Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Kočovce – Kamenec p/Vt. 4:2 (1:0)
V 10. min po centri Benka strieľal Timko vedľa. V 12. min mali hostia šancu ale nedali. V 18. min domáci nedali gól z vyloženej príležitosti. V 19. min Benko vystrelil po rohovom kope, ale brankár chytil. V 21. min hostia z ojedinelého protiútoku nedali. V 25. min Doboš ideálne trafil horný roh hosťujúcej brány. V 43. min Timko vo vyloženej šanci nedal. V 58. min Hošek zvyšoval na 2:0 po dlhej prihrávke Šmelka. V 67. min hostia znížili na 2:1 Šimom. Po rýchlom protiútoku v 73. min nepremenil Šimo ideálnu šancu a domácich podržal dorastenecký brankár Motola. V 75. min po hlavičke Krissa strieľal na 3:1 s prehľadom Hošek. V 78. znižoval opäť Šimo na 3:2. Za tohto stavu mal vyloženú šancu hosťujúci Pisár, avšak prestrelil bránu. V 90. min uzavrel Doboš na 4:2.
Góly: 27., 90.Doboš, 58., 75. Hošek – 68., 78. Šimo. Rozhodoval: Lászlo, 200 divákov
KOČOVCE: Motola – Briška, Šmelko, Šorec, Šumaj, Benko, Bameš, Doboš, Hošek, Kriss, Timko (Pichler)
PETER HRUŠÍK

Púchov B – H. Poruba 3:2 (2:1)
V 6. min po faule na Vlasatého Salomonovu jedenástku vyrazil D. Staňo. O šesť minút R. Puček z otočky otvoril skóre – 0:1. Taldova strela v 16. min nerobila brankárovi problémy a v 18. min Ondrička mieril vedľa. V 24. min Salomonova strela bola nepresná a o tri minúty Janoško neuspel, rovnako ako v 33. min. Do tretice Janoško v 38. min prestrelil. V 41. min po po Mojíkovom centri P. Pagáč hlavou vyrovnal a o minútu Salomon z uhla dostal domácich do vedenia. V 63. min Hrnčiarik vychytal Janoška. P. Pagáč v 71. min nedosiahol v šanci na loptu, ale o dve minútu po sóle z polovice zakončil Janočko po peknej kľučke - 2:2. T. Staňo v 79. min netrafil bránu a v 82. min Prostinákovu strelu Hrnčiarik vyrazil. Talda v 88. min neposlal loptu do šibenice, ale v 90. min Salomon po obídení brankára strelou do prázdnej brány rozhodol o dôležitej výhre Púchova B.
GÓLY: 41. P. Pagáč, 42. a 90. Salomon - 12. R. Puček, 73. Janoško.
H. PORUBA: D. Staňo – Marcel Živčic, Bagin, Kasenčák (Leško), Krajči, Papp, Janoško, Buchta, R. Puček, T. Staňo, Prostinák.
(JG)

Tr. Jastrabie – Nováky 2:2 (1:1)
Domáci vedomí si 3 víťazných zápasov z minulých kôl a v ďalšom zápase chceli potvrdiť úspešnú sériu. Začiatok zápasu tomu však nenasvedčoval, našťastie hostia nepremenili pokutový kop. V ďalšom priebehu domáci zvýšili aktivitu, čoho výsledkom bol vedúci gól zo 40. min, na čo hostia odpovedali ešte do polčasu v 45. min gólom do kabín. V druhom polčase domáci zvýšenou snahou sa opäť ujali vedenia, keď gól vsietil opäť Sidor, avšak hosťom sa o 8 minút podarilo vyrovnať na konečných 2:2. Po tomto góle sa zápas už iba dohrával.
Góly: 40., 50 Sidor – 45. Štefanička, 58. Nemec. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Sárai, 50 divákov.
TR. JASTRABIE: Hruška – Glasa M., Doktor, Fodrek, Fisher, Praženec, Jandák, Vavro, Mikušík, Halasz, Szidor (Glasa R., Gendera, Beleš)
Július Glasa

Oslany – Nová Ves 1:4 (0:1)
Za stáleho dažďa sa hral dôležitý zápas. Domáci potrebovali body na záchranu. Hostia, ak chcú postúpiť z druhého miesta, tiež nemohli prehrať. Už v 9. min bol vzruch pred bránou, keď domáci Gáži strelil do žrde. Vzapätí sa vyznamenal osliansky brankár Greguš, keď zlikvidoval šancu Jambora. Jediný gól v prvom polčase padol v 32. min, keď Koritina hlavičkou nedal šancu brankárovi. Druhý polčas bol rušnejší, hneď v úvode ušiel domáci Oršula od polovice ihriska. Jeho strela tesne minula bránu. V 60. min R. Štálnik prihral dozadu Košovskému a ten z 20 metrov trafil do šibenice. Oslančania si následne vybrali nešťastnú šesťminútovku, keď od 66. – 71. min inkasovali tri góly. V 66. min striedajúci Ondris prvým dotykom s loptou skóroval. O dve minúty Hanko zvýšil na 3:1. A o ďalšie tri min presne trafil spoza šestnástky Némethy.
GÓLY: 60. Košovský – 32. Koritina, 66. Ondris, 68. Hanko, 71. Nemethy, R: Jurena, 100 divákov.
NOVÁ VES: Grznár – Gučík, Hujík, Gablech, Šupka, Hanko, Gabriš, Koritina, Jambor, Petrus, Némethy, str. Lorenčík, Ondris, Urban.
(DB)

Brezová p/Br. – Podolie 6:1 (5:0)
Na úvod zápasu bol domácim odovzdaný pohár ako víťazovi 5. ligy. Primátorka mesta blahoželala mužstvu k dosiahnutému úspechu. Celý zápas sa niesol v znamení postupu domáceho mužstva. Domáci súpera jasne prevalcovali.
Góly: 3., 11. Šarudi 21. Beňa 41. Petráš, 43. Pavlovič (11 m), 84. Duška – 48. Križák. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Meňhart, 500 divákov.
BREZOVÁ: Chodúr – Marík, Nosko (Duška), Miča, Pavlovič (Šebo), Šarudi, Pavlík, Nižník, Petráš, Gunda, Beňa (Harasník)
PODOLIE: Bango (Vojtech) – Hrušovský, Ščepko, Majerník (Bobotský), Hrušovský, Klčo, Červeňanský, Luštík, Ivana, Križák, Gúčik.
(JV)

V. Bielice - Selec
- nehralo sa
Hostia prišli na zápas ráno o pol jedenástej, ale keďže ŠTK nariadila odohrať všetky zápasy v rovnakom termíne o 17. hod., tak toto stretnutie sa neodohralo.

Ostatné výsledky: Z.Kostoľany – Ladce 1:0 (0:0). Veľké Uherce - Prečín 2:0 (1:0).

1. Brezová p/Br. 29 27 1 1 93:13 82 (+37)
2. Nová Ves n/V. 29 25 1 3 98:25 76 (+34)
3. Kočovce 29 24 3 2 85:30 75 (+30)
4. Z. Kostoľany 29 14 2 13 40:49 44 (-1)
5. Ladce 29 12 4 13 53:43 40 (-2)
6. V. Uherce 29 11 6 12 46:49 39 (-6)
7. Prečín 29 10 6 13 51:60 36 (-6)
8. Tr. Jastrabie 29 9 8 12 38:41 35 (-10)
9. Nováky 29 10 4 15 48:55 34 (-8)
10. V. Bielice 28 9 7 12 35:48 34 (-8)
11. Púchov B 29 11 1 17 55:74 34 (-11)
12. Podolie 29 10 2 17 42:67 32 (-10)
13. H. Poruba 29 9 3 17 37:50 30 (-12)
14. Kamenec p/Vt. 29 8 6 15 44:68 30 (-12)
15. Oslany 29 8 5 16 41:64 29 (-16)
16.Selec 28 4 1 23 28:98 13 (-29)

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Punč na námestí tento rok nebude. Trenčín zrušil Vianočné trhy

Na Mierovom námestí však bude svietiť vianočný strom a výzdobu centra mesta doplnia nové prvky.

Megainvestícia v Novom Meste nad Váhom. Ako bude vyzerať nové kúpalisko a plaváreň?

Novomestská radnica predstavila víťazný návrh z architektonickej súťaže na vybudovanie mestskej plavárne, kúpaliska a wellness za asi 12 miliónov eur.