FUTBAL / V. liga Sever - 10. kolo

Prečín - Tr. Jastrabie 1:1 (0:1)
Góly: 90. Kostelanský – 15. Mikušík.
Domáci lepšie začali, ale v 15. min hostia z jedinej strely, ktorú vyslal Mikušík, dali vedúci gól. Potom začali brániť a Prečínčania neúspešne búšili do pevnej obrany, kedy hráči odkopávali lopty a nesnažili sa nič vytvoriť. V nadstavenom čase Kostelanský strelou žrdi vyrovnal na 1:1.
(mam)

Nováky – N. Ves n/V. 1:3 (1:0)
Góly: 25. Gatial – 38. Jurčák, 71. Jambor, 81. Gábriš, 180 divákov, R Barenčík. ČK: 62. Chlpek - 10. Urban.
Domáci hrali od 10. min v prevahe o jedného hráča, čo aj o chvíľku využili gólom Gatiala a dostali sa do vedenia. V závere polčasu zbytočne stratili vedenie. Druhé dejstvo bolo dosť nervózne a po dvoch žltých kartách uvidel červenú aj domáci Chlpek. Od tej chvíle to boli už len hostia, ktorí podali kolektívnejší, bojovnejší výkon a preukázali väčšiu ctižiadosť po víťazstve a zaslúžene zvíťazili. Nováčania v tomto zápase nastúpili s novým trénerom Ivanom Maderičom, ktorému premiéra na domácej pôde nevyšla.
NOVÁKY: Vaňo – D. Zaťko, Ďrina, P. Roháč, Pilch, Š. Zaťko, Píš, Senaj, Nemec, Gatial, str: Lučan, Gajdoš, Jelšic.
N. VES n/V.: Grznár – Jurík, Petruš, Korytina, Jurčák, Stančík, Gábriš, Gulčik, Urban, Jambor, Némety, str: Jaroš.
P. Miština

V. Uherce - Brezová p/Br. 0:2 (0:1)
Zápas sa zo strany hostí viedol v krásnej ofenzívnej hre, na ktorú obrana domácich ani zďaleka nestačila a domáci podľahli pod tlakom hostí za stavu 0:2.
Góly: Pavlovič (11 m), Beňa, počet divákov: 300
V. UHERCE: Radosa - Kováčik, Hubka, Svrček, Štálnik, Jaurek, Cifrík, Zeleník, Kráľ, Kováč, Bučko
BREZOVÁ: Sišan, Dobrovodský, Šido, Miča, Pavlovič, Šarudy, Pavlík, Šebo, Kalecký, Šimek, Beňa

Podolie – Púchov B 6:2 (5:2)
Góly:10. Križák, 20. Augustín R., 23. Luštík, 41. Červeňanský, 44. Ivana (11m), 90. Červeňanský – 14. Kecík, 26. Šimáček
Domáce mužstvo začalo náporom, darilo sa najmä Augustínovi a Križákovi. Šance sa nepodarilo premeniť najprv Augustínovi a Križákovi sa podarilo vsietiť gól - 1:0. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 14. min Kecíkom po chybe brankára. V 20. min vsietil gól ľavačkou Augustín. V 23. min Luštík zvyšoval na 3:1. Domáci brankár Trebatický neodhadol situáciu a hostia znížili na 3:2. Podolie pokračovalo v dobrom výkone do konca polčasu. V druhom polčase domáci poľavili a pred bránu súpera sa dostávali sporadicky. Skóre uzavrel v 90. min Červeňanský na 6:2. Pred 150 divákmi rozhodoval Hanek.
PODOLIE: Trebatický – Hrušovský R., Majerník, Mizerák, Kačerek, Klčo, Červeňanský, Luštík, Ivana, Križák, Augustín
PÚCHOV B: Jankovič – Samko, Poliak, Cezar, Mihálik, Hološko, Chovanec, Kecík, Behel, Rosina, Šimáček
DORAST: Podolie – Tr. Turná 4:2. ŽIACI: Podolie - Bošany 0:0
Peter Srnec

Selec – Oslany 3:0 (1:0)
Góly:20. Hrbas, 53. Ondriška P., 65. Ondriška O.
Úvod zápasu patril Selčanom, ktorí mali loptu častejšie na svojich kopačkách, ale do vyloženej gólove príležitosti sa neprepracovali. Až v 20. min z voleja vystrelil B. Puček a odrazenú loptu od žrde poslal do siete Hrbas. Už o dve minúty kopal rohový kop Chromý a Masaryk hlavičkoval tesne nad brvno hosťujúcej brány. V 25. min sa vyznamenal domáci brankár Šišovský, ktorý na dvakrát kryl tvrdú strelu z priameho kopu. Od tohto momentu prebrali taktovku hry hostia. Najväčšiu šancu mali v 40. min, keď ich hráč šiel sám na domáceho brankára, ale ten loptu vyrazil na roh. V druhom polčase začali lepšie domáci a v 53. min Masaryk posielal do brejku P. Ondrišku, pri lopte bol však skôr brankár hostí, avšak lopta sa od neho odrazila a Ondriška zvyšoval na 2:0. V 55. min bol vylúčený hráč hostí Ferianc a následne v 65. min vybojoval loptu Ondriška P. a jeho brat Ondrej strelil 3. gól domácich – 3:0. Hostia neuniesli ťarchu blížiacej sa prehry a zápas sa dohrával v napätej atmosfére. V 76. min bol vylúčený ďalší hráč hostí Oršula za urážku rozhodcu. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené. Pred 100 divákmi rozhodoval Batko.
ŽK: Vavruš, Ondriška O., Puček B., Masaryk – Adamec, Štutika, Ferianc, ČK: Ferianc, Oršula
SELEC: Šišovský P. – Vavruš, Šišovský P., Hrbas, Letko, Ondriška O.(Puna), Puček B, Chromý, Puček R.(Palatinus), Masaryk, Ondriška P.(Beták)
ŽIACI: D. Srnie – Selec 1:7 góly hostí: Šišovský Š. 3, Palatinus J. 2, Haško M.
Ľuboš Masár

Kočovce – Zem. Kostoľany 3:0 (0:0)
Góly:46. Lintner, 49. Hošek, 56. Bozsik
Rozhodoval: Boledovič, divákov: 200, ŽK: 1-1 ČK: Hancko
Vo vyrovnanom prvom polčase hostia odolali tlaku domácich, ktorí mali najväčšiu šancu v 23. min, ktorú nevyužil Šmátrala. Do druhého polčasu domáci nastúpili veľkým tlakom a po centri z pravej strany Ciranka prihral Lintnerovi –1:0. Druhý gól domáci pridali v 49. min , kedy sa Hošek pohral s obranou hostí a zvyšoval na 2:0. V 56. min domáci Bozsik po ideálnej prihrávke Michaloviča zvyšoval na 3:0. Zaslúžené víťazstvo domácich za predvedený výkon zo začiatku 2. polčasu. Hostia sa predstavili v dobrom a behavom zápase vyrovnaným výkonom hlavne v 1. polčase a ich najlepším hráčom bol brankár Marek Zvalo. Po zápase boli domáci hráči odmenení mohutným potleskom fanúšikov.
KOČOVCE: Lančarič – Moravčík, Lintner, Ciranka, Trgo, Bernáth, Šmátrala, Michalovič, Minaroviech, Hošek, Bozsik (Kukučka, Mihál, Kurnický)
Peter Hrušík

Ostatné výsledky: Ladce – H. Poruba 1:0 (0:0), Kamenec p/Vt. – V. Bielice 0:2 (0:1).

Dohrávka: Nováky - Podolie 6:0 (4:0), 6. a 27. Jelšic, 29. Chlpek, 33. P. Roháč z 11 m, 47. Pilch, 71. Nemec, 250 divákov, R Kusala.

1. Brezová p/Br. 9 9 0 0 21:2 27 (+15)
2. Kočovce 9 8 0 1 27:8 24 (+9)
3. Nová Ves n/V. 9 7 1 1 25:8 22 (+10)
4. V. Bielice 9 6 0 3 14:13 18 (+6)
5. Ladce 9 4 2 3 18:13 14 (-1)
6. Nováky 9 4 1 4 17:14 13 (-2)
7. H. Poruba 9 4 0 5 15:13 12 ( 0)
8. Podolie 9 4 0 5 23:26 12 (-3)