Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. LIGA

Myjava – Považská Bystrica 1:1 (0:1)
V druhom vystúpení na domácej pôde chceli Myjavčania bodovať naplno a potvrdiť dobre výsledky z predchádzajúcich štyroch kôl, v ktorých získali 10 bodov. Prvý polčas priniesol útočný futbal zo strany domácich a obranný systém zo strany hostí. Veľký vzruch priniesla 14. min, keď na štadión vnikol ako nevítaný hosť pes - Labrador, ktorý loptu hráčom zobral a hra bola na tri minúty prerušená. V priebehu celého 1.polčasu sa domáci nedokázali gólovo presadiť ani po strelách Bogoru, Viselku a Kumančíka. Tesne pred prestávkou gólom do šatne sa v hlavičkovom súboji po centrovanej lopte z polovice ihriska presadil hlavou Braciník, keď preloboval zle vybiehajúceho brankára. Druhý polčas priniesol zlepšenú hru domácich a neustály tlak na súpera. V 78. min v neprehľadnej situácii vystrelil Viselka, ale trafil žrď. Herná prevaha a bojovnosť domácich nakoniec vyústila vo vyrovnávajúci gól, ktorého autorom bol v 82. Stančík hlavou. V úplnom závere vyvinuli domáci taký tlak, že vznikli doslova biliardové situácie, ale hostia so šťastím už domácim nedovolili skórovať a získali cenný bod.
Góly: 82. Stančík, 45. Braciník. Pred 300 divákmi rozhodoval Gašpartovič, ŽK: Kvasnica, Braciník, Hrnčík.
Myjava: Vido - Kumančík, Stančík, Kvasnica, Viselka, Zverec, Kosík, Manák, Bogora (76. Bruško), Černáček, Kročian (46. Hyža). Tréner: V. Hyža
MILAN VRÁNA

ČFK Nitra - D. Vestenice
1:1 (0:1)
Favorizovaní hostia nenechali v úvode nič na náhodu, v 10. min. strelou zo 16-tky pod brvno nedal Obert Borčinovi žiadnu šancu - 0:1. V prvom dejstve sa strojárom proti rýchlemu súperovi presadzovalo ťažko, druhý polčas bol už úplne iný. Mužstvo ČFK bolo ako vymenené, domáci hráči mali na kopačkách viac z hry. V 68. min. mohlo byť po skrumáži vyrovnané, stav 1:1 svietil na ukazovateli až o desať minút, keď aktívny Ďuriš centroval kapitánovi Šelmecimu, ten si loptu dvakrát prehodil a vyrovnal. Gól domácim pomohol, o dve minúty opäť centroval Ďuriš, šanca na obrat zostala nevyužitá. Deľba bodov je zaslúžená, no Čermáň môže mrzieť prehajdákanie šancí v druhej časti.
Góly: 78. Šelmeci - 10. Obert. R Krivošík, ŽK: R. Borčin, Nagy, Maga - Gajdoš, 200 divákov.
JAKUB TAKÁČ

Neded - Dubnica B 1:0 (0:0)
V úvode mali príležitosti Paštiak s Čentéšom, ale najlepší hráč hostí brankár Igaz bol proti. Hostia nebezpečnými šupami Sokola a Strušku kontrovali, ale Valo bol pozorný. Najväčšiu príležitosť domácich v 37. min. nevyužil Paštiak, sám pred bránou pálil do Igaza. V 50. min. mohli jasať hostia, z 5 m trestuhodne nedal Lendvay. Po hodine hry po faule na Kalmára Rossiho pokutový kop Igaz bravúrne zneškodnil. Tlak domácich bol enormný, v 63. min. Kalmárov lob vyhlavičkoval z prázdnej brány Struška, o chvíľu sa už Jedinák po akcii s hrajúcim trénerom Filipom nemýlil. Vzruchu, ale nebolo koniec, v 81. min. gólovú strelu Lendvaya zneškodnil Valo, na druhej strane prienik Vlčana a jeho prudkú strelu zlikvidoval Igaz.
Gól: 64. Jedinák. R M. Štrba, ŽK: Varga - Igaz, Mujkoš, 500 divákov.
JOZEF SKLENÁR

Ostatné výsledky: V. Ludince – Domaniža 3:1 (3:0), Nové Zámky – Šamorín 4:0 (1:0), Galanta - Štúrovo 2:3 (1:2), Led. Rovne – Gabčíkovo 2:0 (1:0), J. Bohunice – Partizánske 2:0.

1. D. Vestenice 20 12 5 3 36:14 41 (+11)

4. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  5. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 7 839

V považskobystrickej nemocnici napreduje výstavba moderného diagnostického centra

Súčasťou Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica sa už budúci rok stane budova Centra diagnostiky, ktorá míľovými krokmi rastie v centrálnom priestore nemocničného vnútrobloku. Výstavba nového pavilónu má nadregionálny význam.

Shoreovci na odchode. Za pár zápasov nazbierali 20 bodov

Dukla prišla o údernú dvojicu bratov Shoreovcov.

Dukla nestačila na Košice.

Trenčianski sudcovia nesúhlasia s návrhom na zrušenie krajského súdu

Tridsať sudcov Krajského súdu v Trenčíne sa podpísalo pod stanovisko Sudcovskej rady, ktorá vyjadrila svoj nesúhlas zo zrušením trenčianskeho krajského súdu v rámci pripravovanej reformy justície.

Budova Krajského súdu v Trenčíne.

Bitka a krv na ľade počas tréningu. S Řepíkom sme neverili vlastným očiam, spomína Mário Bližňák

Ako 17-ročný nastúpil proti Michalovi Handzušovi. V drese Vancouveru odohral šesť zápasov a strelil jeden gól. Po návrate do Európy zažil výbornú sezónu v Sparte Praha a striebro z majstrovstiev sveta. Pred rokom Mário Bližňák ukončil hokejovú kariéru.