Trenčianske Teplice. Dramaturgia festivalu mapovala niekoľko cieľov, ako „Rok Eugena Suchoňa“, náročnosť a zložitosť tvorby pre kúpeľného domáceho a zahraničného, najmä nemeckého poslucháča a snaha po vysokej umeleckej kvalite
Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala si v otváracom koncerte 26. júla uctil výročie Suchoňa až troma skladbami, z ktorých dve zazneli ako svetová premiéra. Druhá časť koncertu bola venovaná klasickým dielam (Bach, Hummel, Mozart) v presvedčivej výrazovo-technickej kvalite „Warchalovcov“ s umeleckým vedúcim a sólistom Ewaldom Danelom v Bachovom koncerte. Emocionálne silný zážitok pripravili interpreti prídavkom, ktorým bola Suchoňova hymnická pieseň „Aká si mi krásna...“.
Najmladšiu generáciu slovenských interpretov zastupovali huslistka Jana Černá s klaviristom Ladislavom Fančovičom. Na ich koncerte 30. júla odzneli husľové sonáty Mozarta a Schumanna, ako aj iné diela a klavirista Ladislav Fančovič sa predstavil sólovo v Toccate a Malej suite s passacagliou Eugena Suchoňa.
Hudobné leto hostilo až tri komorné súbory z Čiech. Vynikajúci Komorný orchester Czech virtuosi pod taktovkou dirigenta Jaroslava Kyzlinka, so slovenskými sólistami, sopranistkou Janou Bernáthovou a tenoristom Otokarom Kleinom predniesli árie a duetá z Mozartových opier Figarova svadba, Idomeneo, Čarovná flauta, z Donizettiho Nápoja lásky, Rossiniho Barbiera zo Sevilly i ďalších operných velikánov Verdiho, Pucciniho, Bizeta. Operný večer 2. augusta patril k vrcholom festivalu. Novákovo trio z Prahy ponúklo monotematický večer pod názvom „Mozartissimo“. Inštrumentálne predohry, árie a duetá z Mozartových opier Figarova svadba, Don Giovanni, Únos zo Serailu, Čarovná flauta predniesli sopranistka Marie Fajtová a basbarytonista Aleš Hendrych. Ich koncert pripomenul časy šľachtických dvorov aj dobovými kostýmami u účinkujúcich aj pracovníčok Kúpeľov Trenčianske Teplice.
Český súbor Collégium českých filharmonikov Praha, s umeleckým vedúcim Jaroslavom Kroftom a sólistom–huslistom Jiřím Pospíchalom zamerali svoj program, ktorý odohrali 11. augusta, k stému výročiu úmrtia španielskeho skladateľa Pabla de Sarasate. V snahe po dramaturgickej pestrosti sa uskutočnil 9. augusta koncert Mariána Vargu a 13. augusta koncert Orchestra Gustava Broma s umeleckým vedúcim a dirigentom Vladimírom. G. Brom big band so svojou 70-ročnou históriou je legendou tanečnej hudby a ich program bol prierezom obdobiami najmä swingu, ako aj hudobnou spomienkou na najslávnejšie osobnosti ako Glenn Miller, Duke Ellington, George Gershwin.
Na záver festivalu 15. augusta vystúpil Štátny komorný orchester Žilina s hosťujúcim nemeckým dirigentom Georgom Maisom a vynikajúcim belgickým hobojistom Pietom van Bockstalom. Mozartove diela dominovali tomuto záverečnému koncertu a ŠKO svojim vynikajúcim umeleckým stvárnením urobilo dôstojnú bodku za celým festivalom.