Trenčania sa na úradujúceho majstra vytiahli, získali cennú remizu

Corgoň liga - 12. kolo

:

AS Trenčín - MŠK Žilina 2:2 (1:1)

Góly: 30. Minarčík z 11 m, 67. Cs. Horváth - 17. Porázik, 60. Štyvar. ŽK: Hodál - Vomáčka, Štrba. Pred 1061 divákmi rozhodovali Vnuk (Ružbarský, Schmidt.
AS: Hodál - Cs. Horváth, Jakúbek, Kleščík (76.Mičenec), Kasálek, Minarčík, Lesák, Jašurek, Godál, Kamenský (87. Gergel), Križko (83. Hlohovský). Tréner: Rob Mc Donald.
MŠK: Kuciak - Pekárik, Vomáčka, Hubočan, Leitner, Zd. Štrba, Breška, Jež, Vladavič (72. Deváty), Lietava (56. Štyvar), Porázik. Tréner: P. Vrba.

• Domáci mali úradujúcemu majstrovi čo vracať, veď pod Dubňom prehrali zahanbujúcim výsledkom - 7:1.
• Ako prvý vyskúšal Hodálovu pozornosť Lietava, ktorý už v 2. min vystrelil, ale domáci gólman sa nenechal nachytať na hruškách.
• V 15. min sa do sľubnej šance dostal Breška, lopta z jeho kopačky však opečiatkovala brvno. O štyri munúty neskôr sa vyznamenal Kuciak, keď zneškodnil prudkú Jašurekovu bombu.
• O dve minúty nato preletela lopta okolo Porázika, ktorý jemným tečom ju poslal do domácej siete - 0:1.
• V 29. min sa rútil do šestnástky súpera Kamenský, gólman hostí ho v šestnástke nešetrne fauloval a rozhodca Vnuk nariadil pokutový kop.
Jeho exekútorom bol Minárčik, ktorý vyrovnal na - 1:1.
• Tesne pred prestávkou sa peknou hlavičkou prezentoval Porázik, ale pohotový domáci brankár bol namieste.
• Po obrátke sa hral obojstranne rýchly futbal, pekné momenty sa striedali na oboch stranách.
• V 53. min pohrozil z dobrej príležitosti Križko, ale lopta skončila v náruči Kuciaka.
• V 56. min prišiel na umelý trávnik namiesto Lietavu - Štyvar a práve on o štyri minúty nato - po presnej hlavičke posadil žltočiernych opäť na koňa - 1:2.
• Rýchle akcie sa prelievali na oboch stranách, Ježovú ďalekonosnú strelu vykopol Hodál.
• Na ukazovateli skóre svietila 67. min. a Cs. Horváth po oku lahodiacej akcii zrovnal stav na - 2:2.
• V rušnom závere sa oba kolektívy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nestalo sa tak a obe mužstvá sa rozišli deľbou bodov. Remíza je pekným a cenným úspechom domáceho kolektívu, ktorý podal obetavý výkon.

OČAMI TRÉNEROV

Rob McDonald (Trenčín): „Sme v situácii, že momentálne potrebujeme body, hra sa mi však nepáčila. Raz darmo, účel svätí prostriedky, preto sme sa v tomto zápase sústredili predovšetkým na defenzívnu taktiku. Za stavu 0:1 a 1:2 sme sa vrátili do zápasu a nakoniec získali remizu.“

Pavel Vrba (Žilina): „Samozrejme, že v Trenčíne sme chceli vyhrať, vývoj stretnutia bol v našich rukách. Viedli sme 0:1, z ojedinelého útoku domáci vyrovnali z penalty. V druhom polčase sme stav otočili opäť na našu stranu, po našej hrubej chybe domáci vyrovnali na 2:2. Potom sa futbal už nehral, skôr lopty sa iba nakopávali do šestnástky, neboli sme žiadným spôsobom schopní to futbalovo zvládnuť a preto sme nevyhrali. Je to naša vina, že zápas sme nezvládli, teraz musíme bodovať na Petržalke...“

Ostatné výsledky: Zlaté Moravce - Artmedia 1:3, Trnava - Ružomberok 2:2, Dubnica - Slovan 2:1, Senec - Košice 1:1, B. Bystrica - Nitra 1:0.

Program 13. kola
Sobota 20. 10. o 14. h B. Bystrica - Trenčín, o 19.30 h Slovan - Z. Moravce, Ružomberok - Dubnica, Košice - Trnava, Nitra - Senec.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Na Slovensku bude od 24. októbra do 1. novembra platiť zákaz vychádzania

Výnimky tvoria cesty do práce, obchodu, lekárne či na vychádzku so psom.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Školy budú od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra zatvorené

Výnimku z tohto opatrenia majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Hokejisti HK Dukla Trenčín - ilustračná fotografia.