Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

1.FBC Trenčín pôjde do play-off z prvého miesta

Trenčianski florbalisti porazili uplynulý víkend oboch svojich najbližších prenasledovateľov a zabezpečili si dve kolá pred záverom víťazstvo v základnej časti.

Naopak, ženy nestačili na Dragons Bratislava a NTS Nemšovú, keď v Bratislave prehrali - 1:9 a 6:12. Posledný zápas základnej časti odohrajú muži v nedeľu 24.februára o 10.30 h v Mestskej športovej hale na Sihoti so šesťnásobným majstrom Slovenska HKL–MJM Petržalka.

ŠK 1.FBC Trenčín - ATU Košice 11:10 (2:3, 5:1, 4:6)

Už v 4. minúte Trenčania prehrávali 0:1. Následne sa nechali zbytočne vylúčiť a v oslabení inkasovali po druhýkrát. V 16. minúte zachytil košickú rozohrávku Straka a peknou strelou znížil - 1:2. V 19. minúte vyrovnával Šedivý na 2:2. Sekundu pred prvou sirénou však Mészáros tretíkrát kapituloval - 2:3. Do druhej tretiny vlietli Trenčania ako víchor a za 10 minút otočili stav stretnutia a viedli 7:3. V tejto fáze zápasu jasne dominovali a Košičanom nič nedovolili. Tí sa dostávali k domácej bráne zriedka, ale v 37. minúte sa im podarilo znížiť - 7:4. Skóre tretej tretiny bolo ako na hojdačke. Hneď po úvodnom buly prišla chyba domácich, ktorí zbytočne stratili loptu a Košičania boli strelecky úspešní - 7:5. Trenčania však opäť odskočili svojmu súperovi, keď v rozpätí dvoch minút Pavlus a Gerhát boli v koncovke presní - 9:5. Z dôrazu pred bránkou ťažil aj Matušinec a opäť poslal v 49.min 1.FBC do štvorgólového vedenia - 10:6. Košičania znížili Haniskom na 10:9. Hostia naviac päť minút pred koncom nevyužili trestné strieľanie. V 54. min sa presadil domáci V.Bielik – 11:9. V 58. min hostia zaútočili a Stano znižoval - 11:10. Tento stav aj napriek košickej power-play a obrovskej šanci pár sekúnd pred koncom už vydržal. Domáci oplatili v dramatickom, pre 150 divákov veľmi zaujímavom zápase svojmu súperovi prehru z Košíc.

Góly: Gerhát 3, Pavlus 2, Magdolen, Straka, Šedivý, Matušinec, Bielik V., Bielik R.
1.FBC: Mészáros - Straka, Jurík, Bielik V., Heleš, Matušinec – Šedivý, Kovalčík, Mičko, Magdolen, Pavlus, Filadelfi - Kubica, Ellinger, Gerhát, Bielik R. Tréner: M.Sága.

ŠK 1.FBC Trenčín - Florko Košice 16:9 (4:2, 7:4, 5:3)

Zápas prvého s druhým sa začal spŕškou gólov, keď už v 4. minúte bolo 2:2. Hral sa vyrovnaný florbal s miernou prevahou Trenčanov. Tí ju v prvej tretine dokumentovali aj dvoma gólmi. Hlavne akcia Magdolena, keď si vychutnal hosťujúceho brankára Vargu potešila prítomných divákov. Po dvadsiatich minútach domáci už viedli - 4:2. V 18. sekunde druhej tretiny strelou takmer od polovice ihriska rozvlnil sieť obranca Straka. O chvíľu sa presadil aj nádejný Gerhát - 6:2. Hostia kontrovali Zemenom v presilovke – 6:3. Tento gól odštartoval ďalší gólostroj. Počas 11 minút sa obidva tímy presadili hneď dvakrát – 8:5. Gólová prestrelka v druhej tretine pokračovala. Skóre sa po dvoch tretinách zastavilo na 11:6. V 37. minúte zraneného brankára Krajču striedal Mészáros. Úvod tretej tretiny ŠK 1.FBC Trenčín zaspal. Po viacerých chybách a nedôslednostiach dovolil Florku znížiť, keď Majerník dvoma gólmi a Petróci znižovali v 45. min - 11:9. Trenčania zápas z rúk už nepustili a aj vďaka piatim streleným gólom medzi 52. a 57. min stretnutie za aplauzu publika doviedli do víťazného konca.

Góly: Magdolen 5, Pavlus 4, Gerhát 2, Straka 2, Kovalčík, Filadelfi, Bielik R.
1.FBC: Krajča (od 37. Mészáros) – Straka, Heleš, Bielik V., Jurík, Matušinec – Kovalčík, Mičko, Šedivý - Pavlus, Magdolen, Filadelfi - Kubica, Gerhát, Bielik R. - Porubský. Tréner: M. Sága.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?