Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Zuzanu milión nelákal, chcela schudnúť a prestať fajčiť

Zuzana Máliková z Trenčianskych Teplíc vhupla do reality šou z bežného života. „V čase, keď som sa prihlásila sme mali v Tepliciach podnik a aj to bol jeden z dôvodov, prečo som tak výrazne pribrala. Stravovacie návyky, ktoré sme v podniku mali, boli naoz

aj hrozné. V neskorých večerných hodinách sme jedávali pizzu a niekde sa to odraziť muselo,“ spomína Zuzana. „Chudnúť mi ale nenapadlo nikdy, pretože som bola so sebou vždy spokojná,“ vysvetlila so smiechom Zuzana. „Podnet prihlásiť sa do Supertela vzišiel od mojich dvoch detí. Surfovali sme na internete, kde sme našli reklamy na Supertelo. Synovia si mysleli, že nikdy nedokážem schudnúť, tak som sa prihlásila. Keďže som jedenásť rokov aktívne športovala, robila som kanoistiku, nemala som problém s kondičkou. Môj veľký problém bol však v tom, že som fajčila. Moja váha, ktorá sa pohybovala vždy okolo šesťdesiatpäť kilogramov sa po druhom pôrode vyšplhala na stodesať a potom sa mi už vždy darilo schudnúť maximálne štyri kilogramy, spomína Zuzana. „Prekážalo mi, že som nemohla dostať na seba nič kúpiť, nechcela som chudnúť zo zdravotných dôvodov, šlo mi skôr o tie estetické.“

Skryť Vypnúť reklamu

Manžel o prihláške nevedel
Keďže Zuzanin manžel v tom čase pracoval v zahraničí, o prihláške do Supertela spočiatku nevedel. „Manželovi som o tom, že sa chcem zúčastniť reality šou povedala, až keď som prešla prvým kastingovým kolom.“ Zuzana do poslednej chvíle váhala, či sa má vôbec kastingu zúčastniť. Rozhodla sa až ráno v deň kastingu a preto prišla medzi poslednými. „Videla som aj jednu časť z austrálskej verzie tejto súťaže a bolo zvláštne vidieť toľko tučných ľudí pohromade,“ uviedla Zuzka so smiechom. Ako sama tvrdí, hlavná výhra milión slovenských korún ju nelákala. „Lákali ma súťaže a chudnutie.“

Každá reality šou je o vzťahoch
S odstupom času Zuzka zhodnotila, že pri výbere účastníkov vo veľkej miere zavážila zhovorčivosť prihlásených adeptov, fotogenickosť a samozrejme úspešne zvládnuté psychotesty. Avšak už po mesiaci sa našlo aj niekoľko ľudí zo súťažnej „štrnástky“, ktorí chceli odstúpiť. „Jednoducho boli zúfalí a povedali si, že im takáto drastická súťaž nestojí za to. Ja som napríklad počas súťaže schudla tridsaťdva kilogramov a takýto úbytok kíl za takú krátku dobu je už aj veľkou záťažou na psychiku.“ Zuzanakonštatuje, že každá reality šou je o vzťahoch a tak, ako sa človek na začiatku zapíše, sa k nemu ľudia správajú. „Supertelo nebolo iba o chudnutí. Mne sa mohlo tisíckrát stať, že by ma boli vyhodili. Dokonca bolo kolo, kedy som schudla len deväťsto gramov, ale tím ma podržal. Po nástupe na loď súťažiaci nevedeli, kto bude patriť k družstvu červených a kto k modrým. Zuzana sa dostala k modrým.Po zadelení do tímov vznikali rôzne aliancie. „V družstve červených sa im aj darilo presadiť. Z „červeného družstva“ odišlo množstvo ľudí, ktorí tam mali byť až do konca. Museli odísť, pretože sa na tom ostatní medzi sebou dohodli. Keby išlo skutočne o spravodlivé hodnotenie podľa schudnutých kilogramov alebo percent, vyzeralo by to inak. Tiež nepovažujem celkom za správne, že rovnaké kritéria museli spĺňať ženy aj muži,“ zhodnotila Zuzana.

Skryť Vypnúť reklamu

Nový šatník zaplatil manžel
„Keď som prišla domov po súťaži, našla som v šatníku rifle, ktoré som nosila, keď som mala dvadsaťtri rokov a boli mi veľké. Super pocit stál Zuzaninho manžela niekoľko tisíc. „Ale sľúbil mi to a neprotestoval,“ spomína so smiechom Zuzka. Zo starého šatníka si Zuzana z nostalgie nechala už len pár vecí, ktoré mala skutočne rada. Ostatné rozdala.

Loď mi dopomohla k tomu, aby som prestala fajčiť
V čase, keď Zuzana prestala športovať, začala fajčiť. Tohto zlozvyku sa nevedela vzdať. Po pobyte na lodi sa jej to však podarilo. Na moment, ktorý rozhodol, si Zuzana dobre pamätá. Ráno som si kúpila posledné cigarety, potom sme cez deň išli do fitnescentra, kde som šliapala na bicykli a prišlo mi zle. Cigarety následne skončili v Dunaji a odvtedy nefajčím,“ uviedla Zuzka a dodala, že vraj človek, keď prestane fajčiť, musí zákonite pribrať. „Je to hlúposť. Mne sa podarilo oboje, prestať fajčiť aj schudnúť. Všetko závisí len od pevnej vôle,“ dodáva.

Skryť Vypnúť reklamu

Každá diéta je dočasný stav
Ako Zuzana sama tvrdí, naučila sa zdravo stravovať. Reality šou mi dala aj oveľa viac, a to zdravý životný štýl,“ tvrdí Zuzka, ktorá pomohla schudnúť aj svojej švagrinej. Pripravila jej stravovací režim a za mesiac a pol schudla trinásť kilogramov. Keď ľudia vidia, že sa dá schudnúť, tak sú z toho nadšení. „Dôležité je ale vydržať,“ radí Zuzka. „Dietológ v Supertele nám vysvetlil, že keď človek schudne za krátky čas veľa kilogramov, dôležitých je nasledujúcich šesť mesiacov, pretože telo si to zapamätá.“ Zuzana teda odmietla zahodiť tri mesiace driny a opäť pribrať. „Aj keď prvé tri mesiace mi bývalo skutočne zle, postupne si moje telo zvyklo. Kedysi bolo pre mňa jedlo závislosťou, teraz ho už beriem vyslovene len ako potrebu a doplnenie energie.“ Zuzana vie z vlastnej skúsenosti, že tuční ľudia hľadajú zámienku, kde sa najesť, kde si dať kávu a k nej zákusok. „Chudý človek ide von s priateľmi, dá si minerálku a teší sa zo stretnutia. U tučných ľudí je prioritou jedlo.“ Zuzka sa k pôvodnej váhe vrátiť určite nechce. „Beriem to ako zodpovednosť voči sebe,“ uviedla.

Bolelo ma, keď Iveta Malachovská povedala, že tuční ľudia nemajú priateľov
Aj keď podľa Zuzany bola moderátorka reality šou Iveta Malachovská skutočne veľmi milá a nemala žiadne hviezdne maniere, spomína si na veľmi nepríjemnú chvíľu, kedy vyhlásila, že tuční ľudia nemajú priateľov. „To ma veľmi bolelo, pretože to nie je pravda. Ešte niekedy pri prvých kastingoch vyhlásila, že sme sa prihlásili preto, lebo nemáme priateľov a sme izolovaní. Myslím si pravý opak. Chudý človek je mnohokrát nervózny, kdežto tuční ľudia bývajú flegmatici,“ vysvetlila Zuzka.

S bulvárom som problém nemala
Zuzana sa problémom s bulvárnou tlačou vyhla. „Nie je na mne nič zaujímavé, čoho by sa mohli chytiť, preto som sa toho nebála. A moje deti zobrali situáciu okolo reality šou tiež v najlepšom poriadku. Dokonca zbierali podpisy zo žiackej, aby ich mohli rozdávať v škole,“ uviedla so smiechom Zuzka. V negatívnom zmysle skôr spomína na závistlivých ľudí, ktorí jej víťazstvo otvorene nepriali alebo po skončení súťaže škodoradostne konštatovali, že aj tak priberie. „Človek sa jednoducho musí naučiť vyselektovať priateľov a ľudí, ktorí sa tak iba tvária.“ Zuzana tiež so smiechom spomína na zážitok, keď bola cez Vianoce doma z reality šou v rámci vianočného darčeka od televízie a bola s rodinou na nákupe v obchodnom dome. „Tam si ma všimol jeden chlapec a jeho mama okomentovala náš plný nákupný kôš a skonštatovala: „Pozri sa, ešte ani poriadne nevypadla a už žerie.“

Vedela som, že Janka nemám šancu dobehnúť
Zuzana na koniec skončila druhá a hlavná výhra milión slovenských korún jej unikla len „o vlások“. „Nevadí mi, že som skončila druhá, viac by ma mrzelo, keby som skončila štvrtá, pretože o zemiakovú medailu nikto z nás nestál,“ vysvetlila s úsmevom. Poukazuje však, že v iných reality šou človek celý deň nič nerobí a hlavná výhra je jedenásť miliónov a v šou, v ktorej človek na sebe intenzívne pracoval, bola výhra milión. Ako však dodala, už samotné schudnutie bolo pre každého zúčastneného výhrou. „Keď sme zostali už len dvaja, vedela som, že Janka nemám šancu dobehnúť v percentách, preto som s tým bola v podstate zmierená,“ uviedla Zuzka.

Neváhala by som ani minútu a šla by som do toho znovu
„Keď som sa vrátila domov, tak som si povedala, že tak niečo takéto už nikdy nechcem zažiť. Dnes s odstupom času, by som neváhala ani minútu a šla by som do toho znovu,“ uviedla Zuzana Máliková. „Tri mesiace sme boli izolovaní, v podstate sme boli laboratórne myši. Nemali sme prístup k iným ľuďom, k informáciám, k ničomu. Po príchode na loď sme museli všetky mobily vypnúť a odovzdať ich produkcii. Tiež bolo veľmi nepríjemné, keď sme sa presúvali na rôzne súťaže a videli sme rôzne časopisy a noviny, v ktorých sa o nás písalo a nemohli sme si ich pozrieť. „Pamätám si, že posledné dva týždne som bola vo veľkom ohrození, pretože tam už fungovala klasická ponorková choroba. Na lodi sme zostali poslední štyria súťažiaci. Každému z nás už išlo len o to, kto sa dostane do prvej trojky. Fakt bol ten, že ľudia tam už prestávali jesť, každý z nás mal svoju kajutu, do ktorej sa zabednil a vôbec sme spolu nekomunikovali. „Teraz však viem, že to za to stálo. Supertelo mi vzalo môj starý, zlý životný štýl. Schudla som tridsaťdva kilogramov, prestala som fajčiť, predala som podnik a prešla som na zdravý životný štýl,“ zhodnotila Zuzka.

Stretávame sa doteraz
Zuzka si nevie partiu ľudí zo Supertela vynachváliť. „Stretli sme sa hneď po skončení súťaže v januári, ďalšia spoločná akcia bola v máji a v podstate sme v kontakte doteraz. Keď mám napríklad cestu do Bratislavy, tak sa vždy stretnem s ľuďmi, ktorí boli v našej partii odtiaľ. V decembri opäť plánujeme spoločnú akciu na chate. Bola by som rada, keby sa naše spoločné stretnutia stali pravidelnosťou,“ uviedla Zuzka. Zuzana Máliková nám tiež prezradila, že v súčasnosti pripravuje knihu, ktorá sa bude týkať Supertela a jeho zákulisia. „Počas pobytu na lodi som si robila denník, takže mám z čoho čerpať.Kniha bude obsahovať vyjadrenia súťažiacich a tiež jedálny lístok, ktorý sme mali na lodi,“ informovala Zuzana.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 1. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 2. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 3. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 4. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 8. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 9. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 10. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 32 966
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 060
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 505
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 017
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 464
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 533
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 657
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 647
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 540
 10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 10 130
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

BUČKOVÁ: Rozhodnutia o uzatvorení celej komunity by sa mali prijímať so zvážením všetkých okolností

V utorok 27. októbra sa začalo s plošným testovaním obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.

V kraji pribudlo 473 nových prípadov, najviac v okrese Prievidza

Na Slovensku v utorok celkovo pribudlo 2887 nakazených novým koronavírusom zo 14 642 testov.

Ilustračné foto.

Na štyroch miestach v Trenčíne budú testovať z auta. Odberné miesto je aj na futbalovom štadióne

Na celoplošné testovanie bude Trenčanom k dispozícii počas dvoch najbližších víkendov 50 odberných miest. Pozrite si, kde ich nájdete.

Ilustračné foto.

V meste Myjava bude k dispozícii desať odberných miest

V meste Myjava bude počas celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 v rámci akcie Spoločná zodpovednosť k dispozícii desať odberných miest.

Antigénový test na Covid-19.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Celoplošné testovanie v Nových Zámkoch a Šuranoch: ZOZNAM odberných miest

Testovať sa bude aj v kine či športovej hale. Fungovať bude aj pojazdné odberné miesto.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.

Už ste čítali?