Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. LIGA

Dolné Vestenice - Neded 1:3 (1:0)
Domáci sa chceli po dvoch prehrách rehabilitovať. V 13. min sa ujali vedenia gólom Papranca z priameho kopu z 20 m. Na druhej strane Rožník mieril do bočnej siete. V 31. min prenikol po pravej strane rýchly Molnár, no jeho prudký center Rožník poslal tesne vedľa. V 37. min sa nešťastne zranil Laurinec, ktorý potom domácim citeľne chýbal. Začiatok druhého polčasu patril Nededčanom (hoci im chýbal dovolenkujúci tréner Filip), ktorí otočili v priebehu jednej minúty skóre. Po obrovských chybách obrany sa dvakrát presadil najlepší hráč Rožník. Domáci sa snažili aspoň o vyrovnanie, no nedokázali sa presadiť. Neded si už víťazstvo nenechal vziať, v 85. min ho ešte poistil gólom Tvrdoňa po ďalšom „okne“ v obrane domácich.
Góly: 13. Papranec - 49. a 50. Rožník, 85. Tvrdoň. ŽK: Gajdoš, Papranec - Čenteš, Molnár. R Peťovský, 250 divákov.
VEGUM: Jurenka - Ďuriš, Kurbel, Stručka, Gajdoš, Dvonč (61. Harag), Cíger, Cserge, Laurinec (37. Zuzula), Kľačanský, Papranec. Tréner D. Uškovič.
MILAN VÁŽAN

V. Ludince – Myjava 2:0 (1:0)
Hostia sa predstavili ako sebavedomé mužstvo. Zo začiatku sa hral opatrný futbal, nikto nechcel urobiť chybu. V 17. min. odvrátil Kosákov center obranca, no zakrátko si diváci zatlieskali. To Konc vysunul Šáteka, ten mu loptu vrátil a prvý menovaný bez problémov rozvlnil sieť – 1:0. O päť minút sa rútil sám na Solničku Hlaváčik, ale trafil len do nôh. Hostia mali v ďalších fázach viac loptu, no vyťažili z toho len priamy kop, ktorý letel nad. Hneď po obrátke predĺžil Šátek Kosákov center na Maďara, ktorý z 11 metrov bombou pod brvno zvýšil. Hráči Myjavy sa síce snažili znížiť, ale centrované lopty domáca obrana odvracala.
Góly: 21. Konc, 49. Maďar. R Santa, ŽK: Šátek – Kvasnica, Černáček, ČK: Černáček. 200 divákov.
SLOVAN: Solnička – Kumančík, Stančík, Kvasnica, Bruško (62. Hesek), Zverec, Kosík, Kotula, Rác, Černáček, Kročian (46. Hyža). Tréner V. Hyža.
IGOR ZELNÍK

Šamorín - Dubnica B 0:0
Už v 10. min. pálil Ambrus vysoko nad. Potom si nebezpečný center Ľuptáka spracoval Duga, no strieľal vedľa Pörsökovej brány. Prvá čistá gólová šanca Šamorína sa zrodila v 28. min., po peknej kombinácii sa zmocnil lopty Kiss, no z 8 m trestuhodne prestrelil svätyňu. Pred prestávkou obrana hostí stratila na 16-tke loptu, presná Molnárova prihrávka našla Buchela, ten však napodobnil Kissa. Po hodine hry našiel rýchlik Kiss Fehéra, jeho strelu z ostrého uhla zastavila žrď. V 76. min. hrubú chybu stopérov hostí nepotrestal Buchel, z uhla minul odkrytú bránu. Jediný nebezpečný protiútok hostí na bránkovej čiare hasil Jáger. V závere Kiss z voľného kopu z 20 m opečiatkoval žrď.
R Mizerák, ŽK: Stratený, 200 divákov.
MFK: Igaz – Zimen, Chmelík, Duga, Božoň, Ľupták, Struška, Straka, Ulrich (62. Gorelka), Stratený (74. Beňo), Strhan (87. Petrík). Tréner D. Kramlík.
ERVÍN SARMANY

L. Rovne – Galanta 0:1 (0:1)
V 2. min vyrazil Kováč strelu Gerčáka na roh a v 10. min Jančovič mieril nad. O desať minút hosťujúci Špánik prestrelil bránu. Galanta sa ujala vedenia v 38. min, keď Méry hlavou po rohu poslal loptu do siete. Sklári mali šancu v 45. min, ale Václavík mieril vedľa. Druhý polčas začali lepšie hostia a v 46. min Kováč chytil šancu Špánika. Kristín namiesto strely po úniku zle prihral a v 59. min Mišún hlavou poslal loptu ponad brvno. Dvakrát nemal šťastie Jančovič a na druhej strane ho napodobnil Gögh. V 79. min Kováč zazračne vyrazil strelu Špánika aj bombu Gögha. Pokusy domácich ku gólu neviedli a hostia si odviezli nečakane tri body.
Gól: 38. Méry. R Otiepka, ŽK: Martinka, Ptáček, Kecík, Jančovič, Šálka, Špánik, 200 divákov.
CRYSTAL: Kováč – Martinka, Lukšík, Verchola, Ptáček, Kristín, Šebo (67. Havier), Raninec, Václavík, Kecík (46. Mišún), Jančovič. Tréner P. Gabriš.
STANISLAV DETKO

Ostatné výsledky: Ludanice - P. Bystrica 3:0 (0:0), Domaniža – ČFK Nitra 1:0 (1:0), Štúrovo – Nové Zámky 0:4 (0:1), Gabčíkovo – Topoľníky 0:4 (0:1)

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.