Aleš Burian. Hoci si súťažné podklady vyzdvihlo takmer šesťdesiat riešiteľov, prišlo len deväť návrhov. „Až päť muselo byť pre nesplnenie formálnych požiadaviek vyradených. Zadávateľ výsledok hodnotí ako sklamanie a nemilé prekvapenie,“ informoval Hlobeň.
Dôvodom bola aj skutočnosť, že architektonická súťaž musela byť skĺbená nielen podľa požiadaviek Komory architektov, ale aj podľa zákona o verejnom obstarávaní, s čím majú architekti vždy problém, tlmočil Hlobeň názor trenčianskeho primátora Branislava Cellera. Od riešiteľov totiž očakávali odborné pohľady na ďalšie funkčné využitie námestia ako historicky najcennejšie územia mesta, vrátane doplnkových služieb. Projekt, ktorý mesto hľadá, má upútať a ponúkať dlhodobé riešenie. „Mal by byť aktuálny aj za päťdesiat rokov. Nechceme sa dopustiť omylu, ani prijať kontroverzné či polemické riešenie, s ktorým by sa obyvatelia nestotožnili,“ konštatuje Celler. Ani jeden projekt nesplnil očakávania a tak komisia navrhla Mestu neudeliť žiadnemu z účastníkov cenu, ani prvé miesto a nerokovať so žiadnym uchádzačom v rokovacom konaní bez zverejnenia o uzavretí zmluvy o dielo. Dlhodobo pripravovaná rekonštrukcia Mierového námestia sa pravdepodobne tak skoro neuskutoční.
Mesto plánovala zainvestovať stotisíc korún. Ďalším krokom Mesta je vytvorenie poradnej komisie primátora, v ktorej budú mať zastúpenie aj vlastníci domov, podnikatelia, s prevádzkárňami na námestí, architekti, pamiatkári, ale aj obyvatelia. Spoločne by mali vyriešiť aj také otázky, akými sú vstup na námestie pre bývajúcich, zásobovanie, reklamné tabule, vikiere, umiestnenie pódia.