Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. LIGA

Šamorín - Dubnica B 1:0 (0:0)
V stretnutí mužstiev z opačných pólov tabuľky videli diváci za nepriaznivého počasia priemerný futbal, v ktorom si viac šancí vypracovali domáci. Do prestávky v koncovke neuspeli pred Kiačikom Szerda i Öszi, po zmene strán nepremenil niekoľko tutoviek Šamorína aktívny Soós. Na opačnej strane hrozili Považania hlavne zásluhou dvojice Sokol - Ulrich, ale s pozorným brankárom Pörsökom hrala aj tyč. Rozhodnutie prišlo šesť minút pred koncom, keď bol v 16-tke faulovaný Szerda a Ambrus penaltu bezpečne premenil. V závere si už domáci cenné víťazstvo umnou hrou ustrážili.
Gól: 84. R. Ambrus (11 m). R Kalčík, ŽK: Šimon, Soós – Horný, Harvilko, Sokol, 120 divákov.
FC: Pörsök - Végh, Ambrus, Méry, Simon, Červený (84. Šarközy), Szerda (90. Rigó), Almási, Soós, Vodička, Öszi. Tréner M. Novotný.
ZTS B: Kiačík - Horný, Duga, Harvilko, Juriga, Lendvay, Sokol, Matejov (53. Bilišňanský), Tvrdý (62. Dobrotka), Ulrich (66. Palasiewicz), Struška. Tréner J. Jakuš. (es)

Led. Rovne - J. Bohunice
2:1 (0:0)
Na ťažkom teréne za neustáleho sneženia začali lepšie hostia, ale v 2. min spálil šancu Heteš. Pootm sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Prevažoval boj prevažoval, lebo terén veľa kombinačných akcií nedovoľoval. Strely domácich Mišúna a Štefanca boli nepresné a polčas skončil bez gólov. O výsledku sa rozhodlo po prestávke. Sklárov dostal do vedenia v 52. min po štandardnej situácii Bahno presnou hlavičkou. V 65. min sa k odrazenej lopte dostal Ptáček a zvýšil na 2:0. Hostí dostal do zápasu v 75. min striedajúci legionár Tubonemi, keď hlavičkoval do Minarechovej siete. Domáci si za bojovnosť a obetavosť víťazstvo zaslúžili.
Góly: 52. Bahno, 65. Ptáček – 75. Tubonemi. Rozhodoval Fehér, 200 divákov.
CRYSTAL: Minarech - Martinka, J. Šebo, Václavík, Deneš, Kristín (76. Mišík), Mackovčin, Štefanec (90. Červenec), Bahno, Ptáček (80. Petrušek), Mišún. Tréner V. Kavecký.
ŠK BLAVA: Psota - Maška (60. Ivanič), Gajarský, Bachňák, Strečanský, Heteš, Boháčik, Jakab, Mikláš, Gerši (60. Pecko), Jurina (46. Tubonemi). Tréner J. Jarábek.
STANISLAV DETKO

Myjava - Galanta
Nehralo sa pre nespôsobilý terén. Stretnutie by sa malo odohrať v sobotu 17. 11. o 13.00 h.

Partizánske - Nové Zámky 6:0 (2:0)
V nepríjemnom chladnom počasí za stáleho sneženia a dažďa sa úvodná desaťminútovka dôležitého stretnutia niesla vo vzájomnom oťukávaní. Následne však Tempo z prvej strely stretnutia išlo do vedenia, keď Škultéty z dobrých 35 metrov parádne trafil pod brvno. Z domácich spadla nervozita a od tohto momentu ovládli dianie na ihrisku. Na 2:0 zvyšoval Šimončič. Hneď v úvode druhého polčasu domáci v priebehu troch minút definitívne rozhodli o plnom bodovom zisku, keď sa presadili Škultéty, Nižňanský a Kundala. Poltucet domácich dovŕšil v 84. min. Kompas. Partizánske zaslúžene vyhralo.
Góly: 10. a 53. Škultéty, 30. Šimončič, 55. Nižňanský, 56. Kundala, 84. Kompas. R Oselský, ŽK: Briatka - Šebík, Čaplák. 200 divákov.
ŠTEFAN SLIVKA
Ostatné výsledky: Pov. Bystrica - V. Ludince 3:0 (3:0), Štúrovo – Neded 0:2 (0:2), Zápasy Domaniža - D. Vestenice a Gabčíkovo - ČFK Nitra sa nehrali pre nespôsobilý terén.

1. J. Bohunice 15 9 3 3 19:7 30 (+12)
2. D. Vestenice 14 9 2 3 30:11 29 (+5)
3. Neded 15 8 2 5 25:17 26 (+5)
4. P. Bystrica 15 6 4 5 26:19 22 (-2)
5. Dubnica B 15 6 4 5 20:16 22 (+1)
6. Galanta 14 6 4 4 14:13 22 (+1)
7. V. Ludince 15 7 1 7 18:21 22 (+1)
8. Gabčíkovo 14 6 2 6 26:15 20 (-4)