Štvrtok, 6. máj, 2021 | Meniny má HermínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad - 13. kolo

Trenč. Stankovce – Bánovce 2:0 (0:0)
V stretnutí veľmi dobrej úrovne zásluhou oboch mužstiev zaslúžené vyhrali domáci futbalisti .V prvom polčase kedy hrali proti prudkému vetru zahodili viacero dobrých šancí. Domáci ožili až po prestávke, kedy v rozpätí 4 minút rozhodol o ich víťazstve Sedláček. Hostia hrali taktiež veľmi dobre, ale v prvom dejstve, kedy hrali po vetre sa ich strely na bránu dali spočítať na prstoch jednej ruky. Pred 350 divákmi rozhodoval Mokoš, ktorý ukázal l žlté karty - Mikušovi, Kolieskovi, Šebovi., Ježíkovi, Giecimu.
Góly: 52. a 56. Sedláček
TR. STANKOVCE: Haško – Poštrk, Barčiak, Bulko, Gieci, Ježík, Sedláček, Duda, Vrága, Kowalik (82. Koprvivňanský), Brandís.
BÁNOVCE: Bičan – Mikuš, Igaz (73. Vavro), Kolieska, Filín, Sidor, Raffay, Slovák, Šebo, Navrátil (29. Zajac), Malina.
Ivan Adamkovič

Častkovce – Senica 6:2 (4:0)
Domáci Ropspol začal náporom a výsledkom bol faul na Madra v šestnástke, keď pokutový kop premenil sám faulovaný hráč. V 19. min po skrumáži dorážkou kapitán Vrábel zvyšoval na 2:0. V 25. min nepremenil samostatný nájazd Ostrovský, potom prišli chvíle Maráza, keď dvomi krásnymi gólmi poslal domácich do štvorgólového polčasového vedenia. Druhú časť zápasu nezačali domáci dobre, čo využili hostia a gólmi Starycha a Joniak - po chybách obrany zdramatizovali zápas a znížili na 4:2. Po centri Osuského strelecký disponovaný Maráz prehlavičkoval brankára a zvýšil na 5:2. V závere zápasu Madro trafil žrď a odrazenú loptu dorazil za brankárov chrbát a tým pečatil víťazstvo, ktoré ocenili domáci fanúšikovia potleskom. Pred 150 divákmi rozhodoval Valko. ŽK:Maráz. Mihok.
Góly: 31., 37., 70. Maráz, 3., 86. Madro (1 z 11 m), 19. Vrábel - 55. Starych, 58. Joniak
ČASTKOVCE: Minárik – Havrlent, (46. Hevier), L. Rusnák, Koritina, Vrábel, (64. Čechvala), Gažo, Luža, Osuský, Maráz, (72. M. Rusnák), Madro, Ostrovský.
SENICA: Šraga – Ferík, Hrebíček, Bajan, Mihok, Surový, Šúrek, Ličko, (70. Kunstek), Starych, Jobiak, Sekáč (61. Vajštábel).
Peter Halienka

Chynorany - Solčany 4:2 (3:1)
Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý patril domácim keď skóre otvoril už v 8. min. Vida. Netrvalo ani štyri a stav sa menil na 2:0 zásluhou Candráka. V 25.min. Fauloval Illaš hráča Mokrého a nariadený pokutový kop premenil Goga. V závere korigoval stav Buday, keď pokutový kop bol nariadený na druhej strane ihriska za zákrok Dálika voči Patrovičovi. V druhom polčase hostia zmenili taktiku a krátkymi presnými prihrávkami sa dostávali na stanu súpera. Vytvorený tlak korunoval úspechom Lysý a znížil stav na rozdiel jedného gólu. V 68.min. bol vylúčený z ihriska Oravec za zákrok na hráča bez lopty. Hru pre domácich ukludnil v 86.min. Ondrejkovič a stanovil tak skóre na zaslúžených 4:2 pre domácich.
Góly: 8. Vida, 12. Candrák, 25. Goga (11 m), 86.Ondrejkovič - 45. Buday (11 m), 68. Lysý. Rozhodoval: Vítko, 420 divákov.
CHYNORANY: Hrmo - Parkan, Vida, Dálik, Vrábel (68. Oravec), Maťavka, Masný (79. Liday), Hvišč, Candrák, Ondrejkovič, Goga.
SOLČANY: Ambróz - Kuna, Illáš, L. Klačanský (40. Buday), Mihalik, Soboňa, Bulák (78. I. Michalík), Patrovič, L. Michalík, Košariščan (83. J. Klačanský, Lysý.

Borčice – Kanianka 3:1 (2:1)
Borčice sa rýchlo ujali vedenia v 8. min Kopačkovým priamym kopom. Hostia sa v 11. min dostali do šance, ale Michal Petráš neprekonal Kopčana. Svoj neúspech hosťujúci hráč napavil v 20. min gólom spoza šestnástky. V 31. Mečiar obstrelil brankára – 2:1. Kanianka bojovala, v 38. min bol v šanci Hvolka, ale Kopčan zachránil. V 51. min Švikruha netrafil Chlpekovu bránu a v 67. min Káňa zo siedmich metrov dopadol rovnako. V 74. min Švikruhovmu pokusu chýbala presnosť a v 84. min Turza po Káňovej prihrávke prestrelil. Tretí gól Borčíc pridal po Humajovej prihrávke v 87. min Káňa a v 90. min Turza vo vyloženej šanci prestrelil.
Góly: 8. Kopačka, 31. Mečiar, 87. Káňa – 20. Michal Petráš.
BORČICE: Kopčan – Pisár, Decký, Štrbák, Mečiar, Kopačka, Turza, Špánik (Humaj), Vodecký (Kozík), Švikruha, Káňa.
KANIANKA: Chlpek – Michal Petráš, Korbel, Jurenka, Kováč, Šnirc, Mečiar, Hvolka, Richter, Drozd, Marián Petráš.
(ves)

Nová Dubnica – Bošany 2:0 (1:0)
Domáci začali tlakom, ale hostia boli vyrovnaným súperom. V 3. min Múčka kryl priamy kop Bošian. Potom Novodubničania zvýšili úsilie, v 16. min Ruman z 20 metrov poslal center na Adamčíka, ktorý otvoril gólový účet. V 25. min Rumanov priam kop Malovec tečoval vedľa. Po rohu v 32. min Malovec netrafil zblízka bránu a ten istý hráč v 36. min hlavičkoval vedľa. V 47. min po akcii Maníka konečne pretrhol streleckú smolu. Hostia pohrozili iba občas a adomáci už výsledok kontrolovali. V 77. min Fabián z päťky prestrelil.
Góly: 16. Adamčík, 47. Malovec.
N. DUBNICA: Múčka – Burdej, Gramblička, Štiffel (Malovec), Adamčík, Beňo, P. Ďuriš, Dohál, Ruman (Fabián), Bortel (Šprocha), Maník.
BOŠANY: Tvrdík – Husár (Lacena), Ľ. Jamrich, Sroka, Novotný, Klamár, Kostolný, Murko, Papranec (Moravčík), Turček (Guniš), Šesták.
(duš)

Piešťany - N. Pravno 6:0 (4:0)
Góly: 4. Šiška, 6. a 38. Gvozdenovič (prvý z 11 m), 32. a 71. Adamovič, 48. Bábsky.
Rozhodoval Obeda, ŽK: Adamovič – Kleiber, M. Štefan, 250 divákov.
Ján Orviský

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce – Skalica 3:1 (0:0), Ludanice – Šimonovany 3:0 (1:0).

N. Pravnu po súťaži odpočítaju 3body.

1. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  2. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  3. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  6. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  7. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  9. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
  10. Na konci tohto bezplatného IT kurzu môžete získať dobrú prácu
  1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  7. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
  8. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  9. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
  1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 57 962
  2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 292
  3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 499
  4. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 11 578
  5. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 10 123
  6. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 8 478