Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. LIGA

Myjava - Nové Zámky 4:1 (2:1)
Súboj dvoch mužstiev jari skončil zaslúženým víťazstvom Myjavy, ktorá si udržala neporaziteľnosť. Už v 1. min našla prihrávka Zvereca Bučeka, ktorý krížnou strelou skóroval - 1:0. V 18. min Kročianov gól pre ofsajd neplatil, ale Kosík zvýšil hlavou. Tempo hry väčšinou udávali domáci. Lenže gólom do šatne Hlavačka znížil. Po zmene strán hostia ožili a útoky sa prelievali. Viackrát sa výbornými zákrokmi prezentoval brankár Balogh. Novozámčania mohli vyrovnať v 60. min, keď Mlynárovu prudkú strelu vyrazil Solnička na roh. Záver patril opäť domácim - Buček sa presadil zo skrumáže po rohu a skóre uzavrel volejom Podmajerský.
Góly: 1. a 82. Buček, 24. Kosík, 90. Podmajerský - 45. Hlavačka. R Fehér, 300 divákov.
SPARTAK: Solnička - Kumančík, Stančík, Kvasnica, Bruško, (67. Hyža), Zverec, Kosík (82. Podmajerský), Manák, Buček, Černáček, Kročian (38. Viselka). Tréner V. Hyža.
MILAN VRÁNA

Štúrovo - Dubnica B 0:1 (0:0)
Stretnutie sa odohrávalo vo veľmi vlažnom tempe, bez veľkého nasadenia z oboch strán. Domáci, po splnení cieľa zachrániť sa, hrali bez motivácie. Hostia sa snažili presadzovať kombinačnou hrou, no do prestávky to bolo bez streleckého efektu. Po nej boli ich akcie predsa len nebezpečnejšie. V 56. minúte skončila ešte Vladova strela na tyči, no o necelých desať minút už Ulrich trafil do čierneho, keď krásnou strelou zakončil kombinačnú akciu. Zápas sa už potom len dohrával prakticky bez divákov, ktorí dali prednosť televíznemu prenosu z ME.
Gól: 65. Ulrich. R Žákech, bez kariet, 100 divákov.
ZTS B: Igaz - Beňa, Duga, Bajza, Horný, Straka, Petrík, Matejov, Vlado, Ulrich (88. Lauko), Ranuša. Tréner Kramlík.
JÁN ORAVEC

Šamorín - D. Vestenice 0:0
Domáci hráči potrebovali k záchrane bezpodmienečne bodovať, čo sa im napriek oklieštenej zostave podarilo. V prvom polčase sa hralo medzi šestnástkami s minimálnym počtom šancí. Tie prišli až po zmene strán. V 48. min. vyrazil nebezpečný strieľaný center Szöllosa z ľavej strany na roh brankár hostí Jurenka. Potom skončila bomba E. Soósa na obrane súpera. D. Vestenice boli ku gólu najbližšie v 79. min., ale akciu do úspešného konca nedotiahli. Štyri minúty pred koncom zase po brejku Bagina strieľal vysoko nad Szerda, Šamorínčania napokon umnou hrou remízu ustrážili a spríjemnili si tak oslavy mestských dní.
R Formel, ŽK: T. Soós, Kovács - Zimmer, Gajdoš, 150 divákov.
VEGUM: Jurenka - Zimmer, Kurbel, Laurinec, Koreň, Šorec (79. Katrena), Cíger, Cserge, Minich (40. Papranec), Obert, Gajdoš (84. Ďuriš).
ERVÍN SARMANY

Ostatné výsledky: J. Bohunice - Domaniža 2:0 (2:0), Gabčíkovo - Neded 3:1 (1:1), Led. Rovne - Galanta 0:0, Partizánske - V. Ludince 2:1 (1:0), Pov. Bystrica - ČFK Nitra 1:0 (1:0)
1. J. Bohunice 30 17 7 6 43:16 58 (+13)
2. D. Vestenice 30 16 8 6 49:23 56 (+11)
15. Šamorín 30 8 8 14 27:46 32 (-13)
16. Partizánske 30 8 7 15 40:54 31 (-14)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 15 - Jančovič (Led. Rovne), 12 - Lagín (Domaniža), Paštiak (Neded), Bukovič (Nové Zámky), 11 - K. Csicsay (Gabčíkovo), Hrnčík (P. Bystrica), 10 - Ulrich (Dubnica B), Öszi (Šamorín), 9 - Svoboda (Domaniža), Kosík (Myjava), Varhaník (P.Bystrica)

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 6 892

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Pred nemocnicou v Bánovciach nad Bebravou pribudnú okrasné dreviny

Samospráva Bánoviec nad Bebravou pripravuje novú výsadbu v rámci revitalizácie centra mesta. Nové dreviny by mali pribudnúť pred nemocnicou, informovala radnica.

Bánovce nad Bebravou: Zomrel mestský poslanec Milan Igaz

Vo veku 64 rokov zomrel v stredu (25.11.) bánovský mestský poslanec Milan Igaz. Informovala o tom primátorka Rudolfa Novotná.

Penalty v Bošáci a Turnej v nadstavenom čase? Obe boli, hovorí líder Zamaroviec Tibor Drienka

Jeseň zvládli vo veľkom štýle. Zamarovce zimujú na prvom mieste so solídnym sedembodovým náskokom. O prvej časti sezóny sme sa porozprávali s funkcionárom a stopérom Slovana Tiborom Drienkom.