Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever - 12. kolo

Prečín – Brezová 0:1 (0:0)
Hostia za celý zápas nič neukázali, a predsa vyhrali. V 70. min po trestnom kope Beňo hlavou dal jediný gól. Súpera podržal brankár Fišan, ktorý podal ligový výkon. Najväčšie šance zahodili Kostelanský, Birošík a Sádecký. V 88. min bol faulovaný v šestnástke Kostelanský, ale jedenástka sa nekopala, Domáci si za výkon zaslúžia absolutórium a remíza by bola spravodlivejšia.
Gól: 70. Beňo.
(mam)

Kočovce – V. Bielice 2:1 (1:1)
Góly: 31.Šmátrala, 47. Suchánek – 41. Šatan
Rozhodoval: Maslo, divákov: 150
Domáci hrali v úvode prvého polčasu na polovičke súpera a ponúknuté šance sa im nepodarilo premeniť. Michalovič v 22. min tesne minul hosťujúcu bránu. Domáci mali územnú prevahu a ďalšiu šancu nepremenil Minaroviech. V 31. min Šmátrala dostal domácich do vedenia – 1:0. Územná prevaha bola na strane domácich, ale tí ju nedokázali využiť. V 41. min sa hosťom podarilo Šatanom vyrovnať na 1:1. Do druhého polčasu domáci nastúpili výrazným tlakom, čoho výsledkom bol vedúci gól na 2:1 – Suchánek. V týchto chvíľach mali domáci opraty zápasu pevne vo svojich rukách a hostia ohrozili domácu bránu sporadicky. V 88. min domácich podržal brankár Kukučka po krásnej strele Šatana, ktorú vyrazil na roh.
KOČOVCE: Kukučka – Mihál, Lintner, Ciranka, Trgo, Bernát, Suchánek, Minaroviech, Šmátrala, Galovič, Bozsik (Moravčík, Doboš)
Dorast: Zamarovce – Kočovce 0:0. Žiaci: Kočovce – T. Lúka 2:5
Peter Hrušík

Selec – Z. Kostoľany 3:0 (2:0)
Góly:21. Horňák, 33. Vavruš, 80. Paulíny
ŽK: Vavruš, Horňák – Pukeje, rozhodoval: Bachratý, divákov: 100
Za slnečného, ale veterného a chladného počasia chceli domáci hráči potvrdiť 3 body z Jastrabia. V prvom polčase sa im to začalo dariť, keď v 21. min hosťujúci brankár neudržal loptu po priamom kope Hrbasa a Horňák dokopol loptu do siete – 1:0. V 33. min po ďalšom priamom kope preletela lopta krížom cez celú 16-tku hostí a nekrytý Vavruš zvyšoval na 2:0. Hosia si v prvom polčase vypracovali iba jednu šancu, v 44. min ale domáci brankár Vlk loptu kopanú z bezprostrednej blízkosti vyrazil na roh. V druhom polčase domáci bezzubých hostí do ničoho vážnejšieho nepustili a s prehľadom udržiavali dvojgólový náskok a navyše v 80. min Horňák pekne vysunul Paulínyho a ten pečatil zaslúžené víťazstvo domácich.
SELEC: Vlk – Beták, Hrbas, Šišovský, Masaryk, Paulíny, Vavruš, Horňák, Puček, Chromý (Puna), Palatinus (Králik).
Ľuboš Masár

Podolie – Tr. Jastrabie 2:1 (0:0)
Góly:53. Luštík, 90. Červeňanský – 59. Fodrek
Rozhodoval: Vašš, divákov: 100
Domáce mužstvo začalo náporom, kedy šance nepremenil Križák J. Neskôr sa zápas vyrovnal a hostia mali šancu, ktorú nepremenil M. Kyselica. Domáci pridali v dôraze a búšili do súpera. Svoju šancu nevyužil Ščepko z priameho kopu. V druhom polčase sa hral vabank, domáci sa snažili vsietiť gól, ale žiadnu zo svojich šancí nevedeli premeniť. Nakoniec sa v skrumáži v 90. min presadil domáci Červeňanský.
Dorast: Podolie – TTS Trenčín 2:4. Žiaci: Nove Mesto C – Podolie 0:0
PODOLIE: Trebatický – Hrušovský R., Ščepko, Mizerák, Majerník, Klčo, Červeňanský, Luštík, Ivana, Križák, Kačerek
TR. JASTRABIE: Kšiňan – Glasa M., Doktor, Cintula, Fisher, Valach, Kyselica M., Pavlo, Mikušík, Beleš, Fodrek
Peter Srnec

Nová Ves n/V – H. Poruba
3:1 (2:0)
Góly: 21., 41. Korytina J., 76. Jambor – 89. vlastný, 250 divákov.
Hostia sa predstavili od úvodu ako skúsený celok s dobre organizovanou hrou. S pribúdajúcimi minútami domáce mužstvo čoraz častejšie prenikalo do 16-tky súpera a v 21. min vybojoval v rohu pok. územia Jambor a J. Korytina hlavou otvoril skóre stretnutia. Ten istý hráč v 41. min po chybe obrany hostí pridal druhý gól stretnutia – 2:0. V druhom polčase mohli domáci už v úvode zvýšiť Nemethym a Jamborom, ale tí svoje príležitosti nevyužili a keď sa súper pokúšal o strelenie kontaktného gólu Korytina ideálne uvoľnil Jambora a ten v 76. min jasličkami brankárovi upokojil domáce mužstvo – 3:0. V 89. min sa hosťom predsa podarilo skorigovať stav stretnutia, keď si strelu súpera zrazil domáci hráč do siete.
Pavol Pristaš

Ostatné výsledky: Nováky – Púchov B 4:3 (3:1), Kamenec p/Vt. – V. Uherce 2:2 (1:1), Ladce – Oslany 3:2 (2:0).

1. Brezová p/Br. 11 11 0 0 26:2 33 (+18)

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 063

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.

Peter Steinecker

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.