Štvrtok, 13. máj, 2021 | Meniny má ServácKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. liga Západ - 11. kolo

Slovan Bratislava B - FKS Nemšová 2:3 (1:2)
Góly: 5. Tomašek, 59. Poljaček - 1. Schlesinger, 24. Batelka, 90.+ P. Kotula. Rozhodoval Michlian, 150 divákov.

Púchov – Moravany
2:0 (1:0)
V úvode domáci hrozili iba centrami Náthera a Salomona. V 16. min stiahol Grežo beztrestne Luhového, ale Náther zo šestnástky netrafil odkrytú bránu. Po Chovancovom centri Salomon šikovne tečoval loptu k žrdi a domáci vyhrávali. Luhový v 35. min netrafil center aktívneho Salomona na päťke a v 41. min zasahoval pred beninským útočníkom Grežo. Salomon akrobaticky hlavičkoval v 48. min nad a v 61. min po rohu nekrytý Mičic presnou hlavičkou zvýšil na 2:0. Hostia potom ožili a v 64. min Chebeňov priamy kop letel tesne nad. Strelu Glosa v 68. min vyrazil Valach a v 70. min na čiare zabránil gólovej strele Moravčíka, ktorý už dvíhal ruky nad hlavu. V 80. min ešte Majerský zblízka minul a Púchov výhru udržal.
Góly: 23. Salomon, 61. Mičic.
Rozhodoval Hádek, 200 divákov, ŽK: Náther, Mičic, Varga.
FK: Valach – Riška, Šidlo (84. Martinka), Brisuda, Vanák, Mičic, Štefún, Chovanec, Náther (70. Ondrička), Luhový (76. Holeščák), Salomon.
Jozef Šprocha

AFC Nové Mesto – Nitra B
2:0 (1:0)
Góly 39. Homér (11 m), 90.+ Hlaváč.
Od prvých minút videli diváci obojstranne kvalitné a bojovné stretnutie. Obe mužstvá si vytvorili niekoľko pekných príležitosti, ktoré však nevyužili. V 39. min obranca Nitry zahral v šestnástke rukou a nariadený pokutový kop Homér premenil – 1:0. Druhý polčas sa niesol v réžii hráčov AFC, ktorí mali hernú prevahu. V 48. min vyslal na bránu hostí peknú strelu Balcír, no najlepší nitriansky hráč – brankár Tujvel bol na svojom mieste. I v priebehu ďalších minút mali Novomešťania ďalšie príležitosti, ale Tuschel, Končitík, Horúcka, Hulínek i Bogora neboli úspešní. V záverečných minútach vsadili hostia všetko na jednu kartu - vyrovnať. To sa im stalo osudným, keď v nadstavenom čase striedajúci Hlaváč zvýšil na 2:0.
Diváci boli s predvedenou hrou spokojní.
Rozhodoval Somoláni, ŽK: Drahno, Bernát, 300 divákov.
AFC: Trančík – Drahno, Homér, Gardian, Stano, Končitík, Balcír (81. Hlaváč), Hanko, Horúcka, Bogora (90. Maroši), Tuschel (71. Hulínek).
Roman Bajčík

Ostatné výsledky: Topoľčany – SFM Senec 1:2 (0:0), Spartak Vráble - ŠKP Dúbravka 1:1 (1:1), FK Rača - Spartak Trnava B 2:1 (1:0), Artmedia Petržalka B - MFK Vrbové 1:2 (0:0), PŠC Pezinok - DAC Dunajská Streda 0:2 (0:2).

Dohrávka 10. kola: ŠKP Dúbravka – Nové Mesto 1:0 (0:0), 74. Polák.

7. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  8. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?