Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky
FUTBAL CORGOŇ LIGA

Trápenie futbalistov AS má jarné pokračovanie

MŠK Žilina - AS Trenčín 4:0 (3:0)

Domáci od začiatku potvrdzovali úlohu favorita. Pomáhal im v tom aj nevýrazný herný prejav Trenčanov.

Prvá vážna šanca Žiliny sa hneď skončila gólom. Štrba posunul loptu Ježovi, ten potiahol po pravej strane a jeho center usmernil z piatich metrov do siete Lietava. Aj druhá príležitosť domácich vyústila do gólu. Štrba prihral Lietavovi, ten vošiel s loptou pomedzi obrancov hostí do ich pokutového územia a prekonal Volešáka.

O zápase bolo prakticky rozhodnuté v 25. min, keď sa po štandardnej situácii a centri z pravej strany v šestnástke hostí najlepšie zorientoval Breška a elegantne vymietol pravý horný roh trenčianskej bránky. Podobná situácia nastala v 28. min. Po centri z ľavej strany tentoraz aktívne hrajúci Breška prestrelil.

Najväčšiu šancu mali hostia hneď po zmene strán, kedy sa vo svojej šestnástke pošmykol Žilinčan Vomáčka a Holanďan Sluijter išiel zľava sám na Kuciaka. Pravdepodobne sa však zľakol svojej šance, na poslednú chvíľu prihral dobiehajúcemu Argentíncovi Depetrisovi, no toho už pokryli žilinskí zadáci.

Od tejto chvíle sa opäť hralo jednoznačne v réžii domácich. V 60. min po spolupráci Ježa s Breškom sa druhý menovaný dostal s loptou až pred odkrytú bránku a bez problémov pridal ďalší gól do siete hostí. O osem minút neskôr sa mohol do streleckej listiny zapísať aj striedajúci žilinský útočník Štyvar, ktorému ideálne prihral pred bránku Breška, ale trenčiansky brankár jeho pokus zlikvidoval. Obaja títo žilinskí hráči si približne o desať minúty vymenili úlohy, tentoraz centroval zľava Štyvar, Breška nebezpečne vystrelil, ale brankár Volešák aj tentoraz zakročil úspešne. Dve minúty pred koncom mohol mať Štyvar ďalšiu gólovú príležitosť, ale Ďuricova ideálna prihrávka sa k nemu nedostala.

Góly: 10. a 12. Lietava, 25. a 60. Breška, ŽK: 75. Štrba - 56. Marček, rozhodovali: Trutz - Palušák, E. Weiss, 2758 divákov
Žilina: Kuciak - Belák, Vomáčka, Vidič, Leitner - Jež, Štrba, Vladavič (74. Adauto) - Breška, Lietava (60. Štyvar), Devátý (65. M. Ďurica).
Trenčín: Volešák - Addai, Kleščík, Kasálek, Jakúbek - Baéz (79. Čögley), Marček, Chanti - Depetris (65. Križko), Hlohovský (75. Šebek), Sluijter.

Hlasy trénerov:

Pavel Vrba (tréner Žiliny): „Ukázali sme rozdiel medzi prvým a posledným mužstvom v tabuľke. Rozhodnuté bolo už v 25. minúte za stavu 3:0. Súper našu bránku vážnejšie neohrozil. Mohli sme dať aj viac gólov. Som rád, že sme zápas dohrali bez zranení. Odteraz sa už naplno sústredíme na stretnutie s Artmediou Petržalka.“

Martin Stano (tréner Trenčína): „Bol to obraz reálneho postavenia mužstiev v tabuľke. O všetkom podstatnom sa rozhodlo v prvom polčase. Náš cieľ udržať čo najdlhšie bezgólový stav nám nevyšiel.

SERVIS

Ostatné výsledky 23. kola: Artmedia - Zlaté Moravce 4:0 (3:0), Slovan - Dubnica 3:2 (2:0), Ružomberok - Trnava 4:0 (1:0), Košice - Senec 4:0 (2:0), Nitra - Banská Bystrica 1:0 (0:0).

1. Žilina 23 18 3 2 54:20 57
2. Artmedia 23 18 2 3 56:21 56
3. Nitra 23 13 4 6 28:15 43
4. Trnava 23 11 5 7 40:29 38
5. Košice 23 11 4 8 32:25 37
6. Ružomberok 23 9 7 7 35:31 34
7. Slovan 23 9 3 11 31:32 30
8. Dubnica 23 5 8 10 23:33 23