Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 8. kolo

Veľká Hradná – Kľúčové 1:0 (1:0)
Domáci boli v tomto stretnutí miernym papierovým favoritom. Zápas však ukázal, že to nebola pravda a výsledok držal divákov v napätí do poslednej minúty. Hostia udržali loptu na domácej strane, no s pribúdajúcimi minútami si domáci vytvárali tlak a šance, avšak ich premieňanie je stará bolesť. V 1. polčase sa domácim predsa len 1 akcia vydarila a domáci sa dostali do vedenia gólom Kováča Michala. V druhom polčase sa čakalo upokojenie domácich, ale svoje príležitosti opäť nevyužili a stále bojovali o víťazstvo. V 70. min sa domáci hráč ocitol pred poloprázdnou bránou a zo 4 metrov ju prestrelil. Domáci hráči však do konca zápasu bojovali. Hostia zanechali veľmi dobrý dojem i keď vyloženú šancu si nevypracovali a celý zápas bojovali. Domáci však svoje víťazstvo ubránili. Pred 150 divákmi rozhodoval Majcher
ŽK: Kováč K. – Pecháček, Kudlík, Vydrňák
ŽIACI: V. Hradná – Skalka 9:0
František Kováč

Stará Turá – Kálnica 2:0 (1:0)
Turanci privítali ďalšieho z nováčikov, ktorí sa obyčajne prezentujú elánom a bojovnosťou. Na perfektorom trávniku a za ideálneho počasia sa domáci chceli rehabilitovať za nešťastnú prehru z minulého kola. Prvých 15 min sa hral slabý futbal medzi 16-tkami bez akéhokoľvek ohrozenia brankárov. Až v 16. min vzrušila divákov strela z trestného kopu, ktorá skončila na tyči prekonaného brankára hostí. V 33. min bolo odpískané zrazenie útočníka v hosťujúcej 16-tke, z ktorého Toth otvoril skóre – 1:0. V druhom polčase sa zvýšila úroveň hry a hral sa útočnejší futbal. V 56. min urobil obranca hostí chybu, lopty sa zmocnil Bohuš, potiahol do 16-tky, prihral voľnému Peterkovi a ten skóroval – 2:0. Hostia po góle otvorili hru, avšak napriek snahe sa im nepodarilo skórovať. V 87. min mohli domáci prikrášliť skóre, ale najlepší hráč na ihrisku Peterka netrafil z 12 m prázdnu bránu. Hralo sa bez kariet. Pred 240 divákmi rozhodoval Thao.
DORAST: St. Turá – Chynorany 1:0
Jaromír Štefánik

Trenč. Teplá – Chocholná-Velčice 6:2 (5:0)
V hodovom zápase na kvalitnom trávniku začali lepšie domáci, keď v 4. min Martinus otvoril gólový účet stretnutia. V 10. min hostia vyslali propagačnú strelu a v 11. min domáci zopakovali to isté. V 14. min po úniku Martinus zvýšil na 2:0 a v 21. min sa vyznamenal domáci gólman Kováčik, keď vychytal Tuharského. V 28. min Domanica povedľa brankára upravoval na 3:0. V 31. a 37. min opäť Kováčik chytil tutovky Cingela. V 42. min zvyšoval na 4:0 hetrikom Martinus a o minútu Cingelovu tutovku domáci brankár zneškodnil. V nadstavenom čase po faule na Martinusa Šubert s prehľadom zvyšoval na 5:0. V druhom polčase Chocholania nerezignovali a v 54. min po chybe domácej obrany Tuharský J. znižoval na 5:1. Hostia prevzali iniciatívu a keby sa im podarilo premeniť šance zápas by sa zdramatizoval. Našťastie sa hosťom podarilo iba znížiť Cingelom na 5:2 a v 90. min nastrelili po skrumáži brvno a tyč domácej brány. Hneď z protiútoku Kotian upravil na konečných
6:2, čím sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Pred 200 divákmi a za stáleho povzbudzovania fanklubu s prehľadom rozhodoval Ing. Klinčík.
ŽK: Michalík M. – Krajčovič M.
DORAST: Tr. Teplá – Neporadza 3:2 (1:0) góly domácich: Richtárek, Záhorák, Berdák
Ivan Dobiaš

Trenč. Turná – Soblahov 3:1 (1:0)
Pri priemernom začiatku stretnutia, keď obidve mužstvá hrali „odkopávanú“ strelili domáci úvodný gól. Hneď na začiatku 2. polčasu sa hosťom podarilo vyrovnať. V 86. min rozhodca odpískal pokutový kop, ktorú domáce mužstvo premenilo a v poslednej minúte dali domáci poisťovací gól. Pred 150 divákmi rozhodoval Lech.
Góly: Častulín M. 2, Chorvát P. – Rehák P.
ŽK: Sivák T., Chorvát M., Svatík P. – Drienka, Halgoš, Kyselica, ČK: Kyselica, Vojtek
DORAST: Tr. Turná – Soblahov 1:3 (1:1)
ŽIACI: Turná – D. Súča 0:10 (0:5)
V. Chupáč

Čachtice – Dolná Poruba 4:1 (2:1)
Domáci po minulotýždňovej prehre začali ustráchane, čo hostia využili na strelenie úvodného gólu. Domácim sa podarilo do polčasu otočiť skóre stretnutia po dvoch hlavičkách Maderu a Bočáka. V druhom polčase domáci zvýšili vedenie gólmi Imrišku a Trebatického. Pred 100 divákmi rozhodoval Cintula. ŽK: 2-0

3:1 (1:1)
Domáci futbalisti podali slabý výkon a tešiť ich môže azda iba víťazstvo nad snaživým nováčikom. Domáci šli do vedenia, keď sieť rozvlnil Kučerák v 30. min , ale už v 38. min vyrovnal z trestného kopu Hasala. Druhý polčas bol navlas podobný prvému, domáci boli zbytočne nervózni, dokonca hostia mali 2 čisté šance, keď hosťujúci hráči sami postupovali na brankára, ktorý domácich podržal. Škoda však, že sa pri jednom zo zákrokov zranil a musel byť vystriedaný. Domáci o víťazstve rozhodli v záverečných desiatich minútach, keď najskôr Bartkov center skončil za prekvapeným brankárom – 2:1. V nadstavenom čase skóroval Kučerák, keď obišiel brankára a zakončil do prázdnej brány. Pred 150 divákmi rozhodoval Sokol. ŽK: 2-3
DORAST: H. Súča – Nová Ves 3:6
Ladislav Štefánek

Horné Srnie – Mel.-Lieskové 1:0 (1:0)
Na kvalitnom trávniku domáci fanúšikovia očakávali, že ich hráči po rozpačitom výkone v predchádzajúcom kole podajú zodpovednejší výkon. Začiatok zápasu však tomu vôbec nenasvedčoval, v úvodnej 15-minútovke sa hralo najmä medzi 16-tkami. Prvú vážnejšiu príležitosť si domáci vypracovali v 16. min, no strelu Jozefa Šimka brankár hostí vyrazil na roh. V 20. min ten istý hráč napálil loptu medzi žrde, brankár hostí bol však opäť pozorný. Gólový účet stretnutia mohol otvoriť v 25. min aktívny J. Šimko, ale hrubú chybu obrany hostí nepotrestal. V týchto momentoch sa zdalo, že domáci pomaly získavajú územnú prevahu, čoho výsledkom bol aj ich vedúci gól, ktorý po šprintérskom súboji strelil v 34. min P. Šimko – 1:0. V 40. min však mohlo byť vyrovnané, Ondrejička obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, ale jeho strela tesne minula domácu bránu. V druhom dejstve sa začalo opäť opatrne, hralo sa najmä v strede ihriska s množstvom osobných súbojov. Miernu prevahu mali opäť domáci hráči, ale príležitostí na skórovanie bolo málo. Až v 65. min prešiel J. Šimko celou obranou, jeho slabá strela však išla mimo bránu. V 70. min boli hostia opäť blízko k vyrovnaniu, strela hosťujúceho hráča však skončila iba na tyči domácej brány. O všetkom mohol rozhodnúť J. Šimko v 75. min, ktorého hostia zastavili v 16-tke faulom a nariadenú penaltu Hladík trestuhodne prestrelil. Naopak hostia mohli vyrovnať Ondrejičkom, ale domáci Kostka zachránil. V týchto momentoch sa hra pritvrdila a hlavný rozhodca mal dianie na ihrisku pod kontrolou. Domáci hráči sa aj napriek tesnému víťazstvu naďalej herne trápia a ich výkon nezodpovedá predstavám domácich fanúšikov.

9. Dubodiel 8 3 2 3 17:14 11 (-4)
10. Chocholná-Velčice 8 3 2 3 20:21 11 (+2)
11. Veľ. Hradná 8 2 4 2 10:12 10 (-2)
12. Soblahov 8 3 1 4 13:18 10 (+1)
13. Melčice-Lieskové 8 3 0 5 10:16 9 (-3)
14. Kálnica 8 1 4 3 14:13 7 (-2)
15. Bzince p/J. 8 0 3 5 13:26 3 (-9)
16. Kľúčové 8 0 2 6 8:23 2 (-7)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
MO po 7. kole: Ladislav Cingel 9 (Chocholná-Vel.), Ivan Halgoš 7 (Soblahov), Miloš Trgo 7 (Kálnica), Jozef Šimko 6 (Horné Srnie), Tomáš Suchý 6 (Dol. Poruba), Ondrej Peterka 5 (Stará Turá), Peter Kováč 5 (V. Hradná), Jozef Motyka 5 (Mel.-Lieskové), Marek Mihálik 4 (Ľuborča), Michal Červený 4 (Dubodiel), Marek Krajčovič 4 (Chocholná-Vel.), Ivan Lajzo 4 (Bzince) Marek Hasala 4 (Bzince),atď.