Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. LIGA

Nové Mesto -Spartak Trnava B 2:0 (0:0)
Za nepriaznivého počasia mali viac iniciatívy na svojich kopačkách domáci, ktorí hrali útočne a nebojácne. Už v 7. min po Balockého centri mohol dať premiérový gól ešte dorastenec Rusnák. O sedem minút neskôr pohrozil strelou Hanko a v 17. min opäť pekne hlavičkoval Rusnák. Hostia sa dostávali do protiútokov len sporadický, v prvom polčase vážnejšie neohrozili brankára domácich. Tesne pred prestávkou mohol skórovať Končitík, no nezasiahol loptu tak, ako si to predstavoval.
Vytúžený gól vsietil v 56. min po centri Gardiana Končitík. Hostia pohrozili v 68. min po ojedinelom protiútoku Železníkom. Hostia boli v koncovke veľmi nevýrazní. Naopak, boli to domáci, ktorí niekoľko krát vážnejšie pohrozili. V 84. min pekne prešiel Gardian, prihral Tuschelovi, ale ten prestrelil. V nadstavenom čase sa situácia zopakovala a tentokrát Tuschel skóroval na konečných 2:0.
Góly: 56. Končitík, 90+. Tuschel.
Pred 200 divákmi rozhodoval Kapusta. ŽK: P. Šupka, Balocký, Končitík, Pokrývka, Hanzel
Nové Mesto: Trančík – Drahno, Homer, P. Šupka, Balocký, Gardian, A. Šupka (37. Hulínek, 61. Hlaváč), Hanko, Končitík, Bogora (72. Tuschel), Rusnák. Tréner: S. Mráz
Trnava B: Bránsky – Kácer, Hlavatovič, Hutár, Pokrývka, Hanzel, Sedlák, Kocek, Mihalík, Juhász (29. Pilíšek), Železník. Tréner: A. Fandel.
ROMAN BAJČÍK

Nemšová – Moravany 1:0 (1:0)
Terén bol pokrytý snehom a prvý polčas vyšiel lepšie domácim. Tí sa snažili o kombinačnú hru, pričom hostia sa zamerali na obranu a rýchle protiútoky. V 14. min hostia podnikli rýchly protiútok, ale Glos netrafil bránu domácich. V 19. min Ďuriš narazil loptu Belicovi a ten otvoril skóre zápasu. V 23. min po akcii Belicu a Suchého Batelka z päťky netrafil bránu.
Hostia v druhom polčase zvýšili aktivitu a na ťažkom teréne sa odohrával najmä medzi šestnástkový boj. V 51. min sa Kotula po Batelkovej prihrávke ocitol sám pred Hrošom, trafil však iba do jeho nôh. V 57. min sa na bránu hostí rútil sám Batelka, ktorého sfauloval Havrlent, rozhodca však ukázal hráčovi hostí iba žltú kartu. Sám faulovaný hráč z priameho kopu minul bránu. Keďže do konca zápasu sa nepodarilo skórovať ani jednému mužstvu, domáci si tak pripísali cenné víťazstvo, ktoré ich posunulo na 3. priečku tabuľky.
Gól: 19. Belica.
ŽK: Batelka, Kotula, Jambor, Havrlent. Pred 200 divákmi rozhodoval Čižmár.
Nemšová: Bobot – Laco, Zverec, Kresánek, Suchý, Oliš, (90. Vargic), Ďuriš, Schlesinger, Kotula, Batelka, (70. Častulín), Belica.(76. Jambor). Tréner: P. Tomáš
Moravany: Hroš – Piovarči, Moravčík, Havrlent, (78. Kirka), Benko, Glos, Zajac, Varga, Chebeň, Koprna, Klas (72.Pichler) Tréner: J. Bartoš.
TOMÁS BEŇO

Ostatné výsledky: Artmedia Petržalka B - ŠKP Dúbravka Bratislava 0:1 (0:1), FK Rača - PŠC Pezinok 1:1 (0:1), Slovan Bratislava B - MFK Vrbové 0:0, Topoľčany - Vráble 0:2 (0:1), FK Púchov - DAC Dun. Streda 2:1 (0:1), FC Nitra B - ŠK SFM Senec - zápas bol ukončený v 6. minúte pre nespôsobilý terén.

1. SFM Senec 14 10 1 3 25:13 31 (+7)
2. Vráble 15 8 4 3 22:8 28 (+4)
3. Nemšová 15 8 3 4 23:16 27 (+6)
4. Dun. Streda 15 8 2 5 25:14 26 (+2)
5. Artmedia B 15 8 2 5 27:22 26 (-1)
6. Vrbové 15 7 4 4 18:15 25 (+1)
7. Nové Mesto 15 7 3 5 17:13 24 (+3)
8. Púchov 15 6 6 3 23:19 24 (+3)