Vedenie mesta podnikalo prvé kroky na jeho vyčistenie už po roku 1995, no definitívne vyčistiť sa podarilo jarok až teraz. Podľa informácií referentky životného prostredia na mestskom úrade Zuzany Paučinovej, vyčistenie jarku zabezpečilo mesto, hoci lokalitu Žadinského jarku vlastnia známi užívatelia. Keďže sa však nepodarilo dokázať, že vlastníci pozemkov sú pôvodcovia odpadu a ani zaistiť osoby, ktoré skládku vytvárali, bolo mesto povinné zabezpečiť podľa zákona jeho likvidáciu.
Ako uviedla Paučinová, ľudia na nezákonnú skládku odkladali najmä klasický komunálny odpad a stavebný materiál. „Obsahovala neuveriteľných 513 ton odpadu, z toho bolo 424 ton stavebného odpadu“ skonštatovala Paučinová. Počas troch týždňov odpad odvážali na oficiálnu skládku do lokality Mnešice-Tušková a na skládku v Kostolnom. Pri likvidácii čiernej skládky sa nenašiel žiadny materiál s obsahom životu nebezpečných škodlivín.
Náklady na vyčistenie Žadinského jarku stáli mesto viac ako 350-tisíc korún, pričom cca 300-tisíc stálo uloženie odpadu na oficiálne skládky. Na dočisťovaní sa podieľali pracovníci na aktivačnú činnosť. Na to, aby jarok zostal dlhodobo bez odpadkov, bude dohliadať mestská polícia, ktorá zintenzívni kontroly a obchôdzky. Občanom prichyteným „pri čine“ hrozí pokuta až do výšky 5000 korún, podnikateľom až do výšky 200-tisíc, v prípade nebezpečného odpadu až 5 miliónov.