Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
FLORBAL EXTRALIGA MUŽI - ŠTVRŤFINÁLE

Prekvapenie na úkor favorita

Florbalová extraliga mužov odštartovala uplynulý víkend svoju záverečnú časť. Začali sa zápasy play-off.

Najväčšie prekvapenie sa zrodilo vo Svinnej, kde líder po základnej časti extraligy nestačil na svojho mestského rivala, ktorému podľahol. Ostatní favoriti sa rovnako potrápili. Hurikán a Florko však zvíťazili. Výhodu domáceho prostredia nevyužil však úradujúci majster Slovenska Dragons Bratislava, ktorý v samostatných nájazdoch podľahol ATU Košice. Odvetné duely sú na programe 15.3., resp. 16.3. Trenčianske derby je naplánované v Mestskej športovej hale na Sihoti už v sobotu o 15.30 h. V prípade nerozhodnej série, ktorá sa hrá na dva víťazné zápasy, je rozhodujúci duel o postup do semifinále v nedeľu o 16. h rovnako v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne.
Dievčatá ŠK 1.FBC Trenčín podľahli uplynulú sobotu florbalistkám Juventy Žilina - 2:7. Po ich dvoch prehrách vo štvrťfinále play-off 2:8 a 2:7 v sérii sa už pre nich sezóna skončila.

M-Šport Trenčín - ŠK 1.FBC Trenčín 9:4 (2:1, 4:0, 3:3)
Na trenčianske derby do Svinnej sa prišlo pozrieť 80 divákov. Zápas od začiatku spĺňal kritéria play-off. Hosťom chýbal iba zranený Kovalčík. Hralo sa vo veľkom nasadení. Po úvodnom oťukávaní sa v 7. minúte ako prví dočkali gólu domáci, keď strelou z pravého krídla otvárali skóre – 1:0. V 10.min. sa skóre menilo na oboch stranách. Najprv na 2:0 zvyšoval Dúžek. Hneď z protiútoku znižoval Gerhát – 2:1. Hostia si vytvorili tlak na súpera ale v koncovke boli nepresní . Viac krát sa vyznamenal brankár domácich Šlosár. Druhá tretina bola pre 1.FBC doslova pohromou. Hneď v 22. minúte nedôsledné pokrytie strelca vyústilo do gólu na 3:1. O chvíľu zvyšoval Matejka – 4:1. Florbalisti ŠK 1.FBC nedokázali dopraviť loptičku ani do poloprázdnej brány domáceho Šlosára. Ten bol oporou svojho tímu. Naopak M-Športu vyšlo všetko na čo siahli. V 36. min. už viedli - 6:1. Do poslednej dvadsaťminútovky nastúpili hostia už len na dve päťky a s odhodlaním ešte sa pobiť o výsledok. Hneď v jej úvode tvrdou strelou sa presadil Magdolen – 6:2. ŠK 1.FBC však opäť zbrzdil gól v ich sieti. Nepozornosť hosťujúceho brankára Mészárosa využil Trúnek – 7:2. Trenčania však ešte flintu do žita nehádzali. Svojho súpera poriadne pritlačili v jeho obrannom pásme. M-Šport mal však už nahrané a stačilo mu len vyhadzovať lopty. Trenčania z 1.FBC tak znižovali len v presilovkách. V 49. minúte prízemnou strelou Šedivý znížil – 7:3. V 50. min. svojim dôrazom pred bránkou sa presadil Mičko – 7:4. Zúfalý tlak 1.FBC však už nepriniesol viac gólového ovocia. Seriš nedokázal trafiť ani prázdnu bránku domácich. Hosťom sa nevydarila ani power-play, keď v nej inkasovali - 8:4. Definitívne bolo rozhodnuté. Posledný klinec do rakvy 1.FBC zatĺkol 20 sekúnd pred koncom Kollář – 9:4.

1.FBC: Mészáros – Straka, Podpera, Bielik V., Jurík, Matušinec, Heleš – Mičko, Šedivý, Valach – Pavlus, Filadelfi, Magdolen – Gerhát, Bielik R., Seriš - Kubica, Porubský. Tréner: M.Sága.

Ostatné výsledky
Juventa Žilina - Florko Košice 10:11 - stav série: 0:1, Dragons Bratislava - ATU Košice 6:7sn - stav série: 0:1, Nová Dubnica - Hurikán Bratislava 6:7 - stav série: 0:1.