Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 3. kolo

Melčice-Lieskové - Trenčianska Turná 2:0 (1:0)
Úvod stretnutia bol na kvalitnom teréne opatrný z obidvoch strán. Boli to domáci, ktorí sa v 18. min po strele Vendžura a dotlačením lopty Motykom ujali vedenia. Do konca polčasu už žiaden zo súperov vážnejšie neohrozil brankára. Druhý polčas začali obe mužstvá dôraznejšie a tvrdšie, čo sa prejavilo aj v gólových príležitostiach a rozdávaní žltých kariet. V 66. min po peknej akcii domácich Ondrejička zvýšil na 2:0. V závere stretnutia ostalo viac síl hosťom, avšak stav sa im nepodarilo zvrátiť, a tak domáci pred 200 divákmi zaslúžene zvíťazili a získali prvé tri body.
Góly: 18. Motyka, 66. Ondrejička.
Dorasty: 2:2 (1:0), góly za domácich: Biras, Žiška.
(rich)

Dolná Poruba – Soblahov 3:0 (1:0)
Po dobrom začiatku, keď domáci otvorili skóre už v 6. min sa domáci uspokojili a hra sa do polčasu vyrovnala. V druhom polčase domáci hostí zatlačili a v 55. min T. Suchý zvyšoval na 2:0. Po tom, čo hosťujúci hráč Kyselica likvidačným zákrokom zložil domáceho hráča na trávnik a rozhodca s kľudom vytiahol iba žltú kartu a zápas sa dohrával v nervóznej atmosfére. V 63. min všetkých prítomných ukľudnil Púčik Peter, ktorý prvým gólom za tím Dolnej Poruby upravil na 3:0.
ŽK: Suchý Jozef – Kyselica, Halgoš, 100 divákov, rozhodoval Klinčík
Milan Suchý

Dubodiel - Stará Turá 4:1 (3:0)

Horná Súča – Veľká Hradná 0:0
V obojstranne vyrovnanom zápase sa zrodila zaslúžená remíza i keď hostia dvakrát nastrelili žrď domácej brány. Domáci mali 3 vyložené šance, ktoré však nedotiahli do úspešného konca. Remíza je spravodlivá pre obe mužstvá. Pred 150 divákmi rozhodoval Hruda. ŽK: 1-0.
Ladislav Štefánek

Bzince p/J – Trenč. Teplá 2:4 (2:2)
V Bzinciach sa predstavilo vyspelé mužstvo, ktoré ukázalo domácim ako sa hrá futbal vo vyššej súťaži. Domáci sa ujali vedenia v 18. min, po individuálnej akcií Hasalu zakončil s prehľadom Lajzo. Hostia vyrovnali v 28. min po spornom momente, keď v 16-tke bol zrazený domáci hráč a hosťujúci Blaho s prehľadom vyrovnal – 1:1. O 5 min sa hostia ujali vedenia po góle Kobana. Domácim sa podarilo vyrovnať v 38. min Hasalom. Druhý polčas vyšiel hosťom, keď v 60. min dával Frohn na 2:3, domáci sa snažili vyrovnať, avšak boli to hostia, ktorí v 88. min z priameho kopu upravili na konečných 2:4 Šubertom. Objektívne vzaté hostia zvíťazili zaslúžene a domáce mužstvo sa bude musieť snažiť, aby sa v MO nestratilo. Pred 150 divákmi rozhodoval Čič.
Ivan Kuhajda

Ľuborča – Kálnica 2:1 (2:1)
Po veľmi dobrom výkone a výhre na pôde súpera sa udiala v týždni zmena na trénerskom poste v mužstve domácich. Doterajší tréner Karol Prno prijal ponuku ambiciózneho nováčika z Kočoviec. Vedenie klubu by mu chcelo aj touto cestou za takmer 3-ročnú prácu v skromných podmienkach poďakovať a zaželať mu na novom pôsobisku veľa úspechov.
Už pod vedením novej trénerskej dvojice Pšenčík-Ďuriš (hráč ligovej Trnavy) začali domáci náporom. Už v úvodnej minúte Mihálik z pár metrov hlavičkou netrafil poloodkrytú bránu a o pár minút domáci nevyužili ďalšiu gólovú príležitosť. V 13. min hosťujúci Trgo sa presadil cez dvojicu protihráčov a strelou pod brvno otvoril skóre stretnutia. Domáci potom pritlačili súpera na vlastnú polovicu a vytvorili si mohutný tlak a gólmi Tršku a Mihálika otočili skóre vo svoj prospech. Do polčasu nevyužili ešte 3 vyložené príležitosti na strelenie gólu a najmä Pavol Korienek v 42. min spálil veľkú šancu, keď netrafil z päťky prázdnú bránu. Po prestávke ešte 15 min udávali tón hry domáci, Trška nevyužil ďalšiu 100%-nú príležitosť. Po hodine hry prevzali iniciatívu hostia. Domáci svojimi chybami a slabším pohybom dovolili hosťom prevziať opraty do rúk a tí sa všemožne pokúšali o vyrovnanie. V 65. min po strele hosťujúceho útočníka a zákroku brankára Husára hosťujúci hráč prestrelil prázdnu domácu bránu. Do konca stretnutia hostia ešte párkrát nebezpečne vystrelili z diaľky, ale ani jedna strela nemierila do siete. Pred 200 divákmi rozhodoval Nedveď, ktorého v 80. min pre zranenie striedal Podmajerský.
ŽK: 0-1
DORAST: Ľuborča – Podolie 3:3 (1:1), žiaci: Ľuborča/Skalka – Motešice 2:1 (2:1)
Marek Koníček

Kľúčové – Chocholná-Velčice 3:5 (1:4)

Horné Srnie – Čachtice 4:2 (2:1)
Hornosrňania nastúpili v tomto stretnutí s cieľom pokračovať v bodovom ťažení a vrátiť súperovi dve prehry z minulého ročníka. Toto predsavzatie začali napĺňať v 6. min, keď skóre stretnutia otvoril volejom Martin Kebísek. V 12. min ohrozili domáceho brankára Bočák takmer z 30 m, ale domáci gólman bol na mieste. V 18. min mohlo byť vyrovnané, tvrdú strelu Peterku však domáci brankár opäť kryl. Učebnicovú akciu predviedli domáci v 20. min, keď lopta putovala na 1 dotyk po osi Hlavík, Kebísek, Jozef Šimko, ktorý tvrdou strelou zvyšoval na 2:0. V 33. min zahrávali hostia priamy kop a múrom tečovaná lopta skončila pod telom domáceho brankára – 2:1. Autorom gólu bol O. Trebatický. V 38. min hlavička M. Kebíska po centri J. Šimka skončila tesne za bránou hostí - tým sa i prvý polčas skončil.
V druhom dejstve najskôr ohrozili domáceho brankára hostia, ale slabú strelu domáci brankár zlikvidoval. Hostia však cítili šancu na vyrovnanie a v úvode druhého polčasu boli lepším mužstvom. V 65. min strela Bočáka iba tesne minula domácu bránu. Na druhej strane M. Kebísek vyhral hlavičkový súboj, lopta sa dostala k J. Šimkovi a ten z prvej nedal brankárovi šancu – 3:1. Od tohto momentu domáci súpera pritlačili a stretnutie mali pod kontrolou. V 75. min ideálne našiel M. Kebísek J. Šimka, ktorého zastavila obrana hostí nedovoleným spôsobom a nariadenú 11-tku sám faulovaný premenil na 4:1 a svoj čistý hetrik. V 75. min. kopali pokutový kop i hostia a Bočák znížil na 4:2. Tento stav stretnutia zostal až do konca tohto dobrého stretnutia o ktoré sa nemalou mierou pričinili i hráči hostí. Pred 100 divákmi rozhodoval Farkaš.

Trenčianskych novín
MO po 2. kole: Miloš Trgo 4 (Kálnica), Jozef Šimko 3 (Horné Srnie), Martin Trebatický 2 (Čachtice), Ivan Lajzo 2, (Bzince p/J.), atď.

1. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  2. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  4. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  9. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

V meste sa uskutoční prezentácia stredných škôl

Žiakom končiacim školskú dochádzku v základných školách, ich rodičom, ale aj pedagógom z Myjavy a jej okolia je určený ďalší ročník prezentácie stredných škôl.

Mestský úrad Myjava

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.