Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 4. kolo

Veľká Hradná – Bzince p/J. 2:2 (1:1)
Obojstranne vyrovnaný zápas ako hrou, tak aj gólovými príležitosťami. Hostia sa ujali vedenia, domáci však do polčasu vyrovnali, keď hosťujúci brankár neudržal loptu a tá mu prepadla za chrbát. Obe mužstvá si naďalej vypracovávali príležitosti a hosťujúci brankár dvakrát bravúrne zakročil proti gólovým strelám. Nervozita začala pribúdať a keď rozhodca začal rozdávať karty, futbal sa z hracej plochy vytratil. Hostia napokon v 86. min vyrovnali na 2:2, keď domáci mali zahrávať rohový kop, ale rozhodca nariadil odkop od brány a z protiútoku padol vyrovnávajúci gól. Pred 160 divákmi rozhodoval Jančo.
Góly: Kováčik Peter, Lobotka – Bušo, Durnek
ŽK: Čačko, Hilčík, Ježík Ľ. – Hasala, Kovačovič J. ČK: Ježík – Kovačovič
František Kováč

Stará Turá – Chocholná-Velčice 2:1 (1:1)
Po prekvapujúcej vysokej prehre v minulom kole privítali domáci ambiciózneho nováčika. V prvých minútach sa hralo opatrne v strede ihriska. V 10. min sa domáci ujali vedenia z lacného pokutového kopu Tothom – 1:0. Gól vyburcoval hostí a začali domáceho brankára vážnejšie ohrozovať. V 20. min zaváhala domáca obrana, ktorej sa za chrbát dostal hosťujúci Hodula a vyrovnal na 1:1. Do polčasu si domáci ešte vypracovali šance, ale bez gólového efektu. V druhom polčase pokračoval útočný futbal, pribudlo nervozity i viacero faulov. Útoky sa striedali na oboch stranách a hra bola uplne vyrovnaná. Keďže obrany dominovali nad útočníkmi dlho sa stav nemenil. Šťastie sa nakoniec priklonilo na stranu domácich, keď v nastavenom čase zachránil 3 body pre domácich Peterka – 2:1. Hostia mali k remíze veľmi blízko a za predvedenú hru by si ju boli aj zaslúžili. Pred 240 divákmi rozhodoval Kýška. ŽK: 2-1.
Jaromír Štefánik

Trenč. Teplá – Mel.-Lieskové 3:0 (1:0)
Prvý polčas sa odohrával väčšinou medzi 16-tkami a domáci sa zastreľovali z väčších bránu bez gólového úspechu. To isté platilo i pre hostí, ktorí však nemali žiadnu gólovú šancu. Jediný gól 1. polčasu padol po Michalíkovej hlavičke a domáci odchádzali do kabín s tesným, ale zaslúženým vedením. V druhom polčase musel futbal divákov baviť – 50. min šanca Šuberta, ktorú brankár hostí chytil. V 53. min domáci gólman s Marušincom zachránili domácich od vyrovnania a v 63. min sa Šubert nemýlil a z priameho kopu zvýšil na 2:0. V 65. min hostia opäť pohrozili, ale vďaka Marušincovi sa stav nemenil. V 73. min po krásnom centri Frohna Koťan upravil na 3:0 a to Martinus spálil ešte dve tutovky, ktorými mohol prikrášliť výsledok, ale zároveň musíme poďakovať aj hosťujúcim hráčom, ktorí nerezignovali a snažili sa hrať až do posledného hvizdu.
Rozhodoval: Kontra, 150 divákov
DORAST: Tr. Teplá – Bobot 10:3 ŽIACI: Tr. Teplá – Motešice 4:8
Ivan Dobiáš

Trenč. Turná – Ľuborča
1:0 (0:0)
Prvý polčas sa hral vo vysokom tempe. Domáci i hostia mali niekoľko vyložených šancí. V druhom polčase začali domáci tlakom, ktorý korunovali gólom v 53. min a hosťom sa do konca nepodarilo vyrovnať. Pred 120 divákmi rozhodoval Thao.
ŽK: Chorvát Patrik, Mikula – Lubina, Koníček, Zúbek
DORAST: Trenč. Turná: Ľuborča 0:1
ŽIACI: Tr. Turná – H. Súča 0:7
V. Chupáč

Kálnica – Dolná Poruba
2:2 (0:0)
Hostia sa predstavili ako vyspelé mužstvo so stálym pohybom a celý prvý polčas mali miernu prevahu. Stav stretnutia zostával nezmenený i po niekoľkých dobrých príležitostiach. V druhom polčase domáci zvýšili dôraz a pohyb bez lopty, čím si zabezpečili prevahu, ktorú korunovali dvomi gólmi. Hostia sa nevzdávali a vždy sa im podarilo vyrovnať. Naposledy v 86. min z pok. kopu.
Góly: 50. Trgo, 81. Vojtek P. – 58. Tvrdoň, 86. Suchý T. (11m)
ŽK: 2-1, rozhodoval: Lech, 200 divákov
DORAST: Kálnica – Mel.-Lieskové 1:5 (0:4) gól za domácich: Krchnavý
ŽIACI: Krajné – Kálnica 1:4 ( 0:2) góly hostí: Benák 2, Krchnavá Sabína, Dedík
Dušan Filip

Soblahov – Kľúčové 3:2 (1:1)
V zápase v ktorom domáci potrebovali bodovať sa ujali hostia gólom Patku- 0:1. V 28. min sa podarilo domácim vyrovnať na 1:1 gólom Halgoša I., ktorý týmto načal svoj hetrik. Gólmi v 56. a 74. min dostal domácich do vedenia 3:1. Hostia však nerezignovali a o dve minúty znížili Žáčikom na 3:2. I keď sa hostia v závere snažili vyrovnať, domáci umnou hrou udržali skóre stretnutia. Pred 200 divákmi rozhodoval Farkaš.
DORAST: Soblahov – Zamarovce 7:0 góly: Sýkora M 3, Švec, Judíny, Kačena M., Madový
ŽIACI: Soblahov- Mel.-Lieskové 6:0 góly: Šedivý Dominik 3, Mrázik L. 2, Sadi T.

4:1 (2:1)
V hodovom zápase domáci nastúpili opäť s cieľom zvíťaziť, avšak do 30. min zápasu sa nevedeli strelecky presadiť. V 30. min po rohovom kope vsietil úvodný gól zápasu Trebatický. Už o 3 min hostia vyrovnali z nepriameho kopu. V 40. min domáci Bočák zvyšoval na 2:1. V druhom polčase boli domáci jasne lepší a po úniku Heráka doklepol do siete loptu Imriška Jozef. V 85. min upravil na konečných 4:1 Daniel Imriška. Domáci zvíťazili zaslúžene. Pred 150 divákmi rozhodoval Gróf.
DORAST: Čachtice – H. Súča 4:1 (2:0) góly za domácich: Hrica 2, Gavač M, Herák A., žiaci: Čachtice – Tr. Teplice 1:2 (0:1)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
MO po 3. kole: Jozef Šimko 6 (Horné Srnie), Miloš Trgo 5 (Kálnica), Ivan Lajzo 3, (Bzince p/J.), Jozef Motyka 3, (Mel.-Lieskové), Michal Červený 3 (Dubodiel), Ladislav Cingel 3, (Chocholná-Velčice) atď. (žit)