Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Selec – Prečín 0:3 (0:1)
Góly: 60., 70.Masaryk, 25. Almassy. ŽK: Puček R., Koštial, Letko, Paulíny, Puček B. – Kvaššay, Abík. Rozhodoval: Hrabaj, 100 divákov
SELEC: Vlk – Palatinus L, Puček R., Koštial, Letko, Paulíny, Puček B., Chromý, Dušák, Masaryk, Daško (Svatík, Králik, Puna)
PREČÍN: Budaj – Mojžišík, Slaninka, Kvaššay, Raček, Kopáč, Masaryk, Almassy, Abík, Michel, Záhradník (Rosina, Prieštenský, Badela)
Kubiš

Podolie – Kočovce 0:1 (0:0)
Mužstvá zohrali pekný zápas, šance sa striedali na oboch stranách a vynikali brankári. Za domácich veľké šance nepremenil Augustín a Križák v 1. polčase . Za hostí nepremenil šance Timko a Suchánek, ich šance vychytal Vojtech. Druhý polčas sa začal náporom domácich, ktorým však nebolo súdené vsietiť gól z možstva šancí. V osudovej 89. min, kedy po vyrazenej lopte do stredu ihriska sa lopta dostala do pok. územia a šancu premenil Šumaj.
Gól: 89. Šumaj. ŽK: Križák, Lúštik - Sciranka, Hošek, Benko, Šmelko. Rozhodoval: Majerík, 250 divákov
PODOLIE: Vojtech – Hrušovský, Ščepko, Mizerák, Hrušovský M., Majerník, Červeňanský, Gúčik, Ivana, Križák, Augustín (Lúštík)
KOČOVCE: Kukučka – Briška, Šorec, Sciranka, Šumaj, Hošek, Benko, Šmelko, Klas, Suchánek, Timko
Peter Srnec

Nová Ves n/V. – Brezová p/Br. 1:2 (0:2)
Ako sa predpokladalo, začiatok stretnutia začali obe mužstvá so zabezpečenou obrannou hrou a lopta sa presúvala medzi 16-tkami. S pribúdajúcimi minútami hostia získavali na istote a v 36. min z trestného kopu Petráš našiel voľného Šeba, ktorý hlavou otvoril skóre stretnutia. Gólom do šatne v 45. min upravil stav stretnutia hosťujúci Šarudi, keď sa od neho odrazila vystrelená lopta do siete. V druhom polčase domáci zrýchlili pohyb a mali viac z hry, ale dobre organizovanú obranu hostí sa im nedarilo prekonať. Až v 86. min stretnutia najlepší hráč domácich Hujík hlavou znížil na 1:2.
n Góly: 86. Hujík – 35. Šebo, 45. Šarudi. Hralo sa bez žltých kariet. Rozhodoval: Bachratý, 600 divákov.
NOVÁ VES: Grznár – Gúčik, Gablech, Hujík, Urban, Hanko, Gábriš, Korytina, Ondris, Petruš, Nemethy (Jaroš, Jurčák, Vráblic)
BREZOVÁ: Fišan – Marík, Nosko, Miča, Pavlovič, Šarudi, Pavlík, Šebo, Petráš, Gunda, Beňa (Potúček, Nižník, Šido)
Pavol Pristaš

Púchov B – Tr. Jastrabie 0:3 (0:0)
V slabom zápase mali hostia v 22. min šancu Mikušíkom, ale Jankovič napravil chybu obrany. O dve minúty trestný kop E. Pagáča letel tesne vedľa v 25. min Mikušíka vychytal skvele Jankovič. Poljak sám v 32. min trafil brankára do tváre a v 37. min zaváhal v šanci Pfeffer. Dorážku Vlasatého hostia odvrátili z bránkovej čiary. V 51. min Mihálik prestrelil po sóle a o tri minúty T. Fordek z ofsajdovej pozície na druhý pokus otvoril skóre. Ten istý hráč potrestal po prihrávke Mikušíka chybu obrany – 0:2. P. Pagáč v 70. min hlavičkoval vedľa a o minútu chýbali P. Fordekovi k hetriku centimetre. Ďalšiu chybu domácej obrany využil Mikušík a zvýšil na 0:3. V 83. min P. Pagáč minul na päťke loptu a domáci po bezkrvnom výkone vysoko prehrali.
Góly: 55. a 62. T. Fordek, 73. Mikušík.
Púchov B: Jankovič – Veng, Poljak, Mihálik, Vyhnička (Gašpárek), E. Pagáč, Ciesar, Vlasatý, Hrnčiarik, P. Pagáč, Pfeffer.
Tr. Jastrabie: Hruška – M. Glasa, R. Glasa, T. Fordek, Fischer, Vávra (P. Fordek), Jandák, Beleš (Doktor), Mikušík (Praženec), Halás, Kendera.
JAROSLAV GAŠPÁREK

H. Poruba – Z. Kostoľany 2:2 (0:1)
Domácim chýbalo domáce prostredie lebo sa hralo na umelej tráve v Dubnici. Lepšie začali hostia, ale mierili vedľa. Porubčania sa osmelili a v 8. min pred A. Staňom zasiahol brankár. V 16. min si Bagin dal takmer vlastný gól. V 30. min Baláž netrafil domácu bránu a v 36. min T. Mokoš zahodil obrovskú šancu. O dve minúty ho fauloval Leško a Hulényi premenil jedenástku. Po prestávke v 47. min Melišov trestný kop usmernil do siete Janoško – 1:1. Šance boli na oboch stranách, ale skóre sa menilo až v 79. min, kedy Meliš z trestného kopu krásne trafil sieť. Vedenie domáci neudržali, lebo v 83. min bol vylúčený T. Staňo a po hrubej chybe o minútu V. Mokoš vyrovnal. Vzápätí bol strelec za nešportové správanie sa vylúčený. V nadstavenom čase rozhodca nevidel ruku hostí v šestnástke, zápas skončil remízou.
Góly: 47. Janoško, 79. Meliš – 38. Hulényi (11 m), 84. V. Mokoš
H. Poruba: Leško (Porubčan) – Meliš, Bagin, Barkáč, Marcel. Živčic, Majerík (R. Puček), A. Staňo, Marek Staňo (Kasenčák), Martin Živčic, T. Staňo, Janoško,
Z. Kostoľany: M . Zvalo – R. Zvalo, Výškrabka, Záhon, Hulénnyi, Duda, T. Mokoš, J. Oršula, V. Mokoš, Baláž (Adamec), A. Zvalo (Pajger).
M. STAŇO

Ostatné výsledky: Ladce – V. Uherce 2:3 (0:1), Oslany – Kamenec p/Vt. 1:3 (1:1). Nováky – Veľké Bielice - nehralo sa pre nespôsobilý terén (hrá sa 10. 4. o 16.30 h),

1. Brezová p/Br. 17 17 0 0 39:4 51 (+27)
2. Nová Ves n/V. 17 14 1 2 51:15 43 (+16)
3. Kočovce 17 14 1 2 42:19 43 (+19)
4. Ladce 17 8 4 5 34:21 28 (+1)
5. V. Uherce 17 7 5 5 29:20 26 (+2)
6. V. Bielice 16 7 3 6 22:24 24 ( 0)
7. H. Poruba 17 7 2 8 26:22 23 (-4)
8. Z. Kostoľany 17 7 1 9 21:28 22 (-2)