Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V dvojzápase s Juventou florbalisti 1.FBC neprehrali

Uplynulý víkend sa odohralo 17.-18. kolo extraligy mužov.

ŠK 1.FBC Trenčín - Juventa Žilina 10:9 (5:4, 0:1, 5:4)

Trenčania vstúpili do zápasu zle a už v 5. minúte prehrávali 0:2. Dvakrát zoči-voči Mészárosovi uspel Novák. Florbalistov neprebral ani gól Víteka na 1:2 a v 12. minúte už prehrávali 1:4. Až potom sa Trenčania zobudili a ešte do prestávky stihli otočiť skóre vo svoj prospech. Najprv znížil Mičko – 2:4, na rozdiel jedného gólu znížil prízemnou strelou Heleš, v 18. minúte na 4:4 vyrovnával po peknej akcii tretej formácie Gerhát. V čase 19:02 zavŕšil obrat Magdolen – 5:4. V druhej tretine videlo 100 divákov iba jeden gól hostí. Po druhej tretine trenčiansky tréner premiešal zostavou a tento ťah mu vyšiel. Novozložený útok Pavlus – Kubica – Ellinger sa hneď uviedol gólom, keď Ellinger prihral Podperovi a ten strelou švihom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 6:5. Už o 8 sekúnd bolo 7:5, keď svoj prienik zakončil Šedivý strelou do horného rohu žilinskej brány. V 48. minúte strelil svoj premiérový extraligový gól Ellinger, ktorý chladnokrvne zakončil rýchly brejk - 8:5. Trenčania už o 8 sekúnd pridali ďalší gól, presne mieril Mičko. A keď v 49. minúte pridal svoj druhý gól aj Heleš, zdalo sa byť rozhodnuté. Juventa sa však vrátila do zápasu troma gólmi v rozmedzí troch minút od 54. do 57. minúty a razom bolo 10:8. Brankára Mészárosa, ktorý nemal pri týchto góloch čisté svedomie, poslal domáci tréner na chvíľu na striedačku. Zastúpil ho Breza, ani on nezabránil ďalšiemu gólu hostí. Po ňom už o 30 sekúnd za stavu 10:9 sa vrátil späť Mészáros, ktorý vydržal až do samého konca zápasu. Aj napriek asi 30-sekundovej hre Žiliny 6 na 4 pri vylúčení Straku už gól nepadol.

1.FBC: Mészáros (od 57. do 58. Breza) – Straka, Vítek, Matušinec, Jurík, Heleš, Podpera, – Ellinger, Šedivý, Mičko - Filadelfi, Pavlus, Magdolen - Bielik R., Seriš, Gerhát - Kubica. Tréner: M. Sága

Juventa Žilina - ŠK 1.FBC Trenčín 7:7 (3:2, 2:3, 2:2)

Oslabení Trenčania o viacero zranených a chorých hráčov odohrali v nedeľu dramatické stretnutie. Začali so štrnástimi hráčmi, ktorých oslabili ešte ďalší dvaja vylúčení Vitek a Kubica, ktorí dostali červené karty. Juventa nakoniec presilovkovú prevahu o dvoch hráčov dokázala aj využiť na strelenie dvoch gólov a viedla v 22. min - 4:2. Sekundu pred záverom druhej tretiny Trenčania inkasovali - 5:5. Florbalisti ŠK 1.FBC Trenčín sa nevzdávali a aj za nepriaznivého stavu dokázali vyrovnať Magdolenom, ktorý po Strakovej asistencii delovkou nedal brankárovi šancu. V stretnutí mali prevahu Trenčania, ktorí mali viac z hry a herne dominovali.

Góly: Pavlus 2, Šedivý 2, Magdolen 2, Straka.

Najbližšie sa florbalisti predstavia na domácej palubovke v Mestskej športovej hale v Trenčíne proti kvalitným mužstvám z východu Slovenska - ATU Košice 16.2. o 15. h a v nedeľu 17.2. o 10. h.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  5. Vitajte v postapokalyptickom svete
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Na Slovensku bude od 24. októbra do 1. novembra platiť zákaz vychádzania

Výnimky tvoria cesty do práce, obchodu, lekárne či na vychádzku so psom.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Školy budú od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra zatvorené

Výnimku z tohto opatrenia majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Hokejisti HK Dukla Trenčín - ilustračná fotografia.