Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Stará Turá – Handlová 0:3 (0:1)
Staroturanci nezačali v súťaži dobre a ďalšie straty v domácom prostredí by boli povážlivé. Hostia začali otvorene a útočne, už v 1. min dali gól, ktorý však rozhodca neuznal a v ďalších minútach stále ohrozovali domáceho gólmana. Úsilie korunovali v 12. min gólom Andrejčáka – 0:1. Do polčasu pokračovali v útočení, ale strelecká nepresnosť ich pripravila o lepší výsledok. Domácich prakticky nepustili do vážnej šance. V druhom polčase domáci čiastočne vyrovnali hru, ale hostia boli stále útočnejší a nebezpečnejší. V 59. min domáci obranca vykopával loptu z prázdnej brány. V 82. min Uríček z 30m zvýšil na 0:2, o 3 min bola nastrelená žrď domácej brány a 3 min pred koncom Hliva spečatil výsledok na 0:3. Výsledok zodpovedá priebehu zápasu, hostia ukázali domácim futbalovú modernu a nedopustili ani ohrozenie svojho brankára.
Góly: 13. Andrejčák, 82. Uríček, 87. Hliva. ŽK: 1-3. Rozhodoval: Dohnanská, 230 divákov
STARÁ TURÁ: Černák – Bohunický, Strelík, Jaroš, Kubáň, Durec, Toth, Magula, Veng, Vyskuk, Peterka (Beno, Borga)
Jaromír Štefánik

Nová Ves n/V. – V. Uherce 4:0 (2:0)
Od začiatku stretnutia hostia i keď neohrozili domácu bránu osobným bránením dokázali eliminovať útoky domácich hráčov. V 18. min sa ale ideálne uvolnil v 16-tke Ondris a po faule na neho bezpečne pokutový kop premenil Petruš. V 36. min Ondris prihral po zemi pred bránu súpera, hosťujúci obranca dokázal iba slabo odkopnúť a Maraz prudkou strelou zvýšil stav na 2:0. V 56. min z Petrušom zahratého trestného kopu hlavou v páde pridal svoj druhý gól Maraz. Následne hosťujúci Brtoš sa ocitol sám pred bránou, ale prestrelil. Skóre stretnutia uzavrel v 85. min Janega, keď sa najlepšie zorientoval po rohovom kope.
Góly: 18. Petruš (11 m), 36., 56 Maraz, 85. Janega. ŽK: Hujík, Hanko, Petruš (domáci). Rozhodoval: Ďatko, 150 divákov
NOVÁ VES: Grznár – Gúčik, Hujík, Ondris, Šupka, Hanko, Gábriš, Janega, Maraz, Petruš, Urban (Galbavý)
V. UHERCE: Dobiáš – Pauko, Gubka, Briadka, Svrček, Poliak, Cifrík, Brtoš, Král, Kováč R., Beliansky (Kováč T., Zeleník)
Pavol Pristaš

D. Poruba – Šimonovany 4:2 (2:0)
Domáci po víťazstve z minulého kola začali aktívne a už v 5. min sa ujala strela Doričku – 1:0. V závere polčasu poistil vedenie hlavou Galko. V druhom polčase sa hra trocha vyrovnala, aj keď sa zranil gólman hostí a do brány nastúpil hráč dokázali hostia znížiť Svoradom na 2:1. V 80. min Dorička opäť rozjasal domácich priaznivcov, v nadstavenom čase hostia znížili Lukášom Svoradom na 3:2 a pekný lobom striedajúci Tomáš Suchý zavŕšil na 4:2.
Góly: 5. Dorička, 41. Galko, 80. Dorička, 90+. Suchý T. – 77. Svorad T., 90+ Svorad L.
ŽK: Lacko – Straka, Macega
Rozhodoval: Belanský, 300 divákov
Milan Suchý

Nováky – Podolie 4:0 (0:0)
Diváci sledovali zápas dvoch rozdielnych polčasov, v prvom mali domáci niekoľko sľubných príležitostí, ale Pilch, Kučerka ani Gatial neboli úspešní. Druhé dejstvo začalo obrovskou šancou hosťujúceho Križáka, ale ten v 53. min netrafil ani prázdnu bránu. Hostia pykali už o dve minúty, keď najnižší hráč na ihrisku Kučerka po centri Vojtasa hlavou otvoril skóre. Už v 59. min po ďalšej hlavičke Pilcha bolo 2:0. V 64. min domáci brankár vyrazil tvrdú strelu Vrábela a to bolo zo strany hostí všetko. V 71. min Nováčan Škríp tesne minul bránu, ale v 76. min si to vynahradil, keď zvýšil na 3:0. Skóre zápasu uzavrel Michalička, keď v 90. min po dobre rozohranom trestnom kope nekompromisnou strelou uzavrel skóre.
Góly: 55. Kučerka, 59. Pilch, 77. Škríp, 90. Michalička. R: Boleček, 150 divákov.
PODOLIE: Vojtech – Mizerák, Ščepko, Jurík, Hrušovský, Koritina, Červeňanský, Vrábel, Ivana, Križák, Augustín, str: Bangom, Čechvala.
(ĽĎ)

Tr. Jastrabie – V. Bielice 3:1 (1:0)
V hodovom zápase domáce mužstvo chcelo potvrdiť predchádzajúce výsledky, čoho snahou bol vedúci gól v 30. min. Aj po tomto góle domáci pokračovali vo vyvíjaní tlaku na bránu, avšak výsledok sa do polčasu už nezmenil. V druhom polčase domáci pokračovali v tlaku, čoho výsledkom boli dva utešené góly. Chybu krásy utrpel výsledok v poslednej minúte, keď sa podarilo hosťom znížiť.
Góly: 30. Sidor, 67. Halas, 83. Jurčák – 90. Bilík. ŽK: Praženec - Sedláček. Rozhodoval: Štefanec, 300 divákov
TR. JASTRABIE: Mikloš – Glasa M., Doktor, Fodrek, Halas, Praženec, Jandák, Pavlo, Sidor, Glasa R., Jurčák (Kendera)
V. BIELICE: Milo – Fabo, Kalfáš, Špánik, Kotlárik, Bystriansky, Kundala, Olach, Minárik, Sedláček, Turčan (Bilík)
Július Glasa

Ostatné výsledky: Kamenec p/Vt. – Prečín 4:0 (0:0), Oslany – Z. Kostoľany 2:1 (1:1), Ladce - Visolajte 2:1 (1:1)

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 629

Odberné miesta v okrese Trenčín má najviac ľudí navštíviť cez víkend.

Čaká nás ďalšie kolo testovania.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.

Na cestách pozor na snehové jazyky.

V Trenčíne chcú počas víkendu otvoriť 36 odberných miest

Mesto Trenčín chce počas víkendu testovať antigénovými testami v 36 odberných miestach. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Plošné testovanie na Covid-19:Zdravotník odoberá vzorku.