Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 2. kolo

Veľká Hradná – Horné Srnie 0:0
Domáci nastúpili bez 3 kľúčových hráčov. Celý 1. polčas bol obojstranne nerozhodný a ani jedno mužstvo si nevypracovalo gólovú príležitosť. Hostia však mohli ohroziť domácu bránu z dvoch trestných kopov, no bez úspechu. Druhý polčas začal opäť nedôrazne z oboch strán a vyzeralo to na remízový rezultát. S pribúdajúcou nervozitou prišli žlté karty a tu bol problém zo strany rozhodcu. V jednom prípade dal hosťujúcemu hráčovi žltú kartu spolu s hráčom domáceho celku. O 5 minút dal opäť žltú kartu hráčovi hosťujúceho tímu, ktorý už jednu dostal a ten zápas dohral do konca. Zápas však mohol rozhodnúť domáci Ježík Ľ., avšak z vyloženej šance netrafil priestor brány. Po zápase sa v zápise o stretnutí objavilo číslo 7 ako hráč žltej karty. Po zápase na pripomienku kapitána mužstva delegátovi stretnutia, ktorý by sa mal kompetentne vyjadriť k danej situácií, pripustil, že hráč č. 10 dostal 2 žlté karty. ŽK:1-3. ČK: 1-0. 150 divákov, rozhodoval Podmajerský
František Kováč

Stará Turá – Kľúčové 4:0 (2:0)
Dobrá letná príprava a výsledky v prípravných zápasoch naznačili, že domáci sú dobre pripravený na nový ročník súťaže. Stretnutie sa začalo vo vlažnom tempe s nepresnosťami na oboch stranách. Domáci mali dve sľubné šance ako prví v zápase, skóre otvoril v 18. min Bachorík, ktorý dostal ideálnu prihrávku na hranicu pok. územia a bolo 1:0. O dve min. Peterka dostal pekný dlhý pas a nájazd na brankára premenil na 2:0. Potom sa osmelili i hostia, ale vytvorené šance nezúžitkovali. V druhom polčase sa klzkému trávniku lepšie prispôsobili domáci. Po dvoch skvelých šanciach udreli domáci v 61. min, keď dostali dlhý pas P. Bohuš a bolo 3:0. O minútu zúžitkoval Peterka dlhý pas na 4:0. Do konca zápasu mohli domáci prikrášliť výsledok minimálne o dva góly, naopak hostia si v druhom polčase prakticky nevytvorili gólovú šancu a preto zostal výsledok pre domácich s čistým kontom. Pred 200 divákmi rozhodoval Bušo.
Jaromír Štefánik

Trenč. Teplá – Horná Súča 2:0 (1:0)
Úvod stretnutia na kvalitnom teréne bol opatrný z obidvoch strán a šance bolo ako šafránu. V 25. min hosťujúci Panák išiel sám na gólmana, ale Kováčik sa vyznamenal. V 40. min sa Hošták nemýlil a hostia viedli 1:0. Druhý polčas bol o niečo kvalitnejší a v 49. min zvyšoval strelou spoza šestnástky Marušinec na 2:0. V 57. min Bartek opečiatkoval brvno domácej brány. V 61. min mali hostia po rohovom kope šancu, ale bez gólového efektu a o 2 min Kováčik efektne zabránil kontaktnému gólu hostí. V 80. min Šubertov priamy kop vyrazil hosťujúci brankár na roh. V 90. min bomba Coníka nemala presnosť a tak sa stretnutie skončilo zaslúženým víťazstvom domácich, ktorí ukázali inú tvár ako na jar minulého ročníka, čím pozvali divákov na ďalší duel.
ŽK: Koiš – Coník
DORAST: Tr. Teplá – Svinná 1-2

Trenč. Turná – Bzince p/J 4:1

Kálnica – Melčice-Lieskové 6:1 (3:1)
Premiéra domáceho mužstva na domácom trávniku v MO sa vydarila nad očakávania. Už v 1. min sa Kálničania ujali vedenia gólom Mareka Hladkého, avšak o minútu neskôr už vyrovnával Motyka. Tieto rýchle góly povzbudili obe mužstvá a pred návštevou 250 divákov sa odohrávalo 90 minút zaujímavého futbalu. Po následnej obojstranne dobrej hre boli domáci aktívnejší, čo sa prejavilo v 19. min gólom Andreja Važana – 2:1. Hostia sa ťažko presadzovali proti dobre hrajúcim domácim a keď v 43. min domáci Trgo z trestného kopu zo vzdialenosti 30 metrov trafil šibenicu hosťujúcej brány. Hostia znervózneli, čo sa prejavilo v následne obdržaných kartách. V druhom polčase v 66. a 67. min po góloch M. Hladkého a Trgu bolo o výsledku prakticky rozhodnuté. Potvrdenie dobrej hry domácich spečatil Trgo svojím tretím gólom. Rozhodoval Gróf.
ŽK: 1-4. ČK: 0-1
DORAST: Kálnica – Horná Súča 0:4 (0:2). Domáci nastúpili oslabení o 4 dovolenkujúcich futbalistov iba ôsmi a zaslúžia si pochvalu za predvedený výkon i keď prehrali.
Dušan Filip

Soblahov – Ľuborča 1:2 (1:2)
Hostia začali tlakom, napriek tomu sa im nepodarilo vsietiť gól, čo domáci využili a ujali sa vedenia gólom T. Reháka -1:0. Hostia pokračovali v tempe zo začiatku zápasu a gólmi Tršku v 26. min a Michalíka v 29. min obrátili stav stretnutia vo svoj prospech. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom otočiť stav stretnutia vo svoj prospech, čo sa im i napriek veľkej snahe nepodarilo. Hráči Ľuborče umnou obrannou hrou udržali výsledok zápasu vo svoj prospech. 200 divákov
Marián Šedivý

Choch.-Velčice – Dolná Poruba 3:2 (1:1)
Nováčik súťaže, ktorému odložili 1. kolo chcel na domácom trávniku, ktorý bol perfektne pripravený predviedol divákom dobrý futbal, ktorý produkoval v minulej sezóne. I keď táto súťaž bude už o niečom inom toto mužstvo by malo byť jej prínosom. Zápas začal opatrne, ale v 10. min hostia po centri do 16-tky hlavičkou otvorili skóre. Domáci potom pritlačili súpera a v 35. min po prihrávkach na jeden dotyk sa lopta dostala až na ľavého útočníka a ten po zemi vedľa brankára vyrovnal na 1:1. Na začiatku druhého polčasu hostia opäť udreli po centri do 16-tky a hlavičke viedli 1:2. Po tomto góle hostia prebrali iniciatívu a boli lepším mužstvom. Po silnom lejaku 15 minút pred koncom nastal zvrat. V priebehu 3 minút domáci otočili skóre na 3:2. Boli to ukážkové akcie, ktoré s prehľadom zakončil Ján Tuharský, takže domáca premiéra dopadla na výbornú. Pred 120 divákmi rozhodoval Klínčík ŽK: 2-1
Góly: Krajčovič Marek, Tuhrský Ján 2 – Tvrdoň, Horniak
DORAST: Neporadza – Drietoma „B“/Choch.–Velčice 2-2 (2:1) Góly hostí: Vanko, Buček
Vladislav Chlapík

Čachtice – Dubodiel 4:0 (0:0)
Stretnutie sa začalo minútou ticha za zosnulého bývalého predsedu Milana Kubrického. Domáci posilnení o nových hráčov začali aktívne, avšak v 1. polčase nevedeli streliť gól. V 47. min sa domáci ujali vedenia gólom Valala. V 50. min nepremenil domáci Daniel Imriška pok. kop, ale v 63. min zvýšli na 2:0 Gonos. Domáci v 80. min po najkrajšej akcií zvýšili na 3:0. V 90. min na konečných 4:0 upravil Trebatický Martin. Domáci hráči boli lepší a zaslúžene zvíťazili, za čo ich 150 divákov po záverečnom hvizde odmenilo potleskom.
ŽK: 3:3. ČK: 0:1 , 150 divákov, rozhodoval Sokol
DORAST: Čachtice – Dubodiel 2:4 (0:2), góly za domácich: Trebatický, Hrica