Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Dolná Poruba – Kálnica 1:0 (1:0)
Domáci sa nespoliehali na šťastie či náhodu a už od úvodných minú sa s chuťou pustili do súpera. Už v 5. min si Tvrdoň pekne spracoval loptu a pohotovou strelou preloboval súperového brankára. Do polčasu domáci nedokázali zvýšiť, keď Dorička netrafil dobre loptu, ktorá smerovala do prázdnej brány. V druhom polčase len preto, že loptu dvakrát zastavila konštrukcia brány Kálnica neprehrala trojgólovým rozdielom.
Góly: Marek Tvrdoň. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Mrázik, 100 divákov
Milan Suchý

Bzince p/J. – Veľká Hradná 0:0
V Bzinciach sa hral futbal priemernej úrovne, hostia prišli s taktikou nedostať gól a podľa toho aj hra vyzerala. Domáci sa snažili, avšak 7 až 8 hráčov hostí pred vlastnou 16-tkou im neumožnilo dostať sa do šance. V prvom polčase mali domáci v 10. min šancu, avšak brankár hostí prerušil útok sporným zákrokom a šanca zostala nevyužitá. Hostia následne pohrozili dvakrát z brejku a mohli sa ujať vedenia, lenže útočníci Veľkej Hradnej šance zahodili. Druhý polčas mali Bzince územnú prevahu, ale do vyložených šancí sa nedostali okrem priamych kopov a jednej šance, ktorá skončila pol metra nad bránou. Podľa priebehu zápasu je remíza spravodlivá.
ŽK: 2:1. Rozhodoval: Pavlovič, 150 divákov
(ik)

Ľuborča – Trenč. Turná 3:0 (3:0)
Na prvé jarné stretnutie na domácej pôde nastúpili domáci proti kvalitnému súperovi s cieľom odčiniť sériu neúspešných predchádzajúcich výsledkov. Hostia boli v úvode stretnutia aktívnejší, v 3. min im zmaril brankár Husár vyloženú gólovú príležitosť a v ďalších minútach nevyužili niekoľko trestných kopov z nebezpečných vzdialeností. Postupom času domáci prevzali iniciatívu a po Trškovej nevyužitej príležitosti sa ujali vedenia v 24. min presnou hlavičkou Vavruša po zahraní štandardnej situácie. V ďalšom priebehu domáci nevyužili niekoľko ďalších príležitostí na zvýšenie skóre, keď hostí podržal výborne chytajúci Chochlík. V 42. min ho však prekonal z priameho kopu Belko a o minútu ten istý hráč po krásnom vysunutí zvýšil na polčasový 3-gólový rozdiel. Po zmene strán pokračovala hra vo vysokom tempe a hostia v 50. min nevyužili ďalšiu vyloženú príležitosť, ktorú Chorvátovi zmaril domáci Husár. Na druhej strane Belkovu strelu vykopávali hostia z bránkovej čiary. Zaujímavý moment nastal v 65. min, keď na pokyn asistenta rozhodcu Ježíka bol vylúčený za športové správanie hosťujúci Pollák a za ďalšie následné protesty aj kapitán Chorvát. Od toho okamihu sa stretnutie už iba dohrávalo. V záverečných sekundách uvidel červenú kartu po druhej žltej aj tretí hráč Trenčianskej Turnej.
Góly: Belko 2, Vavruš. ČK: 0:3. Rozhodoval: Zemko, 200 divákov
Marek Koníček

Chocholná-Vel. – Stará Turá 4:1 (3:0)
Domáci po minulotýždňovej prehre sa chceli revanšovať domácim fanúšikom. Mali to dôvod naviac, pretože privítali lídra tabuľky. Už v 6. min po prihrávke do 16-tky zavesil Ján Tuharský a bolo 1:0. V 8. min kopali domáci trestný kop, povedľa múru k žrdi zvyšoval L. Cingel na 2:0. V 11. min mali domáci opäť čistú šancu, avšak lopta skončila tesne vedľa. V 33. min Ján Tuharský prekonal hosťujúceho brankára a bolo 3:0. Hostia toho do polčasu veľa neukázali na to, že sú lídrom súťaže. V druhom polčase hostia hru vyrovnali a v 63. min znížili na 3:1. Po tomto góle hostia ožili a vytvorili si šance, ktoré našťastie domácich nevyužili. V 69. min domáci hráč prešiel aj cez brankára, no lopta mu ušla za čiaru. V 85. min Ján Tuharský zavŕšil svoj hetrik a zvýšil na konečných 4:1.
Góly:Ján Tuharský 3, Cingel - Nemec. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Hruda, 150 divákov
Vladislav Chlapík

Kľúčové – Soblahov 1:0 (1:0)
Domáci po dvoch víťazstvách nastúpili do stretnutia v ofenzívnej zostave. Už v 14. min po úniku Vydrnáka, ktorý nepremenil samostatný nájazd dorazil do opustenej brány Nanák. V ostatných minútach sa hra vyrovnala, ale ani jedno mužstvo si nevypracovalo žiadnu vyloženú šancu. V posledných 10 minútach sa k slovu dostali opäť domáci, avšak svoje šance nevyužili Gajdošík, Nanák ani Kiačik.
Gól: Nanák. ŽK: Vydrnák, Nanák - Valo. Rozhodoval: Stračiak, 100 divákov.
Patrik Kiačik

Horná Súča – Čachtice 1:5 (1:3)
Góly: Kučerák – Imriška D. 2, Čavojský, Imriška T., Bočák. ŽK: 2-3. Rozhodoval: Maretta.

Horné Srnie – Dubodiel 2:1 (1:0)
Domáce mužstvo sa predstavilo na domácom trávniku po dvoch zápasoch na ihriskách súperov. Zápas začal opatrne z oboch strán, a prvú šancu si vypracovali hostia, no strela Hostačného bola nepresná. Prvú gólovú príležitosť však mali domáci, keď Papiernik obišiel stopérov hostí, no brankár jeho strelu zlikvidoval. O dve minúty ten istý hráč dostal ideálnu prihrávku od P. Šimka a jeho tečovaná strela skončila v sieti. Hostia však ihneď pohrozili, ale priamy kop iba prešiel pred domácou bránou. V 15. min domáci opäť zakombinovali, strelu J. Šimka brankár hostí vyrazil. V 30. min sa spod tlaku vymanili aj hostia, išli do brejku, ktorý domáci brankár zlikvidoval. V 40. min potiahol loptu Papiernik, jeho center však J. Šimko nedopravil do siete. Druhý polčas začal opatrne z oboch strán, no tentoraz ako prvý pohrozili hostia. Prvú šancu mal T. Petrík, avšak jeho ďalekonosná ľavačka skončila na domácej tyči. V týchto momentoch domáci mierne poľavili a hostia sa snažili vyrovnať. Podarilo sa im to v 73. min po nedorozumení v domácej obrane vyrovnával S. Petrík na 1:1. V 80. min strhli domáci víťazstvo na svoju stranu, keď ideálny center J. Šimka hlavou poslal do siete Papiernik.
Góly: Peter Papiernik 2 - Petrík. ŽK: J. Šimko – Hostačný, Malec Miroslav. Rozhodoval: Svatík, 100 divákov
Peter Štefánek

Melčice-Lieskové - Tr. Teplá 0:2 (0:1)
Domáci, v snahe získať prvé jarné body, sa snažili hosťom čo najskôr streliť vedúci gól.Vytvorili si množstvo šancí, ktoré nevyužili.Hostia z dobre organizovanej obrany vyrážali do rýchlych brejkov. V 42. min domáci zabudli na voľného hráča hostí v šestnástke a tí sa ujali vedenia gólom Blahu. Začiatok druhého polčasu domaci nezvládli a v 53. min po priamom kope Šuberta hostia zvýšili stav stretnutia na 0:2. Do konca zápasu sa už domácim napriek snahe nepodarilo zvrátiť nepriaznivý stav stretnutia, a tak si hostia odvážajú body domov.
Góly: 42. Blaho, 53. Šubert. Rozhodoval Sokol.

8. Soblahov 17 8 2 7 29:28 26 (+2)
9. Choch.-Velčice 17 7 4 6 45:43 25 (-2)
10. Dubodiel 16 7 2 7 30:30 23 (-1)
11. Kálnica 17 5 5 7 33:25 20 (-4)
12. Veľ. Hradná 16 5 5 6 23:25 20 (-1)
13. Hor. Súča 17 6 2 9 24:44 20 (-7)
14. Mel.-Lieskové 17 5 1 11 20:36 16 (-11)
15. Kľúčové 17 4 3 10 22:37 15 (-9)
16. Bzincep/J. 17 1 7 9 24:47 10 (-17)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VII. ligy Sever?

Vybrali sme ideálnu jedenástku jesene VII. ligy Sever.

Lúpež pre 40 eur. Mužovi hrozí 12-ročný trest

Policajti obvinili 30-ročného muža.

Z kanoniera brankár. Nemusím toľko behať, usmieva sa Jakub Kováč

Z obávaného strelca sa stal gólman. Jakub Kováč minulú jeseň nastrieľal úctyhodných 18 gólov. V tej aktuálnej sa v piatich zápasoch objavil v bráne a Trenčianska Teplá ani raz neprehrala.

Jakub Kováč sa v priebehu sezóny presunul z útoku do brány.