Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. LIGA

Trnava B - Nové Mesto n/V. 3:0 (2:0)
Domáci zviazaní povinným víťazstvom znamenajúcim záchranu v súťaži začali aktívne od prvej minúty. V zostave domáceho trénera chýbal Rus i Senegalčania. Prvé ohrozenie brány hostí bolo z kopačky Tomčáka v 16. min, ale jeho volej z 10 m bránu tesne minul. Neujala sa ani hlavička stopéra Kardoša o 4 min neskôr. V 24. min zachránil Rajník, keď Radošovského strelu z priameho kopu vytlačil na roh. Patrik Radošovský, neskôr hlásateľom premenovaný na Hetrik Radošovský, začal svoj strelecký koncert v 36. min, keď pod brvno umiestnil ideálnu prihrávku z ľavej strany od Procházku. Z rovnakej situácie dosiahol druhý gól v 40. min, autorom gólovej prihrávky bol Tomčák. Hostia sa snažili prekonať prehustený stred poľa, ale na upokojenú Trnavu už nič nevymysleli. Jedinú veľkú príležitosť hostí v 50. min zmaril včasným vybehnutím Vojáček. Tretím gólom v 78. min hetrik zavŕšil Radošovský po peknej akcii a nezištnej Tomčákovej prihrávke.
Góly: 35., 39. a 77. Radošovský, ŽK: 35. Stano, 75. Hlaváč, rozhodoval Panák, 150 divákov.
AFC: Rajník – Homér, Gardian, Hlaváč, Horúcka, Balocký, Ščepko, Šebek (86. Trebatický), Stano (72. Vyzváry), Hulínek, Osuský. Tréner P. Mráz.
ŠTEFAN HORVÁTH

Moravany - Nemšová 1:2 (1:1)
Na šmykľavom teréne sa hralo stretnutie vo vlažnom tempe. Viac z hry mali v prvom polčase hostia, i keď sa už v 5. min ujali vedenia domáci. Po rohu Lenivého sa hlavou presadil Chebeň. Po góle sa uspokojili s vedením a prenechali iniciatívu hosťom. Tí si vypracovali niekoľko príležitostí a v 20. min vyrovnal Kresánek hlavou po centri ex Dubničana Suchého. Hlavička Ďuďáka v 26. min skončila na tyči domácej brány.
V druhom polčase Moravany hru vyrovnali. Viesť mohli 54. min, ale Lenivý nedotiahol dobrú akciu v pokutovom území. Ani Bernát v 74. min nezúžitkoval prihrávku Chebeňa. Potom prišlo zaváhanie celej domácej obrany i brankára a v 84. min strelil Laco víťazný gól. Remízu si tak domáci nedokázali udržať a v závere mohli ešte inkasovať tretí gól.
Góly: 5. Chebeň – 20. Kresánek, 84. Laco, ŽK: 67. Malinovič – 15. Laco, 58. Červený, rozhodoval Černek, 262 divákov.
OTJ: Grežo – Gligič, Glos, Lančarič, Lenivý, Bernát, Chebeň, Koprna (46. Juriš), Varga, Moravčík, Malinovič. Tréner Figura.
FKS: Bobot – Červený, Kresánek, Ďuriš, Ďuďák (66. Belica), Laco, Trška (61. Batelka), Paraska, Schlesinger, Častulín (78. Bahno), Suchý.
RUDOLF ZELENAY

Ostatné výsledky: Vrbové – Slovan B 2:0 (1:0), SFM Senec - FC Nitra B 2:2 (0:1), DAC Dun. Streda - FK Púchov 2:3 (0:3), PŠC Pezinok - FK Rača 1:0 (0:0), ŠKP Dúbravka - Artmedia Bratislava B 1:3 (1:2), Vráble - Topoľčany 2:1 (0:1).

1. Dun. Streda 30 18 3 9 54:29 57 (+12)
2. Púchov 30 16 8 6 42:33 56 (+11)
3. Nemšová 30 16 7 7 40:27 55 (+10)
4. SFM Senec 30 14 8 8 43:31 50 (+5)
5. Nové Mesto 30 15 5 10 36:29 50 (+5)
6. Vráble 30 13 8 9 37:20 47 (+2)
7. FC Nitra B 30 13 7 10 38:38 46 (+1)
8. Artmedia B 30 12 6 12 45:43 42 (-3)