Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 11. kolo

Dolná Poruba – Horná Súča
7:1 (0:0)
V Dolnej Porube to vypadalo, akoby sa hrali dva rozdielne polčasy. Kým v prvom mali síce hru domáci pod kontrolou ale gól nie a nie padnúť. Druhý polčas bol futbalovým koncertom domácich a hostia nestačili loptu vyťahovať zo svojej siete. V 47. min otvoril skóre T. Suchý a po tomto góle to začalo padať. Jurička P. pridal v 50. min na 2-0. Tvrdoň v 66. min na 3:0, za hostí znižoval Kučerák na 3:1. To naštartovalo T. Suchého a z pok. kopu zvyšoval na 4:1. Jurička pridal svoj druhý gól a zvyšoval na 5:1 a po ňom T. Suchý zavŕšil svoj hetrik na 6:1 a Tvrdoň pridával na 7:1.
Pred 100 divákmi rozhodoval Thao.
Milan Suchý

Melčice-Lieskové – Stará Turá
1:2 (0:1)
Od prvých minút stretnutia si domáci proti agresívnemu súperovi vytvorili územnú prevahu s možnosťou skórovať, bol to však súper, ktorý v závere prvého polčasu vsietil gól po chybe domácej obrany gólom Dureca. Druhý polčas sa domáci snažili čo najskôr vyrovnať, avšak bol to znova súper, ktorý v 57. min opäť Durecom zvyšoval na 0:2. V 70. min po ruke súpera v pok. území Motyka nezaváhal a znížil na 1:2. Do konca stretnutia sa okrem pritvrdenej hry nič na stave stretnutia nezmenilo a tak domáci napriek snahe ostali bez bodového zisku. Pred 150 divákmi rozhodoval Čič.
ŽK: Motyka, Horňák – Štefík
Dorast: Mel.-Lieskové – Tr. Jastrabie 4:0 góly: Beták 2, Habdák, Žiška
Žiaci: Mel.-Lieskové – Horná Streda – súper sa nedostavil
(kal)

Kálnica – Veľká Hradná
1:2 (1:1)
Domáci sa ujali vedenia v 16. min gólom Michalca, avšak hostia vzápätí M. Kováčom vyrovnali. Do konca polčasu sa hral vyrovnaný futbal. Druhý polčas začali domáci tlakom, z ktorého si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, ktoré však zostali nevyužité. Hostia z ojedinelej akcie v 76. min strelili víťazný gól J. Ježíkom. Pred 100 divákmi rozhodoval Kyška. ŽK:1 –1
Dorast: Tr. Turná – Kálnica 1:0 (1:0)
Žiaci: Hrádok – Kálnica 3:2 góly hostí: Benák, Dedík
Dušan Filip

Trenč. Turná - Trenč. Teplá
1:1 (1:0)
Zápas hraný podľa studeného počasia. Ani jedno mužstvo neukázalo svoje prednosti. Domáci otvorili skóre v 29. min gólom Chorváta M. a hostia vyrovnali z trestného kopu v 68. min Šubertom. V posledných minútach sa hralo v nervóznom štýle a skončil sa spravodlivou remízou. Pred 80 divákmi rozhodoval Cintula. ŽK: Chorvát M. – Blaho
Góly: 29. Chorvát M. – 68. Šubert
Dorast: Tr. Turná – Kálnica 1:0
V. Chupáč

Soblahov - Čachtice 1:0 (0:0)
Za príjemného jesenného počasia sa hral v Soblahove futbal priemernej úrovne s minimom streleckých pokusov na oboch stranách. Podľa priebehu hry a s pribúdajúcim časom bolo zrejmé, že kto dá gól vyhrá. To sa potvrdilo v 58. min, kedy bol faulovaný domáci hráč a z nariadenej penalty nekompromisne rozhodol o troch bodoch domáci kanonier Halgoš. V ďalšom priebehu zaujala iba krásna strela Huszlicska a priamy kop stopéra Kyselicu. Za povšimnutie stál aj závar pred domácou bránou v nadstavenom čase. Pred 150 divákmi rozhodoval Farkaš.
Dorast: Soblahov: Čachtice 2:0 góly: Sýkora, Michalec D.
Žiaci: Soblahov – Tr. Turná 3:0 góly: Ambrozay 2, Šedivý D.
Marián Šedivý

Chocholná-Velčice - Dubodiel
2:4 (1:2)
Domáci nastúpili po nešťastnom zápase s jediným cieľom a to zvíťaziť. Už v 1. min domáci útočník nastrelil žrď. Potom hra upadla do priemeru, ale boli to hostia, ktorí v 21. min uderili a bolo 0:1. O 7. min na to najlepší strelec súťaže Ladislav Cingel zavesil pod brvno na 1:1. Toto skóre však nevydržalo dlho, lebo hostia po chybe domácej obrany zvýšili na 1:2. V druhom polčase 30 minút sa hra pohybovala medzi 16-tkami s výnimkou ojedinelých šancí. V 75. min hostia opäť udreli a lobom ponad brankára zvýšili na 1:3. Domáci po dvojnásobnom striedaní chceli ešte s týmto stavom niečo urobiť. Avšak prišiel ďalší trest od hostí, ktorí boli kvalitnejší – 1:4. V nadstavenom čase domáci hráč iba skorigoval na 2:4. Prehra ktorá prišla po dvoch rokoch a dvoch mesiacoch na domácom štadióne mrzí, ale je poučná pretože poniektorí mladí hráči si už dlhšiu dobu robia z futbalu holubník a ťahúni na ktorých to stojí nevládzu. Pred 150 divákmi rozhodoval Hruda. ŽK: 0-1
Góly: Cingel, Tuharský Juraj – P. Kúdela, T. Petrík, Knoll, M. Petrík
Žiaci: Chocholná-Velčice – Selec 3:0 (3:0)
Starí páni: Starý Hrozenkov – Chocholná-Velčice 6:6
Vladislav Chlapík

Kľúčové – Horné Srnie 0:1 (0:0)
Gól: Lukajka
V priemernom stretnutí zahodili hostia v prvom polčase pokutový kop. Po obrátke sa im však podarilo vsietiť jediný gól stretnutia Lukajkom. Pred 100 divákmi rozhodoval Horňák.
Dorast: H. Srnie – Košeca 0:0
Žiaci: H. Srnie – Ladce 1:2
Peter Štefánek

Ľuborča – Bzince p/J. 6:1 (3:0)
Počas jesennej časti sa predstavil na ihrisku Ľuborče už tretí nováčik a nezačal vôbec dobre. Domáci mali raketový nástup a hneď v prvej minúte sa ujali vedenia gólom Koníčka. Vzápätí domáci nepremenili ďalšie dve čisté príležitosti, ale v 15. min sa presadil Trška a zvýšil na 2:0. V 19. min už bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté, keď po rohu Patka hlavičkou zvýšil na trojgólový rozdiel. Postupne sa hra vyrovnávala a ku koncu polčasu sa hosťom podarilo zaslúžene znížiť po presnej krížnej strele Hasalu. Druhý polčas už hra nemala také tempo ako v prvej polovici stretnutia, ale domáci ešte tromi gólmi zvýšili na vysoké víťazstvo. V 64. min po centri Trška dal na 4:1, v 87. min Lubina krásnou strelou do šibenice – 5:1, v nadstavenom čase Belko v samostatnom úniku uzavrel skóre stretnutia na 6:1. Pred 100 divákmi rozhodoval Stračiak.
ŽK: 2-2
Dorast: Ľuborča – Nová Ves 1:3 (0:1). Žiaci: Ľuborča/Skalka – Tr. Teplá 2:0 (1:0)

8. Veľ. Hradná 11 4 4 3 15:15 16 (+1)
9. Choch.-Velčice 11 4 3 4 26:28 15 ( 0)
10. Trenč. Turná 11 4 2 5 16:16 14 (-1)
11. Soblahov 11 4 2 5 15:21 14 (-1)
12. Hor. Súča 11 4 2 5 15:23 14 (-4)
13. Kálnica 11 2 4 5 21:19 10 (-5)
14. Mel.-Lieskové 11 3 1 7 13:22 10 (-8)
15. Bzince p/J. 11 1 4 6 17:33 7 (-11)
16. Kľúčové 11 1 2 8 12:26 5 (-10)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
MO po 10. kole: Ladislav Cingel 11 (Chocholná-Velčice), Miloš Trgo 9 (Kálnica), Ivan Halgoš 7 (Soblahov), Jozef Šimko 7 (Horné Srnie), Tomáš Suchý 7 (Dol. Poruba), Martin Martinus 7 (Trenčianska Teplá), Ondrej Peterka 6 (Stará Turá), Jozef Motyka 6 (Melčice-Lieskové), Peter Kováč 5 (V. Hradná), Michal Červený 5 (Dubodiel) atď. (žit)

9. Zelená Bratislava
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.