Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad - 2. kolo

Bánovce – N. Dubnica 5:3 (2:1)
Góly: 6. Malina, 28. a 75. Borcha, 60. Sidor, 81. Filin – 17. Ďuriš, 78. Štiffel, 90. Manik.
Bánovce sa od začiatku stretnutia zahryzli do súpera a už v 5. min. po faule na Jamrich sa z priameho kopu presadil Malina. Potom sa hrala vyrovnaná partia a hosťom sa podarilo vyrovnať, keď prenikol Ďuriš. V 28. min. sa však po hlavičke Borchu dostali Bánovce znova do vedenia. V druhom polčase Sidor do prázdnej brány dával na 3:1. V 75. min. pohrozili opäť domáci, Malina trafil tyč, ale hlavička Borchu znamenala štvrtý gól Spartaka. Následne sa presadili aj hostia, ale na tento gól odpovedal Filin, ktorý po rohovom kope hlavou zavesil – 4:1. V závere hostia z rohu zásluhou Maníka vsietili gól hlavou. Domáci získali prvé tri body. Rozhodoval: Miksa. ŽK: Zajac, Božik, Kolieska, Gramblička, Ďuriš, počet divákov: 150.
BÁNOVCE: P. Igaz – D. Jakubis (46. Kolieska), Zita, Zajac, Filin, Borcha, Raffay, Božik, Jamrich, Sidor (84. Slovák), Malina. Tréner: A. Čukan.
N. DUBNICA: Šukala – Burdej, Gramblička, Štiffel, Dohal (70. Bakai), Beňo, Patla (86. R. Šukala), Haviar, Ruman, Ďuriš, Manik.

Chynorany – Senica 1:4 (1:2)
Góly: 27. Hvišč - 22., 64. a 73. Hílek, 37. Starych.
Prvý majstrovský zápas sa očakával zo strany fanúšikov s určitým očakávaným zlepšenej hry zo strany domácich. Úvod tomu aj nasvedčoval, keď mali loptu viac na svojich kopačkách. Už v 6. min. Hvišč dostal ideálnu prihrávku z uhla malého vápna strieľa vedľa prázdnej brány do opačnej tyče. Hostia pohrozili v 13. min., keď Surového center hlavou dáva stóper hostí Bajan. V 15. min. hostia kopali rohový kop a Jurczik dáva hlavou do rúk Mikulu. O minútu nato mal vyloženú šancu domáci Vrábel a zoči-voči brankárovi mu strieľa iba do nôh. V 21. min. opäť pekná akcia domácich, keď z hranice veľkého vápna dáva vedľa brány Hvišč. Z čista jasna sa v 22. min. rútili štyria hosťujúci hráči na dvoch domácich obrancov a Sekáčovu strelu Mikula neudržal a Hílek pohodlne zasunul – 0:1. V 27. min. bolo vyrovnané, keď Hvišč sa oprel do strely a z hranice šestnástky vymietol ľavý kút gólmana Šragu – 1:1. V 36. min. vypálil z uhla Candrák a gólman hostí vytlačil na roh. Na ukazovateli skóre bolo v 37. min. už 1:2, keď po hrúbke domácej obrany Starych nekompromisne dáva druhý gól hostí. Domáci oplácali a robúsny brankár hostí sa v 44. min. vyznamenal, keď strelu Hvišča reflexívne vyrazil. Aj po obrátke sa hral otvorený futbal z oboch strán. V 59. min. prúdky prizemný center do šestnástky hostí Candrák z voleja dáva nad. Hostia od tohto okamihu vyvinuli väčší tlak a využili ďalšiu hrúbku obrany a Hílek pohodlne po kope z rohu dáva tretí gól hostí. Záver zápasu ovládli hostia a v 73. min. dáva hetrikom opäť Hílek, zvyšuje na 1:4, a tak sa skončil zápas, ktorý sa čakal zo strany domácich fanúšikov, že to nebude také jednoznačne pre hostí. Rozhodoval: Németh. ŽK: Parkan – Starych, počet divákov: 260.

Častkovce – Piešťany 2:0 (1:0)
Góly: 19. M. Rusnák, 54. Osuský
Derby zápas s nováčikom začal Ropspol útočne a už v 2.min sa zastreľoval Maráz. Hostia odpovedali rovnako útočnou hrou a samostatný nájazd Kukuču zlikvidoval Minárik. Ostrovského tvrdú strelu ešte Valo zneškodnil, ale v 19. min sa domáci ujali vedenia krásnym gólom M. Rusnáka. V závere polčasu centroval Madro, hlavičkou našiel Kostelana, ale hostí podržal brankár. V druhom polčase Ostrovského delovku z priameho kopu dorazil Osuský a rozhodol tak a zaslúženom víťazstve domácich - 2:0. Hostia sa predstavili bojovným výkonom a určite nebudú patriť k slabším mužstvám súťaže. Pred 250 divákmi rozhodoval Janus.
ŽK: Vrábel, Ostrovský, M. Rusnák – Pekár, Šustek.
ČASTKOVCE: Minárik – Hevier, L. Rusnák, Maráz (89. Burza), Vrábel, Gažo, Osuský, M. Rusnák (88. Cagala), Kostelán (78. Šagát), Madro, Ostrovský.
Peter Halienka

Borčice – Tr. Stankovce 2:2 (2:0)
Góly: 8. Vodecký, 40. Švikruha – 63. Bulko, 77. Basila.
V 1. min Kozík pohrozil hosťom a v 2. min odpovedal rovnako Brandís. Po centri z krídla a Hoksovom priťuknutí v 8. min dal Vodecký vedúci gól Borčíc.. O štyri minúty nevyrovnal Sedláček, keď Kopčan vykopol loptu nohou. V 23. min Kowalik sám pred domácim brankárom neuspel a po rohu Kopčan zázračne vyrazil šancu TR. Stankoviec. V 40. min Švikruha bombou z 30 metrov zvýšil na 2:0 a v 44. min Ježík hlavičkoval vedľa. Vzápätí dostal Gábor červenú kartu a hostia hrali celý druhý polčas presilovku. V 51. min Brandísov volej letel tesne vedľa a v 61. min Kowalik trafil bočnú sieť. V O dve minúty Bulko znížil na 2:1 a v 77. min po rohu Basila vyrovnal. V závere mohol dať víťazný gól hostí Kowalik, ale Kopčan zachránil remízu.
BORČICE: Kopčan – Pisár, Gábor, Staňo, Hoksa (Humaj), Kopačka, Turza, Decký, Vodecký, Švikruha, Kozík (Bútora).
TR. STANKOVCE: Haško – Poštrk, Barčiak, Bulko, Kapko, Ježík (Koprivnický), Sedláček, Duda (Navrátil), Basila, Kowalik, Brandís.
(ves)

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce – N. Pravno 1:1 (0:0), Šimonovany - Skalica 0:4 (0:1), Solčany - Kanianka 1:1 (1:0), Ludanice - Bošany 4:1(1:1).