Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. LIGA SZ

Trenč. Stankovce – Senica 1:0 (1:0)
Bol to dobrý a hodnotný zápas zápas, v ktorom domáci obetavou hrou vydreli najtesnejšie víťazstvo. Výkon hostí nepotvrdzoval ich postavenie v nižších poschodiach tabuľky, u kvalitného súpera sa predstavili snaživým a obetavým výkonom.
Gól: 38. Sedláček. Pred 450 divákmi rozhodoval Ondruš, ŽK: Koprivňanský, Bilý, L. Bajan
Trenč. Stankovce: Tretinár – Poštrk, Barčiak, Bulko, Koprivňanský, Basila, Sedláček, Novák, Ježík, Vrága, Brandis. Striedali Jambor, Palasiewicz.
Senica: Trančík – Ferík, Hrebíček, Bíly, Mihok, Sekáš, T. Bajan, Rábek, L. Bajan, Surový, Mihál. Striedali Joniak, Bílek, Vach
JOZEF KADÁK

Častkovce – Šimonovany
Stretnutie sa nehralo, hostia sa na zápas nedostavili. Údajne kvôli nízkemu počtu hráčov. (PH)

Ludanice – Bánovce 3:1 (2:0)
Vo výbornom zápase, pretože hostia neprišli iba brániť, domáci excelovali. Ludanice nikoho nenechali na pochybách a od úvodných minút jasne dominovali. Už v 23. min. sa presadil Frťala a poslal domácich do vedenia. Ubehlo len deväť minút a domáci sa aj po druhýkrát radovali z gólu. Po zmene strán síce hostia znížili, ale to bolo z ich strany všetko. O tom, že všetky tri body zostanú doma nebolo pochýb, v závere ešte Olvecký spečatil zaslúžene víťazstvo domácich.
Góly: 23. Frťala, 34. Rusňák, 82. Olvecký – 47. Šebo. Rozhodoval: Žáčiková, 300 divákov. ČK: 82. Slovák.
BÁNOVCE: P. Igaz – Valach, Hrabal, Šebo (76. Borcha), Filin, Kostka, Božik, Slovák, Raffay (46. Zajac), Masarovič, Malina.

Hrnčiarovce – Chynorany 1:2 (1:1)
V Hrnčiarovciach sa hral dobrý futbal na oboch stranách. Na úvodný gól, ktorý dali hostia po chybe domácej obrany odpovedali Hrnčiarovce v 32. min. Strelu Gašparíka brankár odvrátil len do strany, kde bol priravený Kurinec. V 47. min domáci nepotrestali faul na Polakoviča. Tomu v streľbe zabránili hostia za cenu faulu, nariadenú penaltu zahodil Adámek. Druhý gól v sieti Kuzmu ide na vrub nerovného terénu, keď lopta z kopačky Hvišča zo 16 m pred jeho rukavicami nabrala nečakaný smer. Víťazstvo hostí je zaslúžené, domácim sa nedarilo premieňať svoje príležitosti, za bojovnosť si však pochvalu zaslúžia.
Góly 32. Kurinec – 27. Vrábel, 66. Hvišč. ŽK: 23. Klinovský – 25. Parkan, 60. Bezák, rozhodoval Šimon, 150 divákov
Chynorany: Gajdoš – Bošanský (88. Gajdoš), Štalník, Parkan, Vrábel, Matavka, Masti (65. Hvišč), Košík, Bezák, Mikula, Ondrejkovič.
IVAN JARIABKA

N. Dubnica – Skalica 1:2 (1:1)
Domáci začali vlažne. Z čoho vyplynul gól hostí v 10. min, jeho autorom bol Lašák. Po góle sa domáci spamätali, začali hrať svoju hru a mali šance. V 35. min najlepší hráč Nosický z 25 metrov vyrovnal na 1:1. Po prestávke domáci začali profesorsky a v 56. min na to doplatili. Druhý gól Skalice dal Kubík. Nová Dubnica pridala, no šance jej hráči nedokázali premieňať a zápas prehrali.
Góly: 35. Nosický – 10. Lašák, 56. Kubík.
N. Dubnica: Kiačik – Burdej, Gramblička, Štiffel, Juriga, Nosický, Haviar (T. Ďuriš), Ruman, Beňo, Dohál (Hanták), Bortel (Adamčík).
M. DUŠIČKA

Borčice – Solčany 2:1 (2:0)
V 2. min skúšal šťastie zdiaľky Decký a v 4. min otvoril skóre po sóle Káňa. O minútu ten istý hráč bočnú sieť. V 18. min zaváhal v šanci Kozík a v 22. min hlavičkoval po rohu Decký vedľa. Neujal sa ani jeho ďalší pokus. Hostia pohrozili po rohu J. Klačanským. Sedláček mieril v 32. min vedľa, rovnako ako v 36. min Krško. V 45. min z uhla zvýšil Káňa na 2:0. Roháč pohrozil po rohu, ale hostia vykopli z prázdnej brány. Roháč v 57. min mieril vedľa prázdnej brány, v 66. min Kuric trafil iba brankára a v 68. min pred Balážikom zachraňoval Kopčan. Soboňa strelou v 76. min strelou k žrdi znížil na 2:1. V 83. min Decký strieľal nepresne a v 89. min Matej Ambróz zahodil šancu na vyrovnanie. V 90. min mohol zvýšiť Sedláček, ale trafil iba žrď.
Góly: 4. a 45. Káňa – 76. Soboňa.
Borčice: Kopčan – Staňo, Decký, Štrbák, Mečiar (Kuric), Kopačka, Kozík (Kočka), Gábor, Sedláček, Krško, Káňa (Roháč).
(VES)

Ostatné výsledky: Nitr. Pravno --Bošany 2:1 (1:1), Piešťany – Kanianka 1:5 (1:2).

1. Ludanice 25 21 2 2 76:18 65 (+26)
2. Borčice 25 17 4 4 66:24 55 (+16)
3. Tr. Stankovce 25 17 4 4 58:20 55 (+16)
4. Skalica 25 14 3 8 56:33 45 (+9)
5. Bánovce 25 14 3 8 43:41 45 (+9)
6. Chynorany 25 12 3 10 42:53 39 (+3)
7. Piešťany 25 10 5 10 65:45 35 (-4)
8. Kanianka 25 8 8 9 53:46 32 (-4)