Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

Nečakaná prehra Dukly na Liptove

Slovnaft extraliga

16. kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 4:3 po sam. nájazdoch (1:2,1:0,1:1 - 0:0)
Góly: 12. Kriška, 33. M. Droppa, 57. Zúbek, - 3. Marek Haščák, 17. Homer, 49. Bobček. Rozhodujúci samostatný nájazd B. Pohanka.
Vylúčení 7:10 na 2 min, Pardavý na 10 min, presilovky 2:1, oslabenia 0:0. Pred 2250 divákmi rozhodovali Lauff (Smrek, Grečko).
Súboj posledného tímu s dovtedajším lídrom tabuľky mal byť jednoznačnou záležitosťou favorizovaných hostí. Úvod tomu aj nasvedčoval, keď už v 3. min otvoril gólový účet Marek Haščák. Domáci vzápätí vyrovnali, ale boli to opäť Trenčania, ktorí sa dostali znovu do vedenia. Po troch tretinách bol stav vyrovnaný 3:3 a chlieb sa lámal až po samostatných nájazdoch, nakoľko rozhodujúci gól nepadol ani v nadstavenom čase. Šťastena viac priala domácim, ktorí mali presnejšiu mušku a nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu. (kď)

Ostatné výsledky: Žilina - Zvolen 2:3sn, Poprad - Martin 1:0, Košice - Skalica 5:0, Slovan - Kežmarok 3:1.

17. kolo

Dukla Trenčín - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 17. Pardavý, 17. Haščák, 41. Kollár, 55. Čacho.
Vylúčení: 12:13 na 2 min, Homer (Trenčín) 10 min+DKZ za nešportové správanie, presilovky 2:0, oslabenia 1:0. Pred 3880 divákmi rozhodovali J. Konc - M. Novák, Brath.

Už v úvodnej minúte sa po chybe hosťujúceho Kasíka tlačil do šance Kollár, ale neuspel. Úspešnejší bol jeden z popradských hokejistov, no rozhodca jeho gól po zásahu rukou neuznal. Trenčín hral v 9. min 90 sekúnd v početnej výhode o dvoch hráčov, ale mladý brankár Melicherčik sa niekoľkokrát vyznamenal. Domáci uspeli až o niekoľko minút neskôr.Súper im ponúkol opäť presilovku o dvoch hráčov a Pardavý ukončil nepriestreľnosť nádejného popradského brankára. Už o 15 sekúnd neskôr pri hre piatich proti štyrom trafil pravý horný roh hosťujúcej bránky Marek Haščák - 2:0. Poprad sa najmä bránil, keď pykal za časté vylúčenia. V polovici zápasu sa však pri početnej výhode uvoľnil Kroták, ale ani najskúsenejší hráč hostí a z dorážky ani Vrbata Hálu neprekonali. „Kamzíci“ neuspeli ani pri následnej takmer polminútovej presilovke 5:3. Už v prvej minúte tretej dvadsaťminútovky zvýšil na 3:0 po individuálnej akcii Kollár. O pár minút však za asistencie spoluhráčov musel predčasne z ľadu odísť. Zápas následne rozkúskovala séria vylúčení. Hostia mohli skorigovať po samostatnom nájazde Ficka, ten však neuspel. V 55. min po chybnej rozohrávke Popradčanov upravil na konečných 4:0 v oslabení Čacho. Posledné slovo patrilo hosťom, ale Král trestné strieľanie po faule na Kasíka nepremenil.
(sita)

Ostatné výsledky: Slovan - Žilina 5:3, Kežmarok - Skalica 1:3, Košice - Nitra 8:2, Martin - Zvolen 3:1.

5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  10. Na konci tohto bezplatného IT kurzu môžete získať dobrú prácu 5 935

Zdravotníčka v ochrannom odeve stojí v testovacom centre na ochorenie COVID-19 v priestoroch výstaviska v nemeckom Erfurte 29. apríla 2021.

Počet pozitívnych prípadov na koronavírus klesá.

6 h
Prázdne triedy na stredných školách by mali byť od pondelka postupne minulosťou.

Mesto Trenčín chce v rámci rekonštrukcie Základnej školy Dlhé Hony vybudovať nové učebne pre žiakov.

7 h

Informácie prinieslo Národné centrum zdravotníckych informácií.

7 h
Martin Kopčan

Gólman Martin Kopčan po týždni opäť zaujal. Piešťancom sa o ňom už aj sníva. Tento raz trhal sieť.