Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Majstrovstvá oblasti - 11. kolo

Veľká Hradná – Tr. Turná 1:2 (0:0)
Diváci videli podpriemerný futbal a zo strany domácich priam žalostný výkon. V tejto biede dali hostia v 75. min vedúci gól, vzápätí išiel domáci hráč na brankára hostí a ten jeho strelu vyrazil na roh. 4 minúty pred koncom zápasu však domáci krásnou strelou vyrovnali, čo bol jediný svetlý moment tohto zápasu. Hostia však ešte stihli dať víťazný gól. Na ligových zápasoch vídať, že tím ide po zápase ďakovať svojim priaznivcom. Po tomto zápase však domáci hráči mali ísť za svojimi divákmi a za svoj výkon sa im ospravedlniť. Pred 140 divákmi rozhodoval Thao.
Góly: Kováč J. – Chorvát P., Častulín M.
ŽK: Kováč K., Lobotka, Ježík J., Kováč P. – Vanko, Častulín M. ČK: Kováč K (po 2. žltej karte) – Chorvát
František Kováč

Stará Turá – Trenč. Teplá 1:1 (0:0)
Toto stretnutie sa dalo nazvať šlágrom kola, kde sa bojovalo o 1. miesto v tabuľke. Domáci boli miernym favoritom. Úroveň zápasu však nenasvedčovala tomu, že hrajú tímy z čela tabuľky. Tradícia slabšieho futbalu v prvom polčase ostala zachovaná. Hostia boli od začiatku vyrovnaným súperom a snažili sa využívať každú príležitosť na rýchle protiútoky a spoliehali sa na štandardné situácie, ale domáceho brankára vážnejšie neohrozili. Domáci mali v prvom polčase tri šance, z čoho dve boli gólové, ale gólman hostí sa pri nich vyznamenal. Po zmene strán sa úroveň hry zlepšila, útoky sa striedali na oboch stranách a čakalo sa, komu sa podarí niektorú zo svojich šancí využiť. Podarilo sa to hosťom, keď v 74. min nechala domáca obrana Richtárecha a ten peknou strelou dostal hostí do vedenia – 0:1. Turania zvýšili iniciatívu a v 81. min vyrovnal Peterka na 1:1. Všetko by bolo domácim odpustené, ak by Peterka v nadstavenom čase z dvoch metrov prekonal výborného brankára hostí. Deľba bodov je spravodlivým vyjadrením vývoja na ihrisku. Pred 210 divákmi rozhodoval Hruda. ŽK: 2-2
Jaromír Štefánek

Čachtice – Kálnica 1:0 (1:0)
V bojovnom stretnutí boli herne lepší hostia, avšak nevyužili ani jeden z množstva rohov kopaných v prvom polčase, zatiaľ čo domáci z jedného skórovali Bočákom. V druhom polčase sa hral futbal medzi 16-tkami a obe mužstvá si šance nevypracovávali. Pred 120 divákmi rozhodoval Klimčík.
Marián Halák

H. Srnie – Chocholná-Vel. 6:0 (3:0)
V chladnom počasí chceli domáci potvrdiť víťazstvo z ihriska súpera a podľa toho aj začali stretnutie. Už v 5. min prvú šancu stretnutia zahodil P. Šimko, keď z hranice päťky prestrelil bránu. V 10. min ideálne uvoľnil Chlebana Papiernika, ktorý ľavačkou nedal brankárovi hostí šancu – 1:0. V 15. min sa domáci šikovne vyhli ofsajdovej pasci hostí, ale strela P. Štefánka skončila na hosťujúcom brankárovi. V 20. min hostia kontrovali Lukšom, ale brankár Horný sa nedal prekvapiť. V 25. min domáci na hranici 16-tky zakombinovali, no strela Chlebanu išla tesne nad bránu. O chvíľu na to prišiel pekný moment stretnutia, keď lopta putovala po osi P. Šimko, J. Šimko, Papiernik, ktorý opäť prestrelil brankára- 2:0. V 28. min center Papiernika nadvihol hlavou ponad brankára P. Štefánek a upravil na 3:0. Domáci v týchto momentoch celkom ovládli hru a hostia sa dovážnej príležitosti nedostali za celý prvý polčas. Po zmene strán začali hostia s väčšou aktivitou a v 55. min prestrelili domácu bránu. Domáci postupne začali zvyšovať obrátky a v 58. min individuálnu akciu zakončil P. Štefánek na 4:0. O dve min akciu Papiernika z päťky nezakončil P. Šimko, no o minútu sa opäť P. Štefánek preštrikoval cez obranu hostí, avšak Papiernik trafil iba tyč. V 70. min obišiel J. Šimko i brankára, avšak lopta išla tesne mimo brány. Hostia mali vážnu príležitosť v 85. min, ale nájazd Kramára brankár Horný vyrazil. V 88. min upravil na5:0 po priamom kope nádhernou strelou Chlebana a v poslednej minúte obišiel P. Štefánek všetko čo mu stálo v ceste a stanovil skóre na 6:0, čím si zapísal prvý hetrik medzi seniormi. Z tohto stretnutia určite domáci fanúšikovia odchádzali spokojní a výkon domácich ich tentoraz musel potešiť. Pred 100 divákmi rozhodoval Maretta.
Peter Štefánek

Horná Súča – Kľúčové 3:2 (1:0)
Góly domácich: Kučerák J., Bartek, Machara. ČK: Častulín (po 2. žltej karte)
(mra)

Bzince p/J – Dolná Poruba 1:3 (0:1)
Domáci v prvom polčase boli lepším tímom, dovtedy kým hostia nedali prvý gól, ktorý vsietil v 27. min Tvrdoň M. Po tomto góle sa domáci snažili vyrovnať, avšak do polčasu sa im to nepodarilo. V druhom polčase mali domáci šance, ktoré však nedokázali využiť a až v 60. min Bzinčania vyrovnali Stachom- 1:1. Po tomto góle sa domáci vhrli do útoku, avšak po zaváhaní domácej obrany hostia zvýšili na 1:2, keď strelcom gólu bol opäť Tvrdoň M. Po góle sa domáci snažili aspoň vyrovnať, avšak hostia v 75. min strelili tretí gól Suchým T a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté. Konečný výsledok nezodpovedal priebehu hry. Aj keď hostia sa predstavili ako technické mužstvo, avšak domáci svojou ľahkovážnosťou a hrubými chybami sami umožnili Dolnej Porube vyhrať. Pred 120 divákmi rozhodoval Oppenberger. ŽK: 2-1
Ivan Kuhajda

Dubodiel – Soblahov 3:2 (1:1)
Góly: Hostačný, Červený M., Doktor – Jambor, Halgoš ŽK: 4-5 , ČK: 0-1, rozhodoval: Stračiak, divákov: 100

Mel.-Lieskové - Ľuborča 1:0 (0:0)
Úvod stretnutia začali súperi opatrne s množstvom nepresností. Gólovú príležitosť v 7. min hráč hostí Chudo zahodil a v 25. min Motyka trafil brankára. Do konca polčasu za priemerného výkonu mužstiev sa mužstvá rozišli do kabín bez gólov. Druhý polčas začali lepšie domáci a súpera zatlačili. V 57. min zahodil veľkú šancu dostať domácich do vedenia Biras. Napriek územnej prevahe domácich a agresívnej hre súpera sa až v poslednej minúte domácim podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu gólom Motyku. Víťazstvo domáceho mužstva, ktoré prišlo po dlhšom čase, bolo zaslúžené Pred 100 divákmi rozhodoval Jančo.

10. Veľ. Hradná 12 4 4 4 16:17 16 (-2)
11. Chocholná-Velčice 12 4 3 5 26:34 15 ( 0)
12. Soblahov 12 4 2 6 17:24 14 (-1)
13. Melčice-Lieskové 12 4 1 7 14:22 13 (-8)
14. Kálnica 12 2 4 6 21:20 10 (-5)
15. Bzince p/J. 12 1 4 7 18:36 7 (-14)
16. Kľúčové 12 1 2 9 14:29 5 (-10)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
MO po 11. kole: Ladislav Cingel 12 (Chocholná-Velčice), Tomáš Suchý 11 (Dolná Poruba), Miloš Trgo 9 (Kálnica), Ivan Halgoš 8 (Soblahov),atď.
(žit)

1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  2. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  3. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  4. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  5. Pomáhajte čítaním
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.