Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. trieda juh

Hrádok – Lúka n/V. 3:0 (0:0). V susedskom derby chceli domáci zvíťaziť, hostia zasa vrátiť domácim jesennú prehru z vlastného ihriska. Zápas priniesol bojovný futbal so šťastnejším koncom pre domácich. V prvom polčase domáci predvádzali slabú hru s množstvom nepresných prihrávok, naopak hostia hrali lepšie a mali aj viac príležitostí na skórovanie. Druhý polčas začali domáci lepšie, hneď v 56. min Sevald prihral Pánikovi, ktorého zblokovaná strela skončila v bráne. V 68. min predviedli domáci najkrajšiu akciu zápasu, keď po pravej strane zbehol Kačina, zacentroval na Pavloviča, ktorá zvoleja zvýšil na 2:0. V 71. min mohli skórovať i hostia, keď z dvadsiatich metrov pekne vystrelil Fekete, lopta sa odrazila od brvna do země, ale Martinekova hlavička skončila v náručí domáceho brankára Režného. V 80. min bol faulovaný v šestnástke hostí domáci Pánik a Pavlovič z pokutového kopu zvýšil na konečných 3:0. Góly: Pavlovič 2, Pánik. Rozhodoval: Bušo, 100 divákov.
Vlastimil Otrubný

Lubina kop. – Horná Streda 2:0 (0:0). Domáci sa zahryzli do svojho súpera od samého začiatku a v 20. min mohli vyhrávať už 3:0, avšak hosťujúci brankár im túto možnosť nedoprial. Dobré šance na jednej i druhej strane ostali nevyužité až do konca prvého polčasu. Prišla 48. min zápasu a bol to práve Roman Gulán, ktorý z priameho kopu obstrelil múr a domáci viedli 1:0. Hra sa odvíjala medzi šestnástkami, avšak prišla 71. min zápasu a po peknej kombinačnej akcií bol to Rasťo Miškech, ktorý zvýšil stav stretnutia na 2:0. Od tejto minúty jak jedno mužstvo, tak aj druhé sa snažilo hrať vabank, avšak dobre organizovaná hra domácich obrancov hosťom už neumožnila skórovať. Zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí konečne po dvoch prehrách doma bodovali. Góly: Gulán R., Miškech. Rozhodoval: Kýška, 70 divákov.
(dm)

Považany – T. Lúka 2:3 (1:1). Vo veľmi nervóznom zápase boli šťastnejší hostia. Góly: Kukuča, Sedlák – Marko 2, Janček. Rozhodoval: Jančo, 100 divákov.
Ján Miklovič

Brezová B/Košariská – Očkov 1:0 (0:0)
Úvod zápasu patril domácim, nepremenili dve čisté gólové šance, v 15. min ani pokutový kop. Do konca polčasu sa už hralo len medzi šestnástkami. V druhom polčase domáci zase v úvode lepší. Hostia v snahe zvíťaziť začali preberať iniciatívu, ale ich šance vyšli naprázdno. Napokon domáci v 90. min po trestnom kope z pravej strany strelil Barbierikom víťazný gól. Gól: Barbierik. Rozhodoval: Galko, 50 divákov. ŽK: 1:0.
(sh)

Myjava B – Vrbovce 2:1 (1:1). Gól hostí: Hyža. Rozhodca: Kahún, 100 divákov.

Brestovec – Tr. Bohuslavice 0:0. Hral sa futbal dobrej úrovne z oboch strán, ale ani jednu šancu mužstvá nevyužili a tak deľba bodov je spravodlivá pre obe mužstvá. K výbornému zápasu prispel aj svojím výborným výkonom rozhodca Macejka, napriek tomu že bol sám, zápas zvládol. Rozhodoval: Macejka, 150 divákov.
Ján Majtán

Mor. Lieskové – Krajné 2:0 (1:0). Od úvodných minút boli domáci lepším tímom, keď si vytvorili viacero gólových šancí, z ktorých dokázal iba domáci kapitán Kukuča Peter skórovať. Hostia sa v prvom polčase dostávali iba sporadicky pred bránku domáceho mužstva. V druhom polčase mali opäť domáci množstvo šancí, ktoré však ostali nevyužité. A tak v 80. min rozhodol o konečnom výsledku po brejkovej akcií domácich Jozef Zámečník. Domáci skrátka dominovali 90. min na ihrisku a výsledok mohol byť oveľa vyšší. V bránke domácich chytal náhradný brankár Margala Marián, ktorý bol po celý čas oporou mužstva domácich. Domácim patrí vďaka za príkladné reprezentovanie a boj o príslušnosť a zotrvanie v tejto súťaži. Góly: Kukuča P., Zámečník J. Rozhodoval: Sloboda, 80 divákov.