Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. LIGA

Dubnica B - D. Vestenice 1:1 (0:1)
Po hrubej chybe domácich sa k lopte dostal v 4. min Mráz a otvoril skóre. Dubničani hrali celý polčas zakríknuto, hostia dobre bránili a mali niekoľko nebezpečných protiútokov. Šorec a Papranec sa po prieniku stredom obrany dostali do šancí, ale ich strely smerovali tesne vedľa. Úspechom neskončila ani akcia Cígera. Domáci mali jedinú šancu v 28. min, keď Tubonemi z päťky trafil brankára. Po prestávke sa situácia zmenila, Dubničania mali veľký tlak a vypracovali si množstvo šancí. V 64. min Ulrich opečiatkoval brvno a o tri minúty po Beňovom centri hlavičkoval Sokol nad. V 72. min Ranuša ani Tubonemi nedokázali poslať loptu z troch krokov do prázdnej brány. Až v 81. min Ľupták vyrovnal strelou zo šestnástky. Dubnica mohla aj vyhrať, ale v 83. Ondráš po rohu minul hlavičkou šibenicu a v 85. min Bajza po rohu hlavičkoval nad.
Góly: 81. Ľupták - 4. Mráz. Rozhodoval Škadra, 150 divákov, ŽK: Jakuš, Cíger, Minich.
ZTS B: Igaz - Beňo, Bajza, Struška, Ondráš, Vlado (36. Matejov), Sokol, Tubonemi, Jakuš, Ľupták, Ulrich (66. Ranuša). Tréner Dušan Kramlík.
VEGUM: Jurenka - Zimmer, Kurbel, Mráz, Koreň, Šorec, Cíger, Cserge, Minich (84. Ďuriš), Obert, Papranec (68 Laurinec). Tréner Dušan Uškovič.
ALEXANDER BAKOŠ

Lednické Rovne – Partizánske 0:0
Mužstvá začali opatrne a dôležitom zápase sa šance rodili iba veľmi ťažko. Hosťujúci Provazník a domáci Václavík mierili nepresne. Potom v dobrej pozícii hlavičkoval Mišún nad bránu. V sieti neskončili ani strelecké pokusy Václavíka a Lovičku. V 32. min sa sám pred Holičkom ocitol Mišún, ale zblízka trafil iba jeho telo. V 45. min zlyhal v gólovej šanci aj Kecík. Druhý polčas začal bojovne a narastala nervozita. Jančovičovu nepríjemnú strelu v 66. min chytil Holička a najväčšiu šancu L. Rovní nevyužil v 75. min Mišún, ktorého strelu zastavila žrď. Hostia sa v druhom polčase zamerali na defenzívu a náznaky šancí nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Snaha domácich na súpera nestačila a mužstvá si body podelili.
Rozhodoval Frič, 200 divákov, ŽK: Ptáček, Jančovič, Kollár, Lovička.
CRYSTAL: Kováčik – Ptáček (75. Mišík), Verchola, Hrehuš, Ragula, Kristín, Mackovčin, Václavík, Kecík, Jančovič, Mišún. Tréner V. Kavecký.
TEMPO: Holička – Provazník, Ručka (76. Varga), Briatka, Kollár, Macega, Kundala, Norocký, Kaplan, Lovička (65. Rodina), Šimončič. Tréner M. Ivanka.
STANISLAV DETKO

Jaslovské Bohunice – Myjava 0:1 (0:1)
Bleskový gól už v 17. sekunde ovplyvnil celý priebeh zápasu. Hneď z výkopu smeroval dlhý pas na ľavé krídlo a prihrávku do pokutového územia nechytateľnou strelou zakončil Bogora. Domáci potom museli búšiť do plných zadných radov. Hostia majú skúsený tím, ktorý si vie poradiť aj s takouto defenzívnou taktikou. Až v druhom polčase domáci niekoľkými strelami zo stredných vzdialeností ohrozovali hosťujúceho brankára. No ani jedna strela neskončila za jeho chrbtom. Zápas bol plný nasadenia, domácim však chýbala finálna fáza.
Gól: 1. Bogora. R Černák, ŽK: Jakáb, Goga, 300 divákov.
ŠK BLAVA: Psota - Maška, Gábriš, Bachnák, Strečanský, Kiš (68. Goga), Boháčik, Jakáb, Heteš, Gerši, Varhaník
SPARTAK: Solnička – Kumančík, Stančík, Kvasnica, Hyža (79. Bruško), Zverec, Kosík (91. Benčík), Manák, Bogora (86. Vyselka), Černáček, Kročian.
MIROSLAV BRUNNER

Ostatné výsledky: ČFK Nitra - Šamorín 2:2 (0:0), Nové Zámky - Gabčíkovo 1:0 (0:0), Neded – Domaniža 5:0 (3:0), Galanta - P. Bystrica 3:1 (3:0), V. Ludince – Štúrovo 0:2 (0:1)

1. D. Vestenice 18 11 4 3 34:13 37 (+10)
2. J. Bohunice 18 10 4 4 22:8 34 (+7)
3. Neded 18 10 3 5 32:17 33 (+6)
4. Galanta 18 8 4 6 19:16 28 (+1)
5. Dubnica B 18 7 6 5 24:18 27 ( 0)
6. Gabčíkovo 18 8 2 8 34:18 26 (-4)
7. V. Ludince 18 8 1 9 20:25 25 (-2)
8. Myjava 18 7 3 8 18:17 24 ( 0)