak kryl. V 66. min po zbytočnom Kurucovom faule Cifrík z jedenástky vyrovnal. Borčičania strhli výhru na svoju stranu, keď striedajúci Švikruha v 70. min trafil brvno a o o dve minúty dal druhý gól. Skóre v 90. min Berde neprikrášlil, keď zahodil dobrú šancu.
Borčice: Kopčan – Ďuriš, Kuric, Staňo, Suchý, Ilas (Švikruha), Kopačka, Turza, Bútora (Sabo), Berde, Košťál (Martinko).
V. Uherce: Kršiak – Čangel, Gubka, Svrček, Letavay (Javúrek), M. Kráľ, Cifrík, Zeleník, B. Kráľ, Kováč, Bučko.
(ves)

Z. Kostoľany – Púchov B 2:1 (0:1)

Oslany – Nováky 0:8 (0:2)
Góly: 48., 58. a 77. Kaňa, 4. a 80. Ďuriš, 16. Zaťko, 61. Árgyusi, 88. Mečiar, 150 divákov, rozhodoval Vincze.
Za ideálneho počasia v slušnom zápase jasne v susedskom derby zvíťazili Nováky. Domáci po celý zápas vyslali jednu strelu z Kolárovej kopačky a raz pohrozili hlavičkou Šándrika. Vaňo ľahko tieto strely pochytal. Už v 4. min Ďurišovi strelu domáci brankár Greguš pustil pomedzi prsty do siete. V ďalšom priebehu domáci gólman odčinil školácku chybu niekoľkými peknými zákrokmi. Do šatne odchádzali hostia s dvojgólovým vedením, keď druhý gól dal Zaťko. Po prestávke sa rozstrieľal P. Kaňa, ktorý vsietil tri góly. Aj ostatné góly v sieti oslianskej brány boli po pekne vypracovaných akciách, často na jeden dotyk. Za zmienku stoja dva nádherné góly, v 61. Árgyusi trafil do šibenice a v 88. min Mečiar vari zo 40 m namieril pod brvno.
OSLANY: Greguš – Štálnik, Néč, Adamec, R. Šándrik, Jančich, Kolár, Gaži, Čavoj, Černák, Bartoš, str: Ivanka, Košovský.
NOVÁKY: Vaňo – Iliáš, Škríp, Kováč, Mečiar, Ďuriš, Štrbák, Árgyusi, Roháč, Kaňa, Zaťko, str: Vavro.
D. Baláž

Kamenec p/Vt. – M. Lednice 7:0 (5:0)
Góly: 13., 41. a 87. D. Fábry, 17. Rybár, 25. Švec, 29. J. Fábry, 63. T. Nechala (11 m), 300 divákov, rozhodoval Štrbák.
Súboj vyznel jednoznačne v prospech Kamenčanov. Hostia výkonnosťou nestačia na domácich. Kamenčania nepremenili na začiatku stretnutia hneď dve šance. Skóre otvoril v 13. min Dušan Fábry.V 40. min sa zranil domáci Rybár, ktorého vystriedal Martin Žiak, syn hrajúceho Mariána Žiaka. Hostia v druhom polčase odpadli aj fyzicky, čo však domáci náležite nevyužili na zvýšenie skóre, keď nepremieňali aj najvyloženejšie šance.
KAMENEC P/VT.: Jakubis – Vančo, Marián Žiak, Rybár, Švec, Krajčík, D. Fábry, T. Nechala, Pisár, J. Fábry, Šimo, str: Ďurta, Martin Žiak, Janovič.