Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 1. kolo

Melčice-Lieskové - Soblahov 2:3 (1:2)
Za pekného počasia na dobre pripravenom ihrisku v novom ročníku sa od prvých minút začalo s plným nasadením. Boli to hostia, ktorí sa po chybe domácej obrany v 16. min ujali vedenie gólom Halgoša. V 27. min nevyšiel domácim ofsajd-systém a hostia Fabom zvýšili na 0:2. Domácich to nepoložilo a po peknej prihrávke Motyka v 33. min znížil stav stretnutia. Druhý polčas sa hral vo svižnom nasadení s mnohými nepresnosťami na obidvoch stranách. V 78. min domáci kopali pokutový kop, ktorý faulovaný hráč Ondrejička nepremenil. O dve minúty neskôr po priamom kope Sklár zo 7 m sám pred brankárom prestrelil. V 85. min Ondrejička napravil svoju chybu, keď hlavou prehodil brankára - 2:2. V 90. min po priamom kope z 20 m však hostia strelili víťazný gól. Pred 200 divákmi rozhodoval Straček.
Dorast: Melčice-Lieskové - Soblahov 2:1. Góly za domácich: Špaček, Žiška.
(kal)

Dolná Poruba – Kľúčové 3:0 (0:0)
Prvý zápas nového ročníka sa začal vo svižnom tempe, ale diváci prvopolčasový gól nevideli. V druhom polčase sa hralo trochu nervózne zo strany hostí, padlo pár žltých kariet a aj červená pre hráča Kľúčového. To využili domáci a v druhom polčase strelili 3 góly.
Góly: 50. T. Suchý, 60. J. Suchý, 90+. P. Dorička.
ŽK: Marcinát Peter – Kiačik Andrej, Vavruš Michal. ČK: Pecháček Lukáš. 150 divákov.
Milan Suchý

Ľuborča – Chocholná-Velčice
Nehralo sa, odložené na 29. 8.

Čachtice – Stará Turá 1:2 (0:1)
Po vyrovnanom druhom polčase sa hostia ujali vedenia gólom do šatne – 0:1. V druhom polčase domáci vyrovnali z trestného kopu gólom Martina Trebatického. V 80. min nastal zlom v zápase, kedy domáceho útočníka zastavil hvizd rozhodcu za údajný ofsajd a hneď po odpískaní hostia strelili víťazný gól. Domáci by si zaslúžili remízu, za predvedený výkon by si zaslúžili remízu aj keď hrali v oslabení, pretože niektorí domáci hráči nedostali do stanoveného termínu registračné karty.
DORAST: Čachtice - Tr. Jastrabie 1:5 (1:0), gól domácich: Šimo
Marián Halák

Dubodiel – Veľká Hradná 2:2 (1:0)
Góly: Červený Michal, Kudela - Kováč 2
DORAST: Dubodiel – TTS Trenčín 6:1 (4:0)
Stanislav Doktor

Horné Srnie – Trenč. Teplá 4:0 (1:0)
V 1. kole na domácom ihrisku nastúpilo domáce mužstvo s novým realizačným tímom, trénerom Pavlom Patkom a vedúcim mužstva Pavlom Šimkom. Zmeny nastali pri mužstve, keď z hosťovaní sa vrátili Hladík z Nemšovej, Papiernik z Považskej Bystrice, domáci odchovanci. Samotný zápas sa začal obojstranne opatrne a šancí na oboch stranách sa rodilo veľmi málo. V pomerne veľkej horúčave a na kvalitne pripravenom trávniku obidve mužstvá nešetrili pohybom a niektoré súboje boli na ostrie noža. Ako prví sa pokúsili ohroziť bránu domáci hráči, no strela Papiernika bola nepresná. Potom skúšal šťastie i Chlebana, ale aj jeho strela minula bránu. Hostia kontrovali v 30. min, ale strela prešla po celej šírke ihriska mimo brány. V 35. min nový muž v domácej bráne Kostka už zasahovať musel po strele Frohna. O minútu neskôr domáci brankár nadvihol strelu hosťujúceho hráča iba končekami prstov na roh. V 37. min zabojoval Kubíček, ktorý ideálne našiel Šimka a jeho ľavačka skončila v sieti – 1:0. O minútu neskôr mohol Kubíček zvýšiť, ale jeho strela len tesne minula bránu. V týchto momentoch domáci postupne zvyšovali obrátky a súpera dostali pod súvislý tlak. V 45. min mal však veľkú šancu Rýdzi , ale jeho strela z hranice päťky skončila mimo.
Druhý polčas začali aktívnejšie opäť domáci, ale gólovú príležitosť si nevypracovali. Naopak v 50. min. pohrozili hostia, lopta však skončila na bočnej sieti. V 65. min domáci zvýšili na 2:0, keď ideálny center Ješimka do vlastne siete zrazil Šubert. V 75. min zabojoval dobre hrajúci Kubíček, prihral Ješimkovi a ten sa nemýlil – 3:0. Hostia sa snažili tento stav korigovať, no brankár Kostka po prvý raz medzi dospelými svoje mužstvo podržal. V 88. min Jozef Šimko ideálne uvoľnil M. Kebíska, ale brankár hostí jeho strelu zlikvidoval. V nadstavenom čase na konečných 4:0 upravil svojím tretím gólom Šimko – najlepší hráč na ihrisku. V obojstranne veľmi dobrom stretnutí pred 120 divákmi rozhodoval Farkaš.
ŽK: Chlebana – Prno, Blaho.
Peter Štefánek

Bzince p/J – Kálnica 2:2 (0:1)
Góly: Lajzo 2 – Trgo, Bolech
Súboj nováčikov MO sa hral pred peknou diváckou kulisou. Domáci zatlačili v 1. polčase hostí na vlastnú polovicu, avšak šance ktoré mali nedokázali využiť. Hostia po ojedinelom útoku strelili 1. gól a za 0:1 sa odchádzalo do šatní. V 2. polčase domáci vyvinuli ešte väčší tlak, čoho výsledkom bolo otočenie skóre zápasu, keď obidva góly domácich dal hráč Kálnice Lajzo, ktorý je v Bzinciach na hosťovaní. Hosťom sa po chybe domácich podarilo 15 min. pred koncom vyrovnať a po tomto góle sa viac-menej hra odvíjala iba medzi 16-kami a skóre sa nakoniec nezmenilo.
Pred začiatkom zápasu bola minúta ticha za človeka, ktorý pre dedinský futbal urobil veľmi veľa, a ktorý po ťažkej chorobe v stredu večer zomrel – Vladimíra Kovačovica.
Rozhodoval: Nedveď. 500 divákov.
Ivan Kuhajda

Horná Súča – Trenč. Turná 2:1 (1:1)
V H. Súči sa hral futbal slušnej úrovne, nakoľko sa hralo iba prvé kolo. Do vedenia šli hostia v 13. min, keď autorom gólu bol Poruban. Hostia mali do 20. min miestami až drvivú prevahu, domáci len ťažko odolávali. V 21. min brejk A. Častulína a faul hosťujúceho brankára Chochlíka, za čo videl červenú kartu. Od tohto momentu sa hra vyrovnala a v 33. min Kučerák po rohu Pečeňanského vyrovnal na 1:1. Druhý polčas bol zbytočne, z čoho pramenili ďalšie karty. V 70. min bol vylúčený domáci hráč Kučerák po strete s hráčom súpera. Všetko vyriešili v 88. min striedajúci Coník, keď premenil penaltu po faule na Bariša. Po zbytočných protestoch bol vylúčený hráč hostí Mikula. Pred 200 divákmi rozhodoval Pavlovič. ŽK: 1:1. ČK: Kučerák – Chochlík, Mikula.
Dorast: 6:2 (4:1)