FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Trenč. Turná – Stará Turá 2:0 (0:0)
Domáci hráči konečne po sérii nevydarených zápasov začali od úvodného hvizdu „búšiť“ do hostí a hneď v prvej minúte nastrelili konštrukciu bránky P.Chorvátom. Celý prvý polčas mali domáci prevahu no nedokázali streliť gól, hoci mali šance. Do druhého polčasu išli obidve mužstvá s cieľom streliť gól. Podarilo sa to však iba domácim, keď v 55 min. Poruban L. premenil pokutový kop. Hoci sa hostia snažili vyrovnať a ich akcie vyzerali niekedy nebezpečne, no domáca obrana zahrala na 100%. Počas celého zápasu si domáci hráči plnili zodpovedne svoje úlohy, pekne si prihrávali, videli sa, niekedy si zahrali i „bago“ so súperom a v podstate svojho súpera nepustili do vážnejšej akcie. Bodku za zápasom dal v 90 min. Sivák M., keď po dlhom brankárovom výkope sa pozrel, že brankár hostí je viac z brány ako má byť a v pohode ho prehodil.
Góly: Poruban, Sivák, ŽK: 1-2, rozhodoval: Ševčík, 100 divákov
V. Chlapík

Chocholná-Vel. – Čachtice 1:1 (0:1)
Domáci tím nastupoval na tento zápas s jednoznačným cieľom odčiniť nespravodlivú remízu z jesennej časti. Celý prvý polčas sa hral iba medzi 16-tkami, domáci si nevedeli vytvoriť žiadnu šancu, až prišla 40. min, hostia kopali rohový kop, čo je veľká slabosť domácich, čo sa potvrdilo a po hlavičke Trebatického bolo 0:1. V druhom polčase domáci tlačili súpera ako len mohli, ale do šancí sa dostávali iba sporadicky. V 75. min tréner domácich poslal na ihrisko Norberta Cingela, ktorý ešte v 39 rokoch stále vie prinútiť hráčov k lepšiemu výkonu. Po tomto presunutí Martina Kozárca do útoku hra ožila a vyrovnanie viselo na vlásku. Lenže z množstva šancí domáci nič nevyťažili. Až prišla 92. min, keď kapitán mužstva M. Lobík vystrelil spoza 16-tky a trafil presne k žrdi a vykúpil domácich od prehry – 1:1. Po tomto góle rozhodca ukončil zápas.
Góly: Lobík – Trebatický, ŽK: 1-2, rozhodoval: Maretta, 200 divákov
Vladislav Chlapík

Kálnica – Trenč. Teplá 1:1 (1:1)
Domáci oslabení o viacerých hráčov základnej zostavy odohrali proti mužstvu z čela tabuľky minimálne vyrovnané stretnutie, keď k výhre mali bližšie ako technickejší hostia. Vedenia sa ujali domáci z pokutového kopu po faule na Jendrušáka, ktorý premenil Peter Vojtech, čím upokojil nervozitu domácich. V ďalšej časti hry sa striedali útoky na oboch stranách, vyrovnanie hostí prišlo v 33. min, kedy Šubert vydarenou strelou pod brvno takmer z 30 m prekvapil inak výborne chytajúceho brankára domácich Jána Kotulu. V druhom polčase najskôr hostia niekoľko šancí zbrklo zahodili a ďalšie minimálne 3 zneškodnil domácich brankár. Domáci nezostávali hosťom nič dlžný a ich časté útoky musela obrana zastavovať i za cenu faulov. V 65. min bolo problematické zastavenie Mareka Hladkého prenikajúceho v 16-tke v gólovej príležitosti. V 75. min sa zaskvel peknou strelou Peter Vojtech, keď odrazenú loptu od tyče domáci útočníci zbrklo zahodili. V 80. min to bol opäť P. Vojtech, ktorý v 16-tke prechádzal obranou hostí a bol faulovaný, za čo rozhodca nariadil pokutový kop. Brankár hostí Čupalka však vystihol strelu domáceho kapitána Trgu k ľavej tyči a túto vyrazil a zachárnil hosťom remízu, ktorá však popravde povedané je spravodlivým vyjadrením síl na hracej ploche. Pred sobotnou návštevou temer 80 divákov rozhodoval Pavlovič. I v Kálnici sa potvrdzuje, že hrať futbal v sobotu alebo v nedeľu dopoludnia (najvyššia oblastná súťaž) nie je pre divákov, ale len pre to, aby sa odohral, čo je na škodu veci.
Góly: Vojtech P.- Šubert, ŽK: 2-1, rozhodoval: Pavlovič, 80 divákov
Dušan Filip

Soblahov – Veľká Hradná 6:2 (1:1)
Po troch prehrách v rade bolo cieľom domácich bodovať. Domáci svoj cieľ začali napĺňať od úvodu stretnutia, keď pred bránou hostí bolo neustále horúco. Skóre otvoril v 15. min Vojtek dorážkou do odkrytej brány. Hostí tento gól prebral a v 19. min vyrovnal Kováč Karol. Obraz hry sa však nezmenil a hráči Soblahova si neustále vytvárali tlak a šance, žiaľ bez gólového efektu. V 50. min ich do vedenia posunul Halgoš po presnom centri Taliana. Už sa zdalo, že domáci prevezmú zápas do svojej réžie, avšak z ojedinelého protiútoku Ježík Peter vyrovnal na 2:2. Zo strany hráčov V. Hradnej to však bolo všetko a domáci svojou celozápasovou snahou dokázali v ďalšom priebehu už i premieňať šance, čoho výsledkom boli góly – 63. Vojtek peknou hlavičkou prehodil brankára, 78. min Talian zužitkoval presnú nahrávku Sýkoru, neskôr Sýkora zakončil svoj únik gólovou strelou a v 86. min spečatil víťazstvo Huszlicska.
Góly: Vojtek 2, Halgoš, Talian, Sýkora, Huszlicska – Kováč Karol, Ježík Peter. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Thao, 150 divákov
Marián Šedivý

Kľúčové – Dubodiel 1:1 (0:1)
Gól domácich: Nanák
Patrik Kiačik

Dolná Poruba – Horné Srnie 1:0 (1:0)
V Dolnej Porube sa stretli 3. a 4. tím tabuľky a to bolo vidieť aj na výkone oboch tímov. Zápas začal v nervóznom tempe. Domáci už v 28. min využili priamy kop, ktorý realizoval Horniak peknou strelou do horného rohu brány. Neistého brankára hostí už nedokázali domáci do polčasu prekonať. V druhom polčase sa brankár hostí trocha zlepšil, keď pár dobrých šancí zneškodnil, ale na celom zápase sa podpísala úvodná nervozita a za futbalovej šťasteny sa zápas podarilo do víťazného konca dotiahnuť domácim.
Gól: Horniak Marek. ŽK: 2-3. Rozhodoval: Cintula, 100 divákov
Milan Suchý

Melčice-Lieskové - Bzince p/J. 2:1 (1:1)
Domáci proti súperovi z posledného miesta v tabuľke sa od úvodu snažili hrať aktívne a v 5 minúte sa ujali vedenia gólom Vendžúra. Po tomto góle hostia pridali na dôraze a v 20 minúte vyrovnali. Do konca polčasu sa stav stretnutia nezmenil napriek tomu, že hostia boli rýchlejší a nevyužili niekoľko gólových príležitostí. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, keď prišla 68 minúta a Motyka asi z 50 m po priamom kope dal druhý gól domácich, kedy lopta preskočila brankára. Po tomto vedúcom góle hostia poľavili a i napriek snahe domácich sa už do konca stretnutia nepodarilo zmeniť stav stretnutia.
Góly: Vendžúr, Motyka – Chorvát. Rozhodoval: Podmajerský, 120 divákov
(kal)

Ľuborča – Horná Súča 5:0 (2:0)
Celý zápas sa odohral v jasnej réžií domáceho tímu, ktoré malo po celý čas veľkú územnú prevahu a z množstva šancí dokázalo 5 premeniť. Skóre otvoril v 38. min Belko, keď využil dieru v obrane hostí. V 43. min pridával zblízka druhý gól Trška. Po zmene strán v 54. min peknou strelou Trška zvýšil na trojgólový rozdiel. V 80. min po samostatnej akcií pridal Jurenka 4. gól a o dve minúty svojím tretím gólom Trška uzavrel skóre. Hostia, ktorí podali odovzdaný výkon počas celého stretnutia nedokázali ani raz ohroziť domácu bránu a tak domácim stačil aj priemerný výkon na vysoké víťazstvo. Futbalisti Ľuborče len potvrdili, že sa im proti Hornej Súči darí, veď v posledných 3 sezónach vyhrali všetkých 6 vzájomných stretnutí a nastrieľali v nich 28 gólov.
Góly: Trška 3, Belko, Jurenka ŽK: 0-1, rozhodoval: Bušo, 150 divákov