HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Kvôli maródke v obrane sa stal z Kóňu zadák

Trenčín - Slovan 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

V Trenčíne sa predstavilo vedúce mužstvo extraligovej tabuľky.

Časomiera ukazovala presne 30. sekundu zápasu, domáci hokejisti a priaznivci sa radovali z prvého streleckého úspechu Dukly. Zaslúžil sa oň priebojný Čacho, ktorý vyzvŕtal zadákov belasých a z otočky pred bránkou Hoviho skóroval - 1:0. Tento moment posadil domácich na koňa a usadili sa v pásme súpera. K druhému gólu mal veľmi blízko Kollár, ale puk z jeho hokejky sa odrazil od žŕdky do poľa. V 10. min Húževka trestuhodne spálil tutovku a vzápätí ho dvojnásobne napodobnil Fatyka.

V druhom dejstve síce diváci gól nevideli, ale na oboch stranách sa odohrával veľmi zaujímavý a kvalitný hokej, so všetkým, čo k tomu patrí.

Zvýšiť stav v prospech Dukly mohol pri samostatnom nájazde aj Hanzal, ale nestalo sa tak. Ďalší gól tohto merania síl sa zrodil až v 41. min, kedy Pavlas strelou zdiaľky v presilovke vyrovnal na - 1:1. Netrvalo dlho a Trenčania sa vďaka S. Salijimu opäť radovali z vedúceho gólu a bolo 2:1. Netrvalo dlho v 49. min ten istý hráč po prieniku Haščáka pridal poisťovací gól a o víťazovi bolo rozhodnuté. V kádri Dukly prišlo k zmene, keď z útočníka Kóňu sa stal obranca.

Góly: 1. Čacho, 47. S. Saliji, 49. S. Saliji - 41. Pavlas. Vylúčení 6:7 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 6050 divákmi rozhodovali J. Konc, Kubuš - Gajan, T. Orolín.
(KĎ)

Trenčín - Žilina 1:2sn (1:1, 0:0, 0:0-0:0)

Po cennom víťazstve nad Slovanom čakali domáci priaznivci na ďalší plný bodový zisk.

Už v úvode nemieril presne z dobrej šance Pardavý a Trochta. Čo sa nepodarilo domácim, tak to v presilovej hre dosiahli nebojácní hostia a znenazdajky viedli 0:1. Z prvého gólu sa však Žilinčania dlho netešili, nakoľko v 12. min vyrovnal Trochta na 1:1, ale hostia naďalej veľmi nepríjemne dobiezali a hrýzli. Málo atraktívny hokej pokračoval aj v strednej tretine, kde okulahodiacich akcií bolo ako šafranu a chýbalo aj korenie v podobe gólov. Na začiatku tretej dvadsaťminútovky mal na hokejke gól Pokrivčák, ale sľubnú šancu nepremenil. O doslova záračný zákrok sa postaral Hála, ktorý vytiahol puk takmer z bránkovej čiary. Obom mužstvám nepomohli na dosiahnutie víťazstva ani presilovky, a tak sa zápas v normálnom čase a aj po 5-minútovom predĺžení skončil nerozhodne. V sérii samostatných nájazdov boli úspešnejší hostia, keď rozhodujúci premenil Pokrivčák.

Góly: 12. Trochta - 10. V. Baláž. Vylúčení 8:9 na 2 min, Kontšek (Žilina) na 10 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 3250 divákmi rozhodovali Baluška - Galamboš, Jankovič. (KĎ)

Skalica - Trenčín 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Pred televíznymi kamerami prišli Trenčania odčiniť poslednú prehru 0:7.

Už v 36. sekunde skalický útočník Mikúš vyslal pomedzi hráčov z ľavých kruhov prvú strelu na Hálu a boli to celkovo domáci, ktorí v prvej tretine viac ohrozovali súperovu bránku. V 7. min sa hra prerušila po nepeknom náraze skalického obrancu Škadru, ktorý skončil na nosidlách a v miestnej nemocnici. V 11. min Višňovský počas presilovky o dvoch hráčov trafil len hornú žŕdku. Prvý gól padol až v 26. min, keď sa rýchly Pašek dostal po pravej strane, do tandemu ideálne nahral na druhú stranu Hartmannovi a ten žabkou cez hráča do prázdnej bránky vsietil gól. V 29. min bol aktívny pred trenčianskou bránkou Mikúš a na viackrát dorážkou dopravil puk do trenčianskej siete. V 31. min to skúšal sám pred skalickou bránou Kollár, Rybár bol však pozorný. Rovnako pozorný bol aj pri šanci Hanzala v 34. min a o dve minúty neskôr nechali vyznamenať jeho lapačku Homer a Fatyka. V poslednej časti hry Trenčín pridal v aktivite, ale nevyvaroval sa ďalším vylúčeniam a Skaličanom ponúkal početné výhody.

Góly: 26. R. Hartmann, 29. J. Mikúš. Vylúčení 7:14 na 2 min, R. Školiak (Skalica), Čacho, Pardavý, S. Saliji a A. Kollár (všetci Trenčín) na 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 3300 divákmi rozhodovali P. Jonák, R. Lauff - M. Orolín, T. Orolín.
DUKLA: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, J. Mikuš, Kóňa - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - Hanzal, Húževka, Čacho - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - V. Kútny, Radulay.
(sita)

Servis

Ostatné výsledky 50. kola
SR „20“ - Žilina 3:2, Nitra - L. Mikuláš 2:4, Kežmarok - Skalica 2:4, Poprad - Martin 1:3, Zvolen - Košice 3:1
Ostatné výsledky 46. kola
SR „20“ - Košice 1:5, Nitra - Slovan 6:2, Kežmarok - Martin 1:3, Poprad - L. Mikuláš 6:1, Zvolen - Skalica 2:3
Ostatné výsledky 47. kola
Slovan - Kežmarok 4:3p, Martin - SR „20“ 7:1, Nitra - Košice 2:4, Žilina - Poprad 3:5, L. Mikuláš - Zvolen 3:0

1. Slovan 46 29 7 2 8 168:110 101
2. Martin 46 28 2 2 14 144:100 88
3. Trenčín 46 24 7 2 13 149:113 86
4. Košice 46 24 5 5 12 156:112 82
5. Zvolen 46 25 3 4 14 158:123 81
6. Skalica 46 25 0 3 18 133:110 75
7. Poprad 46 22 4 3 17 142:123 74
8. Žilina 46 13 3 4 26 118:142 45