Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Tr. Jastrabie – Nová Ves n/V 2:3 (1:2)
Na ťažkom a rozmočenom teréne sa mužstvá pustili do vzájomného súboja. V úvode nebolo poznať rozdiely medzi oboma tímami. Z ojedinelého útoku dali hostia v 8. min gól, na čo domáci rýchlo odpovedali vyrovnaním na 1:1. Druhý gól padol po hrubej chybe domácej obrany – 1:2. V druhom polčase domáci tím vrhol všetko do útoku so snahou strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa im sčasti podarilo zrealizovať vyrovnávajúcim gólom Halása. Po chybe domácej obrany hostia z penalty šli opäť do vedenia na 2:3, čo bol aj konečný výsledok zápasu.
Góly: 10. Mikušík , 57. Halás – 8. Korytina J., 29. Jambor, 78. Korytina J (11m). Rozhodoval: Šmátrala, 50 divákov
TR. JASTRABIE: Kšiňan – Glasa, Doktor, Cintula, Fisher, Valach, Kyselica, Beleš, Mikušík, Halás, Fodrek T. (Fodrek P., Praženec)
NOVÁ VES: Grznár – Kúčik, Jurík, Bošanský, Korytina P., Hujík, Gábriš, Korytina J., Jambor, Petruš, Stančík (Kunda, Šumaj)
Július Glasa

Oslany – H. Poruba 1:1 (1:1)
Za chladného počasia sa hral v Oslanoch priemerný a pre domácich nevydarený zápas. Lepšie začali Hornoporubčania, ktorí už do 10. min trikrát vystrelili, z toho raz musel zasahovať brankár. V 12. min vari z prvej vážnejšej situácie Slovana Černákov center hlavičkou usmernil do siete priebojný Ferjanc. Hornoporubčania boli v prvom polčase častejšie pri lopte a keď sa už zdalo, že sa stav pred odchodom do šatní nezmení, v 42. min Néč potiahol hosťujúceho útočníka v šestnástke a jedenástku Badín premenil. Vzápätí zo 40 metrov tento istý hráč vystrelil a lopta lízala spojnicu brány. Druhý polčas bol bojovnejší. V 60. min brankár hostí vyrazil Gažiho strelu, v 74. min Jančichova hlavička nenašla správny smer. V 80. min bol vylúčený Černák a v úplnom závere Néč obaja za dve žlté karty. Stretnutie skončilo remízou, ale objala súperi s deľbou bodov neboli spokojní.
Góly: 12. Ferjanc – 42. Badín (11 m), 100, Vašš. ČK: 80. Černák, 89. Néč – 85. Barkáč.
H. PORUBA: Leško – Majerík, Papp, Prospirák, Barkáč, M. Staňo, Badín, Buchta, Kacenčák, T. Staňo, M. Živčík, str: P. Živčík.
(Db)

Brezová p/Br. – Ladce 1:0 (1:0)
Hostia prišli na Brezovú po sérií neprehraných zápasov s bohatou diváckou kulisou s úmyslom poraziť Brezovú. V 13. min hosťujúci hráč vystrelil prudkú strelu, avšak Fišan loptu bravúrne vyrazil. V 16. min Šarudy obchádzal brankára, ktorý ho stiahol a nariadenú penaltu Pavlovič premenil. V 24. min domáci Pavlík strieľal tesne vedľa. Za zmienku stojí prudká strela hosťujúceho útočníka, avšak i túto Fišan zlikvidoval. Hosťujúce mužstvo domácu bránu vážnejšie neohrozilo a ich útočná aktivita zvyčajne končila pred 16-tkou domácich. Domáci nevyužili svoju prevahu na strelenie ďalších gólov.
Gól: 16. Pavlovič, rozhodoval: Klačanský, divákov: 450 ŽK: 2-5
BREZOVÁ: Fišan – Dobrovodský, Šido, Miča, Pavlovič, Šarudy, Pavlík, Šebo, Kavecký ( Beňo), Nižník (Šimek), Beňa (Harašník)
Ján Vrkoč

V. Bielice - Podolie 0:0
Vo vyrovnanom zápase mali domáci mierne navrch. V. Bielice si vypracovali aj viacero gólových akcií, trikrát netrafili v prvom polčase odkrytý priestor brány ani z dvoch krokov. Hostia si nevypracovali takmer žiadnu tutovku, a tak si odviezli šťastne uhraný bod.
Rozhodoval: Badan, 200 divákov.
PODOLIE: Trebatický – R. Hrušovský, Štepko, Majerník, M. Hrušovský, Klčo, Červeňanský, Hlúštik, Ivana, Križak, Augustin, striedali Káčerek, Bobocký.

V. Uherce - Selec 1:0 (1:0)
Zápas sa začal veľmi vyrovnane. V 31. minúte Kráľ strieľal z dvadsiatich metrov tesne nad bránu, no v 42. minúte si to vynahradil a vsietil do brány hostí jediný gól zápasu. Hostia už nedokázali zvrátiť stav, a tak sa zápas skončil víťazne pre mužstvo domácich.
Góly: 42. Kráľ, 200 divákov.
SELEC: Tĺk - Vavruš, Šiškovský, Letko, Poliak, Pavlíny, Puček, Chromý, Púček, Masaryk, Ondriška.

Kočovce – Prečín 4:3 (1:2)
V 9. min po prihrávke Šmátralu Hošek trafil hosťujúceho brankára. V 20. min Minaroviech vo vyloženej šanci nedal. V 21. min hosťujúci Kostolanský prestrelil domácu bránu. V 27. min vo vyloženej šanci domáci Suchánek nedal. V druhom polčase domáci začali tlakom, čoho výsledkom bolo vyrovnanie Hošekom na 2:2. V 78. min hostia faulovali v 16-tke Šmátralu a nasledujúcu penaltu s prehľadom premenil Sciranka – 3:2. Po tomto góle hostia otvorili hru, vyrovnali na 3:3 Birošíkom v 80. min. Domáce mužstvo sa s týmto stavom nechcelo zmieriť, začalo hrať nátlakovú hru, čoho výsledkom bol gól Michaloviča. Za povšimnutie stojí výkon hosťujúceho brankára Budaya.
Góly: 30. Doboš, 46. Hošek, 78. Sciranka (11m), 82. Michalovič – 26. Michel, 44. Almassy, 80. Birošík. Rozhodoval: Porubčan, divákov: 150
KOČOVCE: Kukučka – Trgo, Linter, Sciranka, Šorec, Bernát, Doboš, Minaroviech, Šmátrala, Štefánek, Hošek (Michalovič, Moravčík)