FUTBAL / IV. LIGA SZ

Častkovce – Bošany 5:0 (3:0)
V prvej minúte sa ocitol Ostrovský sám pred brankárom, ale minul cieľ. Vzápätí otvoril skóre Madro po prihrávke Rusnáka. V 13. min sa Ostrovský už nemýlil a zvýšil na 3:0. V závere prvého polčasu pridal tretí úspech Kostelan a domáci viedli rozdielom triedy. Bojovní hostia nastreli žrď Šestákom. V závere duelu opäť exceloval domáci Ropspol, keď Kostelan zvyšoval na 4:0. Skóre zápasu uzavrel dobre hrajúci Madro, po najkrajšej akcii zápasu, po prihrávke na jeden dotyk s Gažom a stanovil zaslúžený výrazný výsledok pre domácich.
Góly: 2. a 70. Madro, 44. a 74. Kostelan, 13. Ostrovský. Pred 200 divákmi rozhodoval Poništ. ŽK: Luža, Šesták, Kontúr, Sroka.
Častkovce: Lančarič – L. Rusnák, Korytina, Gono, Čechvala (61. Hikel), Gažo, Luža, M. Rusnák (67. Burza) Kostelan, (67. Maráz), Madro, Ostrovský.
Bošany: Vlnka – Kapusta, Jamrich, Kontúr, Sroka, (62. Vrábel), Šesták, Kostolný, Lacena, Patranec, Husár, Murko, (79. Guniš).
PETER HALIENKA

Solčany - Bánovce 1:2 (1:1)
Góly: 9. Soboňa, 29. Masarovič, 60. Borcha
Zápas sa odohral na dobre pripravenom teréne. V úvode zápasu strelil prvý gól domáci Soboňa. Neskôr v 29. minúte sa podarilo hráčovi hostí Masarovičovi vyrovnať na 1:1. V závere polčasu bol zvýšený tlak domácich ale bezvýsledne. Narazili na skúsenú obranu hostí. V úvode druhého polčasu strelil rozhodujúci gól Borcha. V 57. minúte musel opustiť ihrisko hráč hostí Zajac za hrubý faul.
ČK: 57. Zajac. Rozhodoval: Šimon. 250 divákov.
BÁNOVCE: Igaz - Borcha (85. Zita), Hrabal, Zajac, Filin, Jamrich, Božik, Raffay, Mikuš, Masarovič, Navrátil (73. Kostka)

Piešťany – Tr. Stankovce 3:1 (1:0)
Hostia pricestovali v úlohe favorita, ale domáci mali dobre zabezpečenú defenzívu. V 21. min premenil Krajčovič pokutový kop za faul na prenikajúceho útočníka domácich. Druhý gól pridal Gvozdenovič po prestávke z rýchleho protiútoku. V 73. min kopali penaltu aj hostia. Na dvakrát loptu do siete poslal Brandis, keď prvú strelu Bulák vyrazil. Hostia vycítili príležitosť na zmenu stavu, ale opäť po brejku a vyšachovaní obrany inkasovali tretí gól v 86. min z kopačky Sýkoru.
Góly: 21. Krajčovič (11 m), 54. Gvozdenovič, 86. Sýkora – 73. Brandis (11 m)
ŽK: Vavrík, Krajčovič, Kukuč – Brandis, Vrágar, rozhodoval Miksa, 220 divákov.
Piešťany: Dulák - Vavrík, Bartošek, Masár, Bílik, Bábsky (80. Mišeník), Žamba, Krajčovič, Kukuč, Gvozdenovič, Sýkora
Tr. Stankovce: Haško – Poštrk, Vrága, Bulko, Gieci, Basila, Sedláček, Záhumenský, Ježík, Jambor (58. Koprivňanský), Brandis.
JÁN ORVISKÝ

N. Dubnica – N. Pravno 1:2 (0:2)
Hostia v prvom polčase získali dvojgólové vedenie, ktoré domáci po prestávke už len dokázali skorigovať striedajúcim Malovcom.
GÓLY: Malovec – Vavro 2.
N. Dubnica: M. Ďuriš, - Juriga, Štiffel, Gramblička, T. Ďuriš, Maník, Fabian (Dohál), Balon (Malovec), Beňo (Hanták), P. Ďuriš, Bortel.
M. DUŠIČKA

Borčice – Senica 2:0 (2:0)
Borčice začali náporom a v 9. min po centri Káňu Sedláček strelou k žrdi otvoril skóre. O dve minúty Trančík chytil Kopačkovu strelu a v 13. min Sedláček prestrelil. V 20. min po rohu Mečiar neprekonal brankára z päťky. Senica mala prvú šancu v 25. min, ale Joniaka obrana zblokovala. Kozík v 36. min prestrelil a v 44. min Deckému po rohu chýbali milimetre. V poslednej minúte po Kopačkovom priamom kope Mečiar zvýšil na 2:0. Po prestávke hostia pridali v 48. min Vach nastrelil žrď. V 59. min Kočkov volej letel ponad brvno a v 68. min čerstvý Humaj zblízka minul bránu. Hostia z protiútoku pohrozili nepresne Bajanom. V 83. min Kopčan vyrazil strelu Bíleho a Kopačkov priamy kop v 90. min skončil tesne vedľa.
GÓLY: 9. Sedláček, 45. Mečiar.
BORČICE: Kopčan – Krško, Decký, Štrbák, Mečiar, Kopačka, Kozík, Gábor, Sedláček (Roháč), Kočka (Humaj), Káňa.
(VES)

Chynorany - Šimonovany 3:4 (1:3)
Góly: 45. Liday, 46. Vrábel, 59. D. Bezák – 8. T. Bezák, 28. Iliáš, 38. a 77. Zaťko.

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce - Kanianka 4:1, Ludanice - Skalica 7:1 (5:1)

1. Ludanice 29 25 2 2 90:19 77
2. Borčice 29 20 5 4 79:26 65
3. Tr. Stankovce 29 20 4 5 67:25 64
4. Bánovce 29 17 3 9 50:45 54
5. Skalica 29 15 3 11 58:50 48
6. Piešťany 29 12 5 12 74:53 41
7. Chynorany 29 12 3 14 46:65 39