Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. trieda juh - 26. kolo

Považany – Lubina kop. 3:2 (0:1)
Domáci prehrávali ešte v 60. min 0:2, ale záverečnou bojovnosťou zvrátili výsledok zápasu.
Góly: Kubica P., Kukuča, Sedlák – Liptai, Gulán D. Rozhodoval: Sokol, 80 divákov.
Dorast: Považany – Lúka 2:1. Góly domácich: Michalík J. 2. Žiaci: Považany – Krajné 5:2. Góly domácich: Mišura M. 3, Husár L., Krajčík L.
Ján Miklovič

Lubina – Brezová B/Košariská 4:1 (1:0)
Za pekného slnečného počasia videlo na perfektne upravenom trávniku vyše 80 divákov i napriek veľkému teplu rušný a zaujímavý zápas. Od začiatku zápasu sa striedali pekné akcie na obidvoch stranách. V 12. min kopali domáci roh a perfektná hlavička Golányho skončila v sieti. Po prestávke už v 51. min po chybe brankára hostí Suchý vsietil druhý gól. V 60. min po peknej prihrávke Hornáčka Jarábek nedal brankárovi hostí šancu. V 63. min využil zaváhanie domácej obrany Nemec a znížil na 3:1. V 85. min Horák uzavrel skóre zápasu na 4:1. Za predvedený výkon si domáci nezaslúžia zostup.
Góly: Golány, Suchý, Jarábek, Horák – Nemec. Rozhodoval: Nedvěd, 80 divákov. ŽK: 1:1.
Dorast: Lubina – Krajné 1:1 (0:0). Vyrovnaný zápas, v ktorom viac šancí mali domáci, ale remíza je spravodlivá. Góly: Chovanec – Držka.
(ej)

Myjava B – Mor. Lieskové 3:0 kontumačne

Bzince p/J. – Kálnica 1:3 (0:0)
Domáci po minulo týždňovom víťazstve v Bošáci, kde predviedli perfektnú hru už nemali takú motiváciu na zápas a podľa toho sa odvíjal aj priebeh hry. Prvý polčas sa hral medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo si nevypracovalo vážnejšiu šancu. V druhom polčase hostia dali prvý gól. Bzince chceli vyrovnať, avšak dvoma vlastnými gólmi sa sami položili na lopatky. V 78. min skorigovali na konečný výsledok 1:3. Avšak ani to nezabráni bzinským futbalistom a fanúšikom oslavovať postup do majstrovstiev oblasti po tridsiatich piatich rokoch. Bujará nálada, ktorá bola po Bošáci bude pokračovať až do rána bieleho. Touto cestou chcem vyjadriť poďakovanie trénerovi Rojkovi a hráčom Bziniec za vzornú reprezentáciu obce a prajem im veľa športových úspechov v nastavajúcej sezónu.
Gól domácich: Hasala. Rozhodoval: Bolfa, 400 divákov.
Ivan Kuhajda

Hrádok – Bošáca 2:4 (1:2)

Tr. Bohuslavice – Brestovec 2:1 (0:1)

Vrbovce – Očkov 4:1 (3:0)
Za horúceho počasia futbal pomerne dobrej úrovne hlavne v prvom polčase, v ktorom mali domáci prevahu a využili tri šance. Druhý polčas vyrovnaný.
Góly: Filka P. 2, Vaňa , Vávra M. – Štepka. Rozhodoval: Macejka, 80 divákov.

6. Vrbovce 26 15 3 8 62:38 48 (+9)
7. Brezová B/Koš. 26 11 2 13 38:35 35 (-4)
8. Hrádok 26 10 5 11 47:51 35 (-4)
9. Tr. Bohuslavice 26 7 9 10 38:49 30 (-9)
10. Mor. Lieskové 26 7 2 17 27:58 23 (-16)
11. Očkov 26 6 5 15 39:74 23 (-16)
12. Lubina-Kop. 26 6 5 15 37:74 23 (-16)

6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  10. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 6 129

Zdravotníčka v ochrannom odeve stojí v testovacom centre na ochorenie COVID-19 v priestoroch výstaviska v nemeckom Erfurte 29. apríla 2021.

Počet pozitívnych prípadov na koronavírus klesá.

5 h
Prázdne triedy na stredných školách by mali byť od pondelka postupne minulosťou.

Mesto Trenčín chce v rámci rekonštrukcie Základnej školy Dlhé Hony vybudovať nové učebne pre žiakov.

7 h

Informácie prinieslo Národné centrum zdravotníckych informácií.

7 h
Martin Kopčan

Gólman Martin Kopčan po týždni opäť zaujal. Piešťancom sa o ňom už aj sníva. Tento raz trhal sieť.