Enormné úsilie Trenčanov bolo korunované víťazným gólom v poslednej minúte

Corgoň liga - 4. kolo

Corgoň liga - 4. kolo:

AS Trenčín - FC Senec 2:1 (0:0)

Góly: 60. Mičenec z 11 m, 90. Hlohovský - 72. Kozár. ŽK: Hodál, Kleščík, Godál, Kamenský, Kitaš, Kozár. Pred 1742 divákmi rozhodoval Pavlík (Slyško, Košecký).

AS: Hodál - Čögley (75. Jakúbek), Cs. Horváth, Mičenec, Minarčík, Jašurek, Kleščík, Hlohovský, Godál, Gergel (75. Kamenský), Doubek (85. Križko). Tréner: Rob McDonald.
FC: Slovenčiak - Drahno, T. Ekhard (67. Hoferica), Pecha, Gábriš, Papaj, M. Kováč, Kitaš, M. Lukáč, Augustín (46. Škrabák), Kozár. Tréner: I. Galád.

NAJZAUJÍMAVEJŠIE MOMENTY
• Súboj dvoch tímov z nižších poschodí tabuľky začali domáci vo veľkom štýle a iniciatívu mali jednoznačne na svojich kopačkách. Ich súper sa zameral predovšetkým na defenzívu - s úmyslom uhrať pod Matúšovým hradom bezgólovú remízu.
• Trenčania hrali od začiatku zápasu s patričnou chuťou, vo svižnom tempe a postupom času sa začali prekonávať v zahadzovaní sľubných príležitosti. V 19. min Mičenec nacentroval loptu do šestnástky, ale tá skončila na kopačkách hosťujúceho obrancu, ktorý ju nasmeroval do stredu poľa.
• Domáci búšili na bránu súpera jedna radosť, ale séria striel minula presný cieľ a skončila väčšinou vedľa alebo nad bránou.
• Po polhodine hry mohol domácich priaznivcov rozradostiť Doubek, ale v trme-vrme netrafil loptu.
• Ten istý hráč tesne pred prestávkou dostal centrovanú loptu na hlavu - azda z 8 metrov, ale putovala nad brvno Slovenčiakovej svätyne.
• Senčania boli v prvom dejstve v útočnej fáze dosť bezzubí a nevytvorili si ani jednu tutovku na otvorenie gólového účtu.
• Čistú príležitosť na gól trestuhodne spálil hneď po prestávke (46. min) Doubek, ktorý sa rútil sám na súperovú bránu, ale obranca hostí mu loptu v poslednej chvíli stačil odkopnúť.
• Po zmene strán hostia koľko-toľko otvorili defenzívu a vystrčili rožky. V 53. min Lukáč z dobrej pozície netrafil hlavou loptu a vzápätí sľubnú príležitost Kozára zneškodnil pozorný brankár Hodál.
• V 59. min fauloval v šestnástke prenikajúceho Hlohovského obranca hostí a nariadenú jedenástku Mičenec s prehľadom premenil - 1:0.
• O sedem minút neskôr zahrával Gergel trestný kop - azda z 18 m, ale lopta preletela vysoko nad brvno.
• Keď sa už zdalo, že tento súboj skončí deľbou bodov, tak v poslednej minúte normálneho hracieho času sa vtipne predral obranou hostí Hlohovský, ktorý poslal loptu k ľavej žrdi a postaral sa o prvé víťazstvo Trenčanov v novom ročníku Corgoň ligy - 2:1.

OČAMI TRÉNEROV
Ivan Galád (Senec): „Prehrali sme už druhý zápas v poslednej minúte, resp. v nadstavenom čase, čo na hráčoch zanechalo stopy. Budeme musieť veľmi vážne porozmýšlať nad tým, ako ďalej, aby sme v ďalších zápasoch boli už úspešní. Domácim k víťazstvu gratulujem, myslím si však, že to bol remízový zápas.“
Rob McDonald (Trenčín): „Bol to náročný a ťažký zápas z toho pohľadu, že sme doma museli vyhrať, nakoľko sme prehrali v Žiline, na Artmedii a doma s B. Bystricou, s ktorou sme prehrať nemali. Doubek mal v tomto stretnutí množstvo šancí, štyri gólové mal určite premeniť. Súper mal v 2. polčase taktiež zopár dobrých príležitosti. Výkonom sa k mojím predstavám priblížil Jašurek. Po tomto stretnutí som zostarol o pár rôčkov...“ Karol Ďurina

Ostatné výsledky: Žilina - Ružomberok 3:1, Dubnica - Nitra 0:2, Trnava - B. Bystrica 1:0, Artmedia - Slovan 2:1, Z. Moravce - Košice (hrá sa 7. 8.).