Na ľade nováčika sa zrodila prvá prehra hokejistov trenčianskej Dukly

Slovnaft extraliga

11. kolo

HC Košice - Dukla Trenčín 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 18. Kmiť - 4. Pardavý, 28. Čacho), 44. Pardavý.
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: 56. Šimurda - 56. Urban (obaja na 5 min + DKZ za hrubosť), presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 6028 divákmi rozhodovali Jonák - Mášik, Tvrdoň.
S desaťminútovým oneskorením pre poruchu osvetlenia sa začal súboj doma nezdolaných Košíc s ešte neporazeným Trenčínom. Domáci inkasovali v 4. min, keď Čacho trafil do žŕdky a Pardavý pohodlne zasunul puk do bránky. Košičania mali ideálnu možnosť vyrovnať v polovici prvej tretiny, keď hrali 88-sekundovú presilovku piatich proti trom. Gronov pokus z uhla však nebol úspešný a Droppa len napálil do dobre postaveného Hálu. Ten si poradil aj s Miklíkovým bekhandom a vychytal aj Lukáča. Potom mohol skórovať Huna, ale Hála bol opäť proti. Prestrelil ho až v 18. min Kmiť - 1:1.
V 2. min druhej tretiny sa pred trenčiansku bránku predral Bartoš, ale brankár Dukly bol pozorný. V lapačke Lipovského skončila v 27. min počas presilovky strela Fatyku, ale krátko na to išli hostia po druhý raz do vedenia. V početnej výhode našiel Homer nádherne Čacha a ten rozvlnil sieť. Dobrú príležitosť mal potom Kóňa, ale Lipovský zasiahol včas. V akcii bol aj po príležitosti Kollára a v 35. min zasahoval reflexívne po strele Pardavého. V 39. min mohol vyrovnať Lukáč, ale minul trenčiansku bránku. V úvode tretej tretiny skončil po individuálnej akcii Špilár na brankárovi Hálovi. Vojaci pridali tretí gól v 44. min. Křetinský prihral Pardavému a ten pálil bez prípravy.
V 51. min vyrážal strelu Salijiho Lipovský. V 55. min sa v presilovke nepresadil Gron. Záver zápasu okorenil pästný súboj medzi Šimurdom a Urbanom. (sita)

Ostatné výsledky: Nitra - Liptovský Mikuláš 10:1, SR „20“ - Žilina 1:5, Kežmarok - Martin 4:2, Slovan - Zvolen 4:1, Skalica - Poprad 5:1.

12. kolo

Ski Park MHK Kežmarok - Dukla Trenčín 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 15. Bartečko, 17. Šechný, 50. Bartečko - 7. Homer, 59. Hanzal.
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 1:0. Pred 2300 divákmi rozhodovali Konc - Vojtek, Mihajlo.

Ostatné výsledky: Žilina - Liptovský Mikuláš 5:3, Nitra - Poprad 4:5, Skalica - Zvolen 9:1, Slovan - Martin 2:3, SR „20“ - Košice 0:1.