Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. liga Západ - 10. kolo

Nemšová – Púchov 3:1 (1:1)
Góly: 4. Ďuriš, 76. Schlesinger, 90. Batelka - 25. Salomon.
Zápas začal náporom domácich, ktorí sa snažili o sústavne súpera tlačili do defenzívy. Mnohé sľubné šance domáci nepremenili a zápas sa odohrával medzi šestnástkami. Pekné góly, ktoré domáci vsietili boli buď po štandartných situáciách, alebo únikoch po krídlach. Hostia vážnejšie ohrozili domácu bránu v 76. min, kedy sa dostal do šance Salamon, ale domáci brankár Bobot strelu bravúrne vyrazil.
Pred 400 divákmi rozhodoval Šimon. ŽK: Kresánek, Laco, Šidlo, Vanák, Štefún, Meliš, ČK:. Meliš (po 2. ŽK).
SLOVAN: Bobot – Šmelko, Kresánek, Ďuriš, (77. Amrich), Augustíni (75. Jambor), Laco, Kotula, Trška, (46. Batelka), Schlesinger, Častulín, Suchý. Tréner P. Tomáš.
FK: Valach – Šidlo (78. Riška), Chovanec, Brisuda, Luhový, (83. Ondrička), Vanák, Mičic, Štefún, Meliš, Salomon, Náther. Tréner P. Strapáč.
Jozef Raučina

Moravany – Topoľčany
3:0 (1:0)
Od začiatku stretnutia mali herne navrch domáci. Prvú šancu pripravil Chebeň Švestkovi, ten však prestrelil. Vzápätí súper pohrozil Teplanským, ktorý strieľal vedľa ľavej žrde. V 22. min vybojovali loptu Švestka s Klasom. Klas odcentroval a Chebeň sa nepomýlil – 1:0. Hostia do polčasu ohrozili bránu len Matušíkom. Po obrátke Moravany naďalej hýrili aktivitou. Veľkú šancu mal Klas. Nikým neatakovaný išiel sám na brankára, no nastrelil žrď. Tlak domácich pokračoval a prenikajúceho Talajku fauloval v pokutovom území Teplanský. Varga sa pri penalte nepomýlil. O 5 minút sa situácia zopakovala. Faulovaný bol Piovarči, no rozhodca tentokrát pokutový kop neodpískal. Tretí gól strelil Talajka v 57. min po ideálnej nahrávke Koprnu.
Góly: 22. Chebeň, 54. Varga (11 m), 57. Talajka
Rozhodoval: Jaška, ŽK: Glos, Klas – Bačík, Matušík, ČK: Šmitala (po 2 ŽK), 782 divákov.
Rudolf Zelenay

Vrbové – Pezinok 1:0 (0:0)
V prvom polčase v zápase s nováčikom gól nepadol, aj keď mali domáci hernú prevahu. Až v druhom polčase sa dialo na trávniku niečo zaujímavé. Jediný gól stretnutia padol v 69. min. V štandardnej situácii Andrísek zacentroval na hlavu Ščepku a ten poslal loptu vnútornej strane žrdi Kaniša. Na dostrel sa Vrbové dostávalo často ,ale svoje šance nevyužívalo. Hostia sa osmelili v 75. min, ale Hadviger vo výbornej pozícii na päťke prestrelil.
Gól: 69. Ščepko. Rozhodoval: Somoláni, ŽK: Kubiš – Džubák, Kinder, 350 divákov.
Peter Sedláček

Ostatné výsledky: SFM Senec - FK Rača 2:0 (2:0), DAC Dun. Streda – Spartak Vráble 2:1 (1:1), FC Nitra B – Slovan Bratislava B 0:1 (0:1), Spartak Trnava B – Artmedia B 1:1 (0:1). ŠKP Dúbravka – Nové Mesto hrajú 9. 10.

1. SFM Senec 10 8 0 2 21:8 24 (+6)
2. Vráble 10 6 2 2 17:5 20 (+5)
3. Artmedia B 10 6 2 2 22:15 20 (+2)
4. Vrbové 10 5 2 3 12:10 17 (-1)
5. Dun. Streda 10 5 1 4 17:11 16 (-2)
6. Nemšová 10 5 1 4 15:11 16 (+1)
7. FC Nitra B 10 5 1 4 14:15 16 (+4)
8. Nové Mesto 9 4 3 2 9:7 15 (+3)