Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

V dvojzápase s Juventou florbalisti 1.FBC neprehrali

Uplynulý víkend sa odohralo 17.-18. kolo extraligy mužov.

ŠK 1.FBC Trenčín - Juventa Žilina 10:9 (5:4, 0:1, 5:4)

Trenčania vstúpili do zápasu zle a už v 5. minúte prehrávali 0:2. Dvakrát zoči-voči Mészárosovi uspel Novák. Florbalistov neprebral ani gól Víteka na 1:2 a v 12. minúte už prehrávali 1:4. Až potom sa Trenčania zobudili a ešte do prestávky stihli otočiť skóre vo svoj prospech. Najprv znížil Mičko – 2:4, na rozdiel jedného gólu znížil prízemnou strelou Heleš, v 18. minúte na 4:4 vyrovnával po peknej akcii tretej formácie Gerhát. V čase 19:02 zavŕšil obrat Magdolen – 5:4. V druhej tretine videlo 100 divákov iba jeden gól hostí. Po druhej tretine trenčiansky tréner premiešal zostavou a tento ťah mu vyšiel. Novozložený útok Pavlus – Kubica – Ellinger sa hneď uviedol gólom, keď Ellinger prihral Podperovi a ten strelou švihom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 6:5. Už o 8 sekúnd bolo 7:5, keď svoj prienik zakončil Šedivý strelou do horného rohu žilinskej brány. V 48. minúte strelil svoj premiérový extraligový gól Ellinger, ktorý chladnokrvne zakončil rýchly brejk - 8:5. Trenčania už o 8 sekúnd pridali ďalší gól, presne mieril Mičko. A keď v 49. minúte pridal svoj druhý gól aj Heleš, zdalo sa byť rozhodnuté. Juventa sa však vrátila do zápasu troma gólmi v rozmedzí troch minút od 54. do 57. minúty a razom bolo 10:8. Brankára Mészárosa, ktorý nemal pri týchto góloch čisté svedomie, poslal domáci tréner na chvíľu na striedačku. Zastúpil ho Breza, ani on nezabránil ďalšiemu gólu hostí. Po ňom už o 30 sekúnd za stavu 10:9 sa vrátil späť Mészáros, ktorý vydržal až do samého konca zápasu. Aj napriek asi 30-sekundovej hre Žiliny 6 na 4 pri vylúčení Straku už gól nepadol.

1.FBC: Mészáros (od 57. do 58. Breza) – Straka, Vítek, Matušinec, Jurík, Heleš, Podpera, – Ellinger, Šedivý, Mičko - Filadelfi, Pavlus, Magdolen - Bielik R., Seriš, Gerhát - Kubica. Tréner: M. Sága

Juventa Žilina - ŠK 1.FBC Trenčín 7:7 (3:2, 2:3, 2:2)

Oslabení Trenčania o viacero zranených a chorých hráčov odohrali v nedeľu dramatické stretnutie. Začali so štrnástimi hráčmi, ktorých oslabili ešte ďalší dvaja vylúčení Vitek a Kubica, ktorí dostali červené karty. Juventa nakoniec presilovkovú prevahu o dvoch hráčov dokázala aj využiť na strelenie dvoch gólov a viedla v 22. min - 4:2. Sekundu pred záverom druhej tretiny Trenčania inkasovali - 5:5. Florbalisti ŠK 1.FBC Trenčín sa nevzdávali a aj za nepriaznivého stavu dokázali vyrovnať Magdolenom, ktorý po Strakovej asistencii delovkou nedal brankárovi šancu. V stretnutí mali prevahu Trenčania, ktorí mali viac z hry a herne dominovali.

Góly: Pavlus 2, Šedivý 2, Magdolen 2, Straka.

Najbližšie sa florbalisti predstavia na domácej palubovke v Mestskej športovej hale v Trenčíne proti kvalitným mužstvám z východu Slovenska - ATU Košice 16.2. o 15. h a v nedeľu 17.2. o 10. h.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 330

Odberné miesta v Trenčianskom kraji (+Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Trenčianskom kraji.