Trenčania sa na úradujúceho majstra vytiahli, získali cennú remizu

Corgoň liga - 12. kolo

:

AS Trenčín - MŠK Žilina 2:2 (1:1)

Góly: 30. Minarčík z 11 m, 67. Cs. Horváth - 17. Porázik, 60. Štyvar. ŽK: Hodál - Vomáčka, Štrba. Pred 1061 divákmi rozhodovali Vnuk (Ružbarský, Schmidt.
AS: Hodál - Cs. Horváth, Jakúbek, Kleščík (76.Mičenec), Kasálek, Minarčík, Lesák, Jašurek, Godál, Kamenský (87. Gergel), Križko (83. Hlohovský). Tréner: Rob Mc Donald.
MŠK: Kuciak - Pekárik, Vomáčka, Hubočan, Leitner, Zd. Štrba, Breška, Jež, Vladavič (72. Deváty), Lietava (56. Štyvar), Porázik. Tréner: P. Vrba.

• Domáci mali úradujúcemu majstrovi čo vracať, veď pod Dubňom prehrali zahanbujúcim výsledkom - 7:1.
• Ako prvý vyskúšal Hodálovu pozornosť Lietava, ktorý už v 2. min vystrelil, ale domáci gólman sa nenechal nachytať na hruškách.
• V 15. min sa do sľubnej šance dostal Breška, lopta z jeho kopačky však opečiatkovala brvno. O štyri munúty neskôr sa vyznamenal Kuciak, keď zneškodnil prudkú Jašurekovu bombu.
• O dve minúty nato preletela lopta okolo Porázika, ktorý jemným tečom ju poslal do domácej siete - 0:1.
• V 29. min sa rútil do šestnástky súpera Kamenský, gólman hostí ho v šestnástke nešetrne fauloval a rozhodca Vnuk nariadil pokutový kop.
Jeho exekútorom bol Minárčik, ktorý vyrovnal na - 1:1.
• Tesne pred prestávkou sa peknou hlavičkou prezentoval Porázik, ale pohotový domáci brankár bol namieste.
• Po obrátke sa hral obojstranne rýchly futbal, pekné momenty sa striedali na oboch stranách.
• V 53. min pohrozil z dobrej príležitosti Križko, ale lopta skončila v náruči Kuciaka.
• V 56. min prišiel na umelý trávnik namiesto Lietavu - Štyvar a práve on o štyri minúty nato - po presnej hlavičke posadil žltočiernych opäť na koňa - 1:2.
• Rýchle akcie sa prelievali na oboch stranách, Ježovú ďalekonosnú strelu vykopol Hodál.
• Na ukazovateli skóre svietila 67. min. a Cs. Horváth po oku lahodiacej akcii zrovnal stav na - 2:2.
• V rušnom závere sa oba kolektívy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nestalo sa tak a obe mužstvá sa rozišli deľbou bodov. Remíza je pekným a cenným úspechom domáceho kolektívu, ktorý podal obetavý výkon.

OČAMI TRÉNEROV

Rob McDonald (Trenčín): „Sme v situácii, že momentálne potrebujeme body, hra sa mi však nepáčila. Raz darmo, účel svätí prostriedky, preto sme sa v tomto zápase sústredili predovšetkým na defenzívnu taktiku. Za stavu 0:1 a 1:2 sme sa vrátili do zápasu a nakoniec získali remizu.“

Pavel Vrba (Žilina): „Samozrejme, že v Trenčíne sme chceli vyhrať, vývoj stretnutia bol v našich rukách. Viedli sme 0:1, z ojedinelého útoku domáci vyrovnali z penalty. V druhom polčase sme stav otočili opäť na našu stranu, po našej hrubej chybe domáci vyrovnali na 2:2. Potom sa futbal už nehral, skôr lopty sa iba nakopávali do šestnástky, neboli sme žiadným spôsobom schopní to futbalovo zvládnuť a preto sme nevyhrali. Je to naša vina, že zápas sme nezvládli, teraz musíme bodovať na Petržalke...“

Ostatné výsledky: Zlaté Moravce - Artmedia 1:3, Trnava - Ružomberok 2:2, Dubnica - Slovan 2:1, Senec - Košice 1:1, B. Bystrica - Nitra 1:0.